Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Adobe flash 10.2 ako na 1080p  (Přečteno 5224 krát)

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Adobe flash 10.2 ako na 1080p
« kdy: 07 Března 2011, 00:25:25 »
Zdravim. Ako instalovat adobe flash ,asi ani netreba vysvetlovat ale pre istotu dam aj to. Pouzivam Ubuntu Maverick 64bit a Kubuntu Maverick 64bit a firefox 3.6.14 a Graficku kartu ATI HD 5770 ,toto len pre istotu ak by mal s tym niekdo dake pochybnosti. Na youtube mi videa nenormalne sekali a obcas ani vobec nesli a ked som ich dal do full screenu tak to uz bola uplna katastrofa.

Instalacia flash playera na ubuntu => do terminalu :

sudo apt-get update

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Instalacia flash playera na kubuntu => v konzole :

sudo apt-get update

sudo apt-get install kubuntu-restricted-extras

to by malo vsetko bez problemov prebehnut. Ale tato 10.2 adobe flash sa bohvie ako nema rad s mojou ATI HD 5770 kartou a s proprietary driverom 11.2 . Ale na koniec som to vyriesil tak ze staci iba vypnut hardverovu akceleraciu flashu.

1.Pojdete na niejake video napr:

http://moodstream.gettyimages.com/

2. Pravim tlacitkom mysi kliknete na toto video a zobrazia sa tam try moznosti:

Settings
Global Settings
About Adobe Flash Player 10.2


3. Kliknete hned na prvu moznost

Settings

a hned sa vam zobrazi  male okno nastavenia flashu. Tuto treba odliknut

Enable Hardware Acceleration

musi to po odkliknuti vyzerat ako je na obrazku v prilohe. A na zaver kliknete na Close co je tiez na obrazku vidiet. A uz len restartovat firefox a video mne ide v pohode aj na 1080p.

A este pre zaujimavost ak si obcas mazete historiu flash playera v zlozke

/home/tvojemeno/.macromedia/Flash_Player/

tak nesmiete zabudnut na to, ze po vymazani zlozky Flash_Player treba z novu vypnut Hardverovu akceleraciu.

Pouzite zo zdroja
http://nowwhatthe.blogspot.com/2011/03/flash-102.html


[attachment deleted by admin]

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Adobe flash 10.2 ako na 1080p
« Odpověď #1 kdy: 30 Června 2011, 13:09:30 »
Přešel jsem z 32 na 64 bit a s nainstalovaným flashpluginem z repozitářů mi extrémně často padal firefox. Zabitím procesu npviewer.bin začal FF opět reagovat - údajně umožňuje spouštět 32bitové verze na 64 bitu, wrapper.

Takže jsem odinstaloval flashplugin-nonfree z repozitářů, tady http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10_square.html jsem stáhl předchozí betu Adobe Flash playeru, která by ale měla být nativní pro 64bit a ručně rozbalil do /usr/lib/mozilla/plugins/. Npviewer skutečně zmizel, místo něj se objevil plugin-container a pády přestaly. Mimochodem tato verze taky umí HD, ale vypadá to, že o akceleraci se stará procesor, ne karta. To ale neřeším, HD video jde mimo mě. Tak zdar.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.