Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux , nebo převlečenej Windows ?  (Přečteno 5817 krát)

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Linux , nebo převlečenej Windows ?
« Odpověď #25 kdy: 21 Července 2008, 11:31:16 »
Ono to nejlépe vystihuje motto ubuntu: "Linux pro lidi". Běžný člověk ráno vstane, jde na 8h do práce, pak se snaží udělat něco "u sebe doma", věnovat se rodině a tak. Pro takového člověka (jako jsem já) je téměř nebožné se 14 dní zabývat rozcházením OS do funkční podoby.

A to si vem, že já chodím do práce na 12hodin  :'(. Takže chcu aby mi to všechen hardware detekovalo a na první spuštění fungovalo, další věci si už můžu upravovat ve volném čase což je věc která mě baví.
Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Linux , nebo převlečenej Windows ?
« Odpověď #26 kdy: 21 Července 2008, 13:25:27 »
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

nettezzaumana

  • Host
Re: Linux , nebo převlečenej Windows ?
« Odpověď #27 kdy: 21 Července 2008, 18:08:16 »
ad.1) debian je jedno z nejjednodusich dister co znam .. sam ho pouzivam uz roky .. na nem jsem zacinal a dosud na nem provozuju *vsechny sve soukrome servery a x produkcnich, ktere jsem instaloval ..

ad.2) RHEL a Fedora jsou hrda distra z tradici, kterym fandim .. RedHat se zaslouzil o vyvoj kernelu a aplikaci *mocnym zpusobem a jeho pouzivanim (nebo Fedory) se dava zpetna vazba vyvojarum, ze ho nekdo pouziva.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Linux , nebo převlečenej Windows ?
« Odpověď #28 kdy: 22 Července 2008, 09:49:05 »
ad.1) debian je jedno z nejjednodusich dister co znam .. sam ho pouzivam uz roky .. na nem jsem zacinal a dosud na nem provozuju *vsechny sve soukrome servery a x produkcnich, ktere jsem instaloval ..

ad.2) RHEL a Fedora jsou hrda distra z tradici, kterym fandim .. RedHat se zaslouzil o vyvoj kernelu a aplikaci *mocnym zpusobem a jeho pouzivanim (nebo Fedory) se dava zpetna vazba vyvojarum, ze ho nekdo pouziva.
... což ale není důvod k masturbaci nad tím, že mám na svém kompu právě některé z těchto dister či k označování jiných distribucí jako windowslinuxy.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

honzap

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Linux , nebo převlečenej Windows ?
« Odpověď #29 kdy: 22 Července 2008, 10:20:21 »
Chyba byla asi ne mé straně ,že jsem se nechal rozhodit, a vždycky když do mě začali rejpat přešel jsem na Fedoru tam zůstal nějakej ten pátek, a zase jsem se vrátil k Ubuntu a Opensuse. Když jsem potřeboval pomoc s Ubuntu - nebyl problém díky skvělému foru a wiki.
Horší to bylo s Opensuse obrátil jsem se na ně, a řekli bohužel nenám zkušenost s windowslinuxem.

Tak jsem se opět vrátil k Fedoře.Dalo by se říct ,že jsem tam všechno rozchodil (by gooogle) takže jsem neměl důvod přejit na něco jinýho ,ale prostě se mi nějak nelíbila , a nebyl jsem spokojen.

Na debian jsem se taky ptal jen jsem to zapoměl napsat hned ze začátku. Na debian mi řekli bejval dobrej teď je černou ovcí linuxu.Proč ? Protože znej vznik windowslinux Ubntu.

Ikdyž je uznávam poslal jsem je na ony místa (dal komunikujeme) .Nemyslím si ,že je tohle správnej přístup ,ikdyž je uznávam ze jejich opravdu velké znalosti Linuxu.

Ale nedá se to srovnat s přístupem mého dlouholetého kamaráda (který momentálně děla support jedné linuxove distribuce)Začínal na Mandrake potom Opensuse a zakotvil na Ubuntu.Říkal jsem mu ,co mi říkal budeme jim říkat třeba Franta a Honza (nechci uvádět pravá jména jelikož si to můžou přečíst)  Na to mi řekl jen jednu větu.Nevím proč bych to měl dělat ve Fedoře složitě ,když v Ubuntu to jde jednoduše-potřebuju pracovat efektivně.
« Poslední změna: 22 Července 2008, 10:23:54 od honzap »

Robotics

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 251
    • nicmocweb
Re: Linux , nebo převlečenej Windows ?
« Odpověď #30 kdy: 22 Července 2008, 10:49:04 »
Debian černou ovcí linuxu? co to melou? >:( Debian je srdcem distribucí. Debian sem používal a velice si ho vážím!
Ubuntu na PC - Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz | (4MB/1333)MB GIGABYTE P35-DS4 P35 s775, DDR2 | DIMM DDR2 2GB, 800MHz, CL5, (Kit 2x1GB) | GK Point Of View GeForce 8800GTS | WD CAVIAR XL WD4000AAKS 400GB | DVD RW LG Black GSA-H55NR | ZD ZDROJ FX500-A (FORTRON) 500W ATX | Wireless Asus WL-1238G V2

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Linux , nebo převlečenej Windows ?
« Odpověď #31 kdy: 22 Července 2008, 10:55:00 »
Debian černou ovcí linuxu? co to melou? >:( Debian je srdcem distribucí. Debian sem používal a velice si ho vážím!
Nejspíš je pro ně moc "user friendly". Ale já tyto chudáky chápu - prostě přišli o svou výlučnost, už nejen oni, ale i normální BFU může používat efektivně linux.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Linux , nebo převlečenej Windows ?
« Odpověď #32 kdy: 22 Července 2008, 11:01:30 »
Na debian jsem se taky ptal jen jsem to zapoměl napsat hned ze začátku. Na debian mi řekli bejval dobrej teď je černou ovcí linuxu.Proč ? Protože znej vznik windowslinux Ubntu.

