Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem  (Přečteno 12440 krát)

shadowHK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • http://www.shadowblog.cz
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« kdy: 14 Května 2007, 21:42:12 »
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem

Zkoušel někdo už z Vás?

http://www.planeshift.it/

Už asi před rokem a půl jsem to zkoušel pod Win, ale to byla pořád ještě hrubá betaverze. Nyní to vypadá, že stav výrazně pokračil a především jde nativně i pod Linuxem!

Pokud používáte firehol jako já, musíte si nejprve vytvořit příslušná pravidla pro povolení komunikace s jejich serverem (naslouchá na portu 7777):

U mne to je takto:

server_planeshift_ports="udp/7777"
client_planeshift_ports="default"


client planeshift accept dst 210.193.49.103  # = jde o IP jejich serveru.

Ještě budete muset případně upravit servers.xml, tj. nahradit doménové jméno serveru předmětnou IP adresou.

http://hydlaa.com/smf/index.php?topic=28600.0

Pavel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #1 kdy: 14 Května 2007, 21:48:32 »
Já jsem to teda zkoušel na Celronu 1400, 512MB RAM, Ati Xpress200M A straslive se to sekalo, proste bylo absolutne nehratelny a pripojenim to nebylo protoze to tak blblo i na optice
Nepropadejte panice!

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #2 kdy: 14 Května 2007, 22:09:38 »
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Lako

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #3 kdy: 14 Května 2007, 22:44:19 »
Ja som to skusal. Na mojej zostave to ide uplne v pohode, ale vobec ma to neoslovilo. Z mmorpg u mna vedie Ultima Online, da sa rozbehnut pod wine.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #4 kdy: 15 Května 2007, 07:43:06 »
No,zkoušel jsem to kdysi dávno a vůbec jsem planeshift nepochopil... Takže mě samo sebou nějak nevzal... Když free mmorpg,tak eternal lands :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #5 kdy: 15 Května 2007, 07:50:26 »
Vypadá to zajímavě, ale hardwarové požadavky značně přesahují schopnosti mého počítače...

ťuhýk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
  • Ugly naked guy
    • tuhyk.inside
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #6 kdy: 26 Května 2007, 13:26:30 »
Muzete poradit jak tuhle hru nainstalovat? Stahnul jsem z webu soubor, nastavil ve vlastnostech "executable" a pak spustil. Vyskoci okno, potvrdim licenci ale pak instalator spadne. Vypis z konzole:


tuhyk@dell:~/downloaded$ ./PlaneShift_CBV0.3.018.bin
X Error: BadDevice, invalid or uninitialized input device 169
  Major opcode:  147
  Minor opcode:  3
  Resource id:  0x0
Failed to open device
X Error: BadDevice, invalid or uninitialized input device 169
  Major opcode:  147
  Minor opcode:  3
  Resource id:  0x0
Failed to open device
Segmentation fault (core dumped)
tuhyk@dell:~/downloaded$

Dik za rady
We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #7 kdy: 26 Května 2007, 13:35:48 »
Dneska jsem to zkoušel a pod ubuntu je to nějaký komplikovanější... Hru nainstaluješ následujícím způsobem:
Kód: [Vybrat]
$ ./PlaneShift_CBV0.3.018.bin --mode xwindowHra se nainstaluje, ale ne kompletně... V adresáři, kam jsi nainstaloval Planeshift rozbal soubor s 32bitovým klientem a spusť wrapper.sh... Potom už by to mělo chodit...
Zkoušel jsem jí dneska a docela mě zaujalo, co s tím za tu dobu udělali... Ale podsvětí je pořád stejnej chaos... Nejvíc mě zaujaly dialogy s NPC... Nejsou žádný možnosti na výběr.. Prostě píšete a pokud vás NPC pochopí, tak odpoví :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

ťuhýk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
  • Ugly naked guy
    • tuhyk.inside
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #8 kdy: 27 Května 2007, 00:23:50 »
ja dodam ze jsem to nakonec vyresil textovou verzi instalatoru prikazem:

./PlaneShift_CBV0.3.018.bin --mode text
We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #9 kdy: 27 Května 2007, 15:02:59 »
samozřejmě textový mód funguje taky... Další už jsem nezkoušel, vím jen že funguje xwindow a text mode...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #10 kdy: 14 Června 2007, 19:31:17 »
Som vysostne sklamany...je na prd ked este aj hra pre Linux robi tolke problemy. Stiahol som .bin subor. S tazkou biedou naistaloval a vysledok? vsetky subory uzamknute...neviem preco. Updater blika,je rozmazany a sprava sa sialene. Setup to iste. Klient sa roztiahne tak ze na monitore vidim len polovicu. O com to potom je? A perlicka na zaver...ako to mam akoze odinstalovat? Ak mi xce niekto dokazat aka som lama a kde vsade som spravil xybu..do toho..nic radsej nez to. Ak ma xce niekto zasvätit do tejto hry..budem mu len vdacny..rad tomu dam este jeden pokus..Ved vraj do tretice vsetko dobre..pre spresnujuce info: som Linux newbie
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

Skeletonix

  • Host
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #11 kdy: 15 Června 2007, 15:27:40 »
Ultima pod wine ?? ... supeer pres co se pripojujete ? Ci hrajete na oficialnich servrech ?   ... kolik bývá tak na tom planeshiftu online lidí ?

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #12 kdy: 15 Června 2007, 20:34:15 »
Citace: adict
Som vysostne sklamany...je na prd ked este aj hra pre Linux robi tolke problemy. Stiahol som .bin subor. S tazkou biedou naistaloval a vysledok? vsetky subory uzamknute...neviem preco. Updater blika,je rozmazany a sprava sa sialene. Setup to iste. Klient sa roztiahne tak ze na monitore vidim len polovicu. O com to potom je? A perlicka na zaver...ako to mam akoze odinstalovat? Ak mi xce niekto dokazat aka som lama a kde vsade som spravil xybu..do toho..nic radsej nez to. Ak ma xce niekto zasvätit do tejto hry..budem mu len vdacny..rad tomu dam este jeden pokus..Ved vraj do tretice vsetko dobre..pre spresnujuce info: som Linux newbie
Stacilo trochu hledat:
Kód: [Vybrat]
Open up the file Planeshift3D/data/config/r3dopengl.cfg in a text editor, and find this line:
 Video.OpenGL.FontCache.UseMultiTexturing = yes
 and change yes to no.
a mimoto v adresari, kam jste hru instaloval (/opt ?) je primo uninstall
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #13 kdy: 16 Června 2007, 10:41:00 »
Bohuzial vasa rada pomohla len ciastocne..klient sa preformoval do lepsieho nazvyme to formatu ale stale este nevidim celu cast obrazovky. Updater stale blika ale aspon ide rozoznat pismena a funkcie aj ked sa nedaju pouzit. U setupu je to iste. Odinstalovat sa mi to nedarilo pretoze v priecinku s hrou su 2 subory..jeden s nazvom Uninstall Planeshift (evidentne nespravna volba) a subor Uninstall. Kedze moj prikaz bol zakazdym
Kód: [Vybrat]
sudo /opt/Planeshift/Uninstall Planeshifttak to zlyhavalo. Mate este nejake napady ci kontakty na niekoho kto by mi vedel dalej pomoct? inac vdaka za reakciu
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #14 kdy: 16 Června 2007, 11:16:13 »
A toto nefunguje?
Kód: [Vybrat]
sudo /opt/PlaneShift/uninstall
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #15 kdy: 16 Června 2007, 12:56:41 »
Citace: merlin
A toto nefunguje?
Kód: [Vybrat]
sudo /opt/PlaneShift/uninstall
ospravedlnujem sa..asi sme sa tak celkom nepochopili...samozrejme ze funguje. V predchadzajucom prispevku som opisal dovod preco mi to nefungovalo :-) Nejake dalsie napady ohladom kde by mohol byt problem co sa tyka nekorektnosti zobrazovania asi uz nemate. No pockam .. mozno niekto trpi podobnym problemom. Ak nie..hra pojde prec...skoda.
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #16 kdy: 13 Července 2007, 19:24:16 »
Takze hru som nakoniec spojazdnil a aj som ju paru dni aktivne hral. Potom vsak prisiel novy klient konkretne 019. Tu vznikol o5 problem. Update prebehol v poriadku avsak....nejde uz spustit client. Proste nereaguje.Nedokazem teda spustit hru. Skusal som to klasicky aj cez konzolu prikazom:

Kód: [Vybrat]
sudo planeshiftjedine co som vsak dokazal bola hlaska:

Kód: [Vybrat]
adict@adict:~$ sudo planeshift
./psc: error while loading shared libraries: libcal3d.so.12: cannot open shared object file: No such file or directory
adict@adict:~$
Ma niekto podobny problem popripade vie ako by mi mohol pomoct?
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

Linx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #17 kdy: 13 Července 2007, 20:13:35 »
Čuste, mám túto hru (stiahol som si ju kvôli tomu, že je MMORPG a ja MMORPG hry milujem), ale keď ju spustím, tak neviem čo mám robiť... Keď dám svoj login (e-mail adresu) a heslo (heslo, ktoré som zvolil na stránke) a dám to potvrdiť, tak mi vypíše, že je server off-line, respektive je tam presne FAILED... Neviete čo s tým? Chcel by som si zahrať túto hru...
OS: Windows XP Professional Servis Pack 2 + Ubuntu 7.04
CPU: AMD Turion 64  MT-32: 1,8 GHz
RAM: 1024 MB VRAM: 256 ATI MOBILITY RADEON X700

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #18 kdy: 14 Července 2007, 11:40:02 »
Citace: Linx
Čuste, mám túto hru (stiahol som si ju kvôli tomu, že je MMORPG a ja MMORPG hry milujem), ale keď ju spustím, tak neviem čo mám robiť... Keď dám svoj login (e-mail adresu) a heslo (heslo, ktoré som zvolil na stránke) a dám to potvrdiť, tak mi vypíše, že je server off-line, respektive je tam presne FAILED... Neviete čo s tým? Chcel by som si zahrať túto hru...
Sem tam sa stane ze server je offline. Skus neskor ak situacia bude pretrvavat dlhsie tak uz je problem niekde inde...pravdepodobne u teba :-) teraz boli dost caste vypadky pretoze sa menil klient.
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

Linx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #19 kdy: 15 Července 2007, 12:00:55 »
Aha, ok, díky... Pozriem to, ale nastavenie mám tuśím správne
OS: Windows XP Professional Servis Pack 2 + Ubuntu 7.04
CPU: AMD Turion 64  MT-32: 1,8 GHz
RAM: 1024 MB VRAM: 256 ATI MOBILITY RADEON X700

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Re: Planeshift - free MMORPG s nativním linuxovým klientem
« Odpověď #20 kdy: 04 Ledna 2008, 10:27:09 »
Takze..Planeshift uz hram nejaku tu dobu takze myslim ze mozem zhodnotit ci sa do toho oplati ist alebo nie. Vysledok je...ak sa po veceroch nudite tak do toho. Ak si vsak chcete zahrat hru a nie nedorobok..siahnite radsej po Regnum. Tieto dve hry je sice dost tazko zrovnavat kedze Regnum je orientovane trochu inac aj co sa tyka stylu hrania (menej sofistikovane questy, viac bojov, pernamentny stav vojny). V regnum ide proste o to sa co najlepsie "vymlatit" zatial co v Planeshifte ide o stare dobre RPG typu Baldurs gate. Kde vsak tkvie nevyhoda Planeshiftu? Neobycajne pomaly vyvoj.... hra prinesie vzdy nieco nove kazde tri mesiace a aj to je toho tak zalostne malo ze ostanete v rozpakoch. Potom vznikaju priepastne rozdiely medzi tym co bolo vytvorene na zaciatku a nedavno (vid retardovany vzhlad Yliana oproti uz "vymakanemu" zovnajsku Dermoriana). Oproti tomu Regnum prinasa takmer kazdy mesiac nieco nove v rozpäti toho co PS ponukne za rok. Proste suma sumarum..tam kde PS urobi krok Regnum uz stihlo styri. Jedno sa vsak PS neda upriet, ma potencial..uzasnu grafiku a Crystal space system funguje skvele. Sam si niekedy davam otazku aka skvela hra by to bola keby nebola uz 10 rokov "under heavy development"
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.