Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Poutník Vladimír

Stran: [1]
1
Internet a sítě / Síť po probuzeni zůstane nepřipojena
« kdy: 23 Říjen 2018, 20:30:17 »
Ahoj, potřeboval bych poradit, proč,  mi (drátové) připojení internetu po probuyení ze spánku hlásí nepřipojeno a jak se znovu připojit (funguje mi jen restart). Frčím na Ubuntu Budgies 18.04, Lenovo-ideapad-330-17AST, 3,7 GiB, AMD® E2-9000 radeon r2, 4 compute cores 2c+2g × 2 , předem dík.

2
Pomoc s hardwarem / wifi po instalaci Ubuntu nefunguje
« kdy: 21 Září 2018, 00:04:04 »
Ahoj, nahrál jsem si do nového notebooku Lenovo Ideapad 330 Ubuntu Budgies, všechno šlape až na wifi, ikonka se vůbec neobjeví. Dle Lscpi je zde karta RTL8821ce 802.11ac PCIe, netušíte náhodou někdo, prosím, kde bych si pro ni mohl stáhnout ovladač?

3
Pomoc s instalací a aktualizací / Instalační CD je ignorováno
« kdy: 19 Září 2018, 18:38:27 »
Ahoj, koupil jsem si Lenovo Ideapad notebook bez OS, respektive je tam předinstalovaný DOS, vložil jsem do něj instalační CD, ale naběhne mi místo toho DOS. Poraďte mi, prosím, jakou musím použít klávesovou zkratku, abych mohl změnit nastavení BIOS-u? Nebo co bych měl udělat?

4
Pomoc s instalací a aktualizací / Vypnuti KMS v Ubuntu
« kdy: 07 Leden 2018, 00:30:09 »
Ahoj, potřeboval bych v Ubuntu vypnout kernel-mode -settings (KMS), protože mi nefunguje správně nvidia karta. Návod jsem si přečetl, ale asi nepochopil, když napíšu do terminálu /etc/default/grub, odpoví mi "operace zamítnuta". Když do příkazové řádky Grubu napíšu "nomodeset" je to pro něj neznámý příkaz, když si v Grubu otevřu editaci a napíšu nomodeset za VGA=771 tak to ignoruje.

5
Internet a sítě / Padající Mozilla Firefox
« kdy: 27 Říjen 2017, 23:12:01 »
Ahoj, začal mi padat Firefox, ale děje se to jen na určitých servrech, např. na Seznamu a na Moneta bance. Když se připojím na tyto stránky, stránka se načte, ale kolečko ukazuje na další načítání a vzápětí to spadne. Přešel jsem nouzově na Chromium a Qupzillu, kde všechno funguje jak má, ale ty prohlížeče jsou dle mého názoru poněkud kostrbaté v ovládání, asi jsem Mozillou zmlsaný. Zdá se, že nikdo další s tím problém nemá, nenašel jsem v diskuzích takové vlákno. Jedu to na Lubuntu na 8 let sterém noťasu Pressario CQ 60. Netušíte někdo, co je špatně?

6
Pomoc s instalací a aktualizací / Ubuntu vedle Lubuntu
« kdy: 07 Listopad 2016, 23:15:22 »
Ahoj,
   chtěl jsem nainstalovat Ubuntu  14.04 vedle celkem normálně běžícího Lubuntu (zamrzalo při filmech), po instalaci jsem stáhnul "current" Nvidia ovladač, nevím jestli to bylo potřeba, Lubuntu už jej mělo, ale obrazovka v Ubuntu blikala, tak jsem myslel, že asi ano, stáhnul jsem aktualizace a restartoval. Systém se zacyklil na hesle, ačkoliv se na něj neměl ptát, bylo nastavené přihlašování automaticky. Heslo rozpozná, pak blikne černá obrazovka s kurzorem, pak znova Nvidia a skočí na vyplnění hesla,...
   Dá se do toho nějak zasáhnout z Lubuntu? Nějak to opravit?
   Myslel jsem, že to nefunkční ubuntu přeinstaluji z DVD-čka, ale nepřišel jsem na to jak, buď můžu nové Ubuntu nahrát vedle stávajících dvou systémů, nebo místo obou stávajících, v možnosti "něco jiného" jsem se ztratil. Nevím, co tam mám zvolit, nebo smazat a všechny pokusy skončili hlášením, že nebyl připojený kořenový soubor.
   Máte někdo nějaký nápad? Předem díky.