Tohle pastni do sekce humor :)

Chlapci zřejmě nepochopili, že ten hlavní rozdíl mezi windows a linuxem (jakýmkoli) se jmenuje GNU/GPL a jsou smutní, že s jejich hračkou si může hrát pomalu každý, kdo umí zasunout médium do mechaniky :)

Měl bys jim sdělit, že praví chlapi jedou na skutečném UNIXU (nejlépe na Xenixu), ne nějaké levné napodobenině. Všechno ostatní je pro změkčilé slečinky, které věci nerozumí a nic se nedokáží a nechcou naučit :)

Jinak bych doporučoval neřešit co radí kde kterej chytrák a používat to co ti funguje a vyhovuje - stejně se ty distribuce liší kromě verzí obsažených komponent jen zpsůsobem a četností aktualizací, maximálně rozsahem konfiguračních nástrojů. A jak už tady někdo podotknul, rozhodně je zábavnější se učit na funkčním systému než na položivotné trosce - pak to má to kouzlo, že se v tom vrtat můžeš, ale nemusíš.

mk33

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re: Linux , nebo převlečenej Windows ?
« Odpověď #33 kdy: 22 Července 2008, 12:04:09 »
Podle mě by měl být každej uživatel rád za dalšího človíčka, kterej se rozhodne vyzkoušet a zůstat u GNU/Linux a ne si ho hned dobírat, že má něco méněcenýho  - podle distribuce (podle určité studie ze 160M počítačů používá Linux jen 0,8% >:( což je docela málo jó kdyby to byli aspoň procenta, když ne už desítky).

Ne každej se chce učit nový věci a trávit týdny tím, aby systém rozchodil a uved do té správné podoby. To spíš naprosté začátečníky odradí a proto vznikají takovéhle "klikací napodobeniny", aby i naprostý laik mohl s počítačem (s Linuxem) pracovat. Fajn když ho Linux začne zajímat, zjistí jak vše funguje a že existuje tolik verzí, tak může přejít na nějakou víc hardcore záležitost (myšleno distrubice).

Pro mě je Ubuntu ideální.  Co potřebuju tak mi na 95% udělá. Nepotřebuju studovat nějaký složitý manuály a dohledávat řádky v konfiguračních souborech a měnit tam nějaký nastavení tak, aby to fungovalo (i když se tomu člověk úplně nevyhne). Když jsem se naučil nějaký základy bashe tak to je pak paráda, všechnu práci udělá jeden skriptík. Škoda, že nějak nezbývá čas si ho osvěžit a doučit.

začínám tak trpělivost a pevné nervy :-) since  21. Listopad 2006
-------------------------------------------------------------------------
|Aopen MX4SGI-4DN2|P4 2,8GHz HT|2x512MB RAM|ATI 9550|Linux Mint 9 Isadora|  |Asus P4B533|P4 1,8GHz|3x256 MB RAM|ATI 7500|Ubuntu 7.04|  |IBM Thinkpad T40p|Ubuntu 9.04|  |Lenovo Thinkpad T61|Linux Mint 9 Isadora|Lenovo Thinkpad T410|Linux Mint 13

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Linux , nebo převlečenej Windows ?
« Odpověď #34 kdy: 22 Července 2008, 12:31:32 »
podle určité studie ze 160M počítačů používá Linux jen 0,8% >:( což je docela málo jó kdyby to byli aspoň procenta, když ne už desítky).
No, záleží na zdroji a způsobu měření. V několika projektech (na sobě nezávislých) jsem viděl čísla kolem 2%. Což stále není moc (ve sprovnání s cca 90% pro Win OS). A je pravda, že každý uživatel "jakéhokoli" linuxu je vítaný.

Myslím, že díky různým anketám (Distrowatch, Distribuce roku), ve kterých Ubuntu dává ostatním distribucím docela nafrak (zatím), budou se i ostatní vývojáři snažit posunout tímto směrem.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Linux , nebo převlečenej Windows ?
« Odpověď #35 kdy: 22 Července 2008, 13:06:57 »
podle určité studie ze 160M počítačů používá Linux jen 0,8% >:( což je docela málo jó kdyby to byli aspoň procenta, když ne už desítky).

Já bych zcela skromně odhadl, že to bude přece jenom nepatrně více - tyhle statistiky mají tři nevýhody:

1) jsou z USA, kde je rozložení platform přece jen jiné (ve srovnáním se zbytkem světa velký podíl applů - kolik znáte lidí s linuxem a kolik s applem?)

2) nedokážou zachytit stroje, které blokují všelijaké ty měřáky a reklamy, což je na linuxu přec jen častější (windows/apple uživatel počítač často jen vybalí z krabice a používá, netuše že vůbec něco jako adblock existuje, uživatel linuxu bývá obvykle trošku znalejší a zdatnější)

3) uživatele, kteří používají linux doma a windows "z donucení" v práci, škole, atd. započítávají častěji jako uživatele windows než linuxu, protože v práci/škole přece jenom stráví člověk víc času a doma se spíš věnuje rodině než počítači, takže i ten net používá víc z práce.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.