Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Poutník Vladimír

Stran: [1]
1
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Vypnuti KMS v Ubuntu
« kdy: 11 Leden 2018, 08:06:13 »
VYŘEŠENO.
Musel jsem nejdřív v paralelním systému (Lubuntu) opravit osiřelé uzly v bootování Ubuntu (Live Cd nefungovalo, zacyklilo se to na heslu). Pak jsem nabootoval Ubuntu, musel otevřít terminál klávesovou zkratkou, abych odstranil nvidia driver (měl jsem tam nvidia 340 a z loncheru nešlo nic otevřít, hned se to kouslo) a restartovat. Pak jsem byl schopen teprve dle návodu editovat v geditu a vypnout KMP (do té doby mi systém psal, že adresář nebo soubor neexistuje). Pak jsem restaroval, zvolil nvidia 304 legacy, znovu restartoval, no a do teď to jede normálně jak má. Na to, že tomu vůbec nerozumím, tak za pomocí návodu a rady na fóru a spousty pokusů, které nikam nevedly, fenomenální úspěch :-D
Jinak se to týkalo 9 let starého stroje Compag Pressario CQ60 notebook.
 

2
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Vypnuti KMS v Ubuntu
« kdy: 07 Leden 2018, 19:00:57 »
Díky za návod, bohužel se mi to kouslo dříve než jsem stačil otevřít terminál, musel jsem to natvrdo vypnout a v nějakých osiřelých linkách jsou chyby, už to samo nenabootuje. Vyžaduje to nějaký manuální fsck a to už nedám. Mám Ubuntu vedle Lubuntu, můžu ten oddíl Ubuntu nějak smazat a opět natáhnout z disku, aniž bych se dotkl toho oddílu pod Lubuntu?

3
Pomoc s instalací a aktualizací / Vypnuti KMS v Ubuntu
« kdy: 07 Leden 2018, 00:30:09 »
Ahoj, potřeboval bych v Ubuntu vypnout kernel-mode -settings (KMS), protože mi nefunguje správně nvidia karta. Návod jsem si přečetl, ale asi nepochopil, když napíšu do terminálu /etc/default/grub, odpoví mi "operace zamítnuta". Když do příkazové řádky Grubu napíšu "nomodeset" je to pro něj neznámý příkaz, když si v Grubu otevřu editaci a napíšu nomodeset za VGA=771 tak to ignoruje.

4
Internet a sítě / Re:Padající Mozilla Firefox
« kdy: 28 Říjen 2017, 10:39:33 »
Operační paměť má 2 GB.

5
Internet a sítě / Padající Mozilla Firefox
« kdy: 27 Říjen 2017, 23:12:01 »
Ahoj, začal mi padat Firefox, ale děje se to jen na určitých servrech, např. na Seznamu a na Moneta bance. Když se připojím na tyto stránky, stránka se načte, ale kolečko ukazuje na další načítání a vzápětí to spadne. Přešel jsem nouzově na Chromium a Qupzillu, kde všechno funguje jak má, ale ty prohlížeče jsou dle mého názoru poněkud kostrbaté v ovládání, asi jsem Mozillou zmlsaný. Zdá se, že nikdo další s tím problém nemá, nenašel jsem v diskuzích takové vlákno. Jedu to na Lubuntu na 8 let sterém noťasu Pressario CQ 60. Netušíte někdo, co je špatně?

6
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Ubuntu vedle Lubuntu
« kdy: 16 Listopad 2016, 23:35:08 »
Ze stránek nvidia jsem stáhl původní ovladač, který tam byl, když na počítači ještě běžely Visty. verzi pro linux mi to nestáhlo. Dá se to nějak použít? Třeba naintalovat přes Wine?

7
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Ubuntu vedle Lubuntu
« kdy: 13 Listopad 2016, 21:38:28 »
P.S.: Možná by pomohlo přejít na 16.04, jak se k té aktualizaci dostanu, když jsem ji již jednou odmítnul?
.