7
Pomoc s instalací a aktualizací / centrum pro software ubuntu
« kdy: 12 Srpen 2016, 12:54:45 »
Ahoj všem, prosím o radu, přešel jsem po výzvě k upgrade z Ubuntu 14.04 na Ubuntu 16.04, (notebook Compaq Presario CQ60, AMD Athlon Dual-Core QL-62 × 2, systém 64 bitů), počítač jede tak nějak stejně, možná malinko pomaleji, ale nemohu se dostat do centra pro software Ubuntu. Když kliknu na ikonku v loncheru, objeví se točící kolečko, po chvíli ale zmizí a nic se dál už neděje. ???

8
Pomoc s instalací a aktualizací / chybná aktualizace
« kdy: 13 Květen 2016, 21:23:30 »
Ahoj chlapi, po poslední aktualizaci Ubuntu 14.04 mi zmizela ikonka připojení drát/wifi a nemůžu se připojit k internetu (po spuštění Mozily mi napíše "server nenalezen"). Router je v pořádku, ostatní počítače připojím. Jedu na starým notebooku Compaq Presario CQ60, AMD Athlon Dual Core LQ-62x2, 64 bitový OS, 1.7 GB Netušíte někdo, prosím, co se mohlo přihodit a co se s tím dá udělat?

9
Obecná podpora / uspat do paměti
« kdy: 29 Listopad 2015, 22:56:32 »
Dobrý den, prosím, spadlo mi na notebooku Ubuntu 14.04, po přeinstalaci se mi neobjevuje řádka "uspat do paměti", teoreticky by se měl uspat při zaklopení víka, ale kontakty už jsou nějaké mizerné a při hýbání monitorem mi vypadává obraz. Další instalaci nechci provádět, dokud to není nutné, jsem vděčný, že to vůbec jede. Není na uspání nějaká klávesová zkratka, nebo příkaz v řádce?

10
Pomoc s hardwarem / Nezapisující fleshka a MP4-ka
« kdy: 22 Říjen 2015, 23:54:59 »
Dobrý den, nainstaloval jsem si na notebook Ubuntu 14.04, systém funguje (kromě ovladače WiFi) dobře, ale na fleshku a na MP4-přehrávač zapíše jen dva soubory, po té prohlásí disk za plný. Nepomůže ani smazat celou flashku, již na ni nelze zapisovat, ve vlastnostech je "obsah: nic", ale "využité místo" skoro celá kapacita disku. Díky za radu.

11
Obecná podpora / Zacyklení na hesle
« kdy: 18 Říjen 2015, 00:17:58 »
Dobrý den, netušíte někdo, co je špatně, když se Ubuntu (14.04) zacyklí na vstupním hesle? Heslo je rozpoznáno, pak blikne černá obrazovka popsaná nějakýma hláškama, tra-dá a chce to znova heslo. Možná je počítač už na odpis, je to 6 let starý notebook presario CQ60, původně tam byly Visty, ale pak začal kurzor při psaní hesla různě přeskakovat, nedalo se do nich dostat, tak jsem tam nainstaloval Ubuntu. Baterka pro CMOS je už špatná, počítač většinou při zapnutí pípá. Systém se zasekával na nějaké hlášce ACPI probe failed. Poté co jsem zadal f6 ACPI=off se to rozjelo, ale cyklí se to na hesle, které ani nemělo být vyžadováno. :-(

Stran: [1]