Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: upgradujete na posledne verzie?  (Přečteno 1404 krát)

Lux

  • Host
upgradujete na posledne verzie?
« kdy: 15 Září 2011, 23:10:04 »
Kazde vydanie serverovej distribucie ma stabilne verzie balickov napr. apache, postfix, phpmyadmin a pod., ktore sa priebezne opravuju ale nedochadza k povyseniu na nove verzie...

Mna tak napadlo, pouzivate klasicke verzie distra alebo si pridavate zdroje / kompilujete a upgradujete na najnovsie verzie?

Ved predsa nechapem, pred chvilou som cital ze pre apache sa nasla diera, kde bolo mozne previest Dos utok. Ako potom moze byt server bezpecny ked oni to neopravia a ostane stara neaktualna verzia..

aloisam

  • Host
Re: upgradujete na posledne verzie?
« Odpověď #1 kdy: 16 Září 2011, 01:28:17 »
afaik se o to stará distribuce, budeš mít sice starou verzi xy, ale s bezpečnostní záplatou. Opravte mě jestli se mýlím.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: upgradujete na posledne verzie?
« Odpověď #2 kdy: 16 Září 2011, 09:21:58 »
Jsem laik, ale Ubuntu už mám na 4 počítačích a instaloval jsem ho od roku 2007 už min 50x.

Mohu říci, že nejspolehlivěji funguje rok stará verze OS.
Případně dva roky stará verze s dlouhou podporou.
Na starším HW, klidně 3 roky stará verze.
Do poslední vydané, nebo ještě nevydané bych se nikdy nepouštěl. Většinou je to ztráta času a nervů.

Mluvím zde o spolehlivosti, stabilitě a kompatibilitě a ne o fičůrách.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Lux

  • Host
Re: upgradujete na posledne verzie?
« Odpověď #3 kdy: 17 Září 2011, 12:46:10 »
Jsem laik, ale Ubuntu už mám na 4 počítačích a instaloval jsem ho od roku 2007 už min 50x.

Mohu říci, že nejspolehlivěji funguje rok stará verze OS.
Případně dva roky stará verze s dlouhou podporou.
Na starším HW, klidně 3 roky stará verze.
Do poslední vydané, nebo ještě nevydané bych se nikdy nepouštěl. Většinou je to ztráta času a nervů.

Mluvím zde o spolehlivosti, stabilitě a kompatibilitě a ne o fičůrách.

ja som zase taky fanatik na najnovsi software  ;D ale viem ze to nie je najmudrejsie riesenie.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.