8
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Ubuntu vedle Lubuntu
« kdy: 13 Listopad 2016, 21:36:46 »
Díky za radu, postup funguje, po idinstalování ovladače grafické karty se dy systému dostanu. Co prosím tě, myslíš tím experimentováním s grafickými kartami? Z nabídky software pro Ubuntu můžu stáhnout jen kartu "current" nVidia, která mi ale už nefunguje jako dřív - asi po nějaké aktualizaci, pak jsou tam další dvě, z čehož ta starší se nedá stáhnout, její soubor se už na serveru nenachází a druhá se nechce nainstalovat z důvodů nějakých závislostí, jestli to dobře chápů, není tam kompletní, chybí nějaké balíky. A pak jsou tam asi nějaké rozdělané práce, ale to netuším, jestli jsou bezpečné.

9
Pomoc s instalací a aktualizací / Ubuntu vedle Lubuntu
« kdy: 07 Listopad 2016, 23:15:22 »
Ahoj,
   chtěl jsem nainstalovat Ubuntu  14.04 vedle celkem normálně běžícího Lubuntu (zamrzalo při filmech), po instalaci jsem stáhnul "current" Nvidia ovladač, nevím jestli to bylo potřeba, Lubuntu už jej mělo, ale obrazovka v Ubuntu blikala, tak jsem myslel, že asi ano, stáhnul jsem aktualizace a restartoval. Systém se zacyklil na hesle, ačkoliv se na něj neměl ptát, bylo nastavené přihlašování automaticky. Heslo rozpozná, pak blikne černá obrazovka s kurzorem, pak znova Nvidia a skočí na vyplnění hesla,...
   Dá se do toho nějak zasáhnout z Lubuntu? Nějak to opravit?
   Myslel jsem, že to nefunkční ubuntu přeinstaluji z DVD-čka, ale nepřišel jsem na to jak, buď můžu nové Ubuntu nahrát vedle stávajících dvou systémů, nebo místo obou stávajících, v možnosti "něco jiného" jsem se ztratil. Nevím, co tam mám zvolit, nebo smazat a všechny pokusy skončili hlášením, že nebyl připojený kořenový soubor.
   Máte někdo nějaký nápad? Předem díky.

10
Pomoc s instalací a aktualizací / centrum pro software ubuntu
« kdy: 12 Srpen 2016, 12:54:45 »
Ahoj všem, prosím o radu, přešel jsem po výzvě k upgrade z Ubuntu 14.04 na Ubuntu 16.04, (notebook Compaq Presario CQ60, AMD Athlon Dual-Core QL-62 × 2, systém 64 bitů), počítač jede tak nějak stejně, možná malinko pomaleji, ale nemohu se dostat do centra pro software Ubuntu. Když kliknu na ikonku v loncheru, objeví se točící kolečko, po chvíli ale zmizí a nic se dál už neděje. ???

11
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:chybná aktualizace
« kdy: 14 Květen 2016, 13:33:09 »
Díky moc, použil jsem tu cestu opravy poškozených balíčků v recovery modu a připojení je zpět :-)

12
Pomoc s instalací a aktualizací / chybná aktualizace
« kdy: 13 Květen 2016, 21:23:30 »
Ahoj chlapi, po poslední aktualizaci Ubuntu 14.04 mi zmizela ikonka připojení drát/wifi a nemůžu se připojit k internetu (po spuštění Mozily mi napíše "server nenalezen"). Router je v pořádku, ostatní počítače připojím. Jedu na starým notebooku Compaq Presario CQ60, AMD Athlon Dual Core LQ-62x2, 64 bitový OS, 1.7 GB Netušíte někdo, prosím, co se mohlo přihodit a co se s tím dá udělat?

13
Obecná podpora / Re:uspat do paměti
« kdy: 30 Listopad 2015, 20:31:22 »
Aha, tak jo, díky za informaci.

14
Obecná podpora / Re:uspat do paměti
« kdy: 30 Listopad 2015, 14:45:59 »
Právě jsem se dočetl, že takové problémy může vyvolat nesvobodný ovladač grafické karty, tak jen doplňuji, že jsem použil Nvidia current ovladač z centra pro software Ubuntu.

15
Obecná podpora / Re:uspat do paměti
« kdy: 30 Listopad 2015, 14:33:29 »
Je teda pravda, že při téhle instalaci jsem měnil bootovací parametry. Dříve jsem zadával jen ACPI=off, ale systém se zaváděl dost kostrbatě, nyní jsem přidal noacpi a nolacpi a VGA=771. To je jediné, co mě napadá, že je jinak.

