Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Feisty Fawn a black-white-blink-screen namiesto login screen [vyřešeno]  (Přečteno 1051 krát)

ggg333

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
zdravim,

mam ubuntu feisty a pred par dnami sa mi konecne podarila sprovoznit 3d akceleracia na mojej fx5700-vke. vsetko bolo uplne all right, tak som si zalohoval xorg.conf. dnes rano mi ale pri spusteni pc namiesto login screen zobrazi iba ciernu obrazovku a na nej take biele blikajuce nieco (fakt neviem ako to opisat... skratka bullshit, black-white-blink-screen). zaujimave je, ze pocujem ten uvodny zvuk, ziadny error (x, out of range monitor a pod.). takze ma to vedie k domienke, ze X-ka v pohode nabehli, len ja nic nevidim.

ctrl+alt+f1 a prihasil som sa v textovom rezime.
chcel som vyskusat rmmod nvidia a modprobe nvidia, ale ten rmmod mi pise, ze nvidia je pouzivany.
sudo /etc/init.d/gdm -restart  zasa black-white-blink-screen
tak som cez vim editoval xorg.conf, zmenil som driver na "nv", vtedy mi to ide uplne v pohode.

ale nejako sa s tym nechcem zmierit, kedze som asi 2 dni fungoval na nvidia (NVIDIA-Linux-x86-1.0-9639-pkg1)

skusal som porovnavat ten moj nedavno zalohovany xorg.conf s tym co pouzivam teraz (keby so editoval nejaky instalovany program napr.), ale nie je tam ziadny rozdiel (teda iba to "nv" a "nvidia" :-P ).

reinstall ovladaca gk nepomohol. inac beryl, ani nic podobne nepouzivam.

jadro 2.6.20-16-generic

vcera som nemal ziadne aktualizacie