16
Obecná podpora / Re:uspat do paměti
« kdy: 30 Listopad 2015, 14:28:05 »
Zkoušel jsem to obejít a nastavit mu uspání při neaktivitě 5 minut, ale nijak na vypršený čas nereaguje.

17
Obecná podpora / Re:uspat do paměti
« kdy: 30 Listopad 2015, 14:25:45 »
No před touhle instalací to tak bylo, že když jsem krátce stiskl vypínač počítače, tak se to uspalo, ale nyní se i po krátkem stisku kompletně vypne.

18
Obecná podpora / uspat do paměti
« kdy: 29 Listopad 2015, 22:56:32 »
Dobrý den, prosím, spadlo mi na notebooku Ubuntu 14.04, po přeinstalaci se mi neobjevuje řádka "uspat do paměti", teoreticky by se měl uspat při zaklopení víka, ale kontakty už jsou nějaké mizerné a při hýbání monitorem mi vypadává obraz. Další instalaci nechci provádět, dokud to není nutné, jsem vděčný, že to vůbec jede. Není na uspání nějaká klávesová zkratka, nebo příkaz v řádce?

19
Pomoc s hardwarem / Re:Nezapisující fleshka a MP4-ka
« kdy: 23 Říjen 2015, 23:10:17 »
Super, děkuji.

20
Pomoc s hardwarem / Re:Nezapisující fleshka a MP4-ka
« kdy: 23 Říjen 2015, 09:46:25 »
Děkuji za odpověď, moje chyba, složku Trash jsem právě před chvíli objevil ve windowsech na jiném počítači, byla plná :-), snad už to bude fungovat v pořádku, pro windows to nejsou skryté soubory. Zamotalo se to tehdy, když jsem nenašel příkaz "odstranit", dal jsem příkaz "přesunout do koše"  a myslel jsem, že když na fleshce koš není, budou smazány. Netušil jsem, že existuje něco jako skryté soubory. Jak se to zobrazuje? Jak se případně fleshka naformátuje?

21
Pomoc s hardwarem / Nezapisující fleshka a MP4-ka
« kdy: 22 Říjen 2015, 23:54:59 »
Dobrý den, nainstaloval jsem si na notebook Ubuntu 14.04, systém funguje (kromě ovladače WiFi) dobře, ale na fleshku a na MP4-přehrávač zapíše jen dva soubory, po té prohlásí disk za plný. Nepomůže ani smazat celou flashku, již na ni nelze zapisovat, ve vlastnostech je "obsah: nic", ale "využité místo" skoro celá kapacita disku. Díky za radu.

22
Obecná podpora / Re:Zacyklení na hesle
« kdy: 20 Říjen 2015, 22:11:11 »
Vyřešeno. Nainstaloval jsem 64-bitovou verzi (původně jsem myslel, že 6 let starý komp jede ve 32 bitech, ale ne), kouslo se to po restartu, ale v nouzovém režimu jsem nainstaloval nvidia ovladač, další restart byl trošku kostrbatý, ale vše najelo, jsem šťatný uživatel Ubuntu :-) Ještě nevím, jak přimět wifinu, aby se spojila s routrem, nic nenalézá, tahám internet po drátu a zatím dobrý.

23
Obecná podpora / Zacyklení na hesle
« kdy: 18 Říjen 2015, 00:17:58 »
Dobrý den, netušíte někdo, co je špatně, když se Ubuntu (14.04) zacyklí na vstupním hesle? Heslo je rozpoznáno, pak blikne černá obrazovka popsaná nějakýma hláškama, tra-dá a chce to znova heslo. Možná je počítač už na odpis, je to 6 let starý notebook presario CQ60, původně tam byly Visty, ale pak začal kurzor při psaní hesla různě přeskakovat, nedalo se do nich dostat, tak jsem tam nainstaloval Ubuntu. Baterka pro CMOS je už špatná, počítač většinou při zapnutí pípá. Systém se zasekával na nějaké hlášce ACPI probe failed. Poté co jsem zadal f6 ACPI=off se to rozjelo, ale cyklí se to na hesle, které ani nemělo být vyžadováno. :-(

Stran: [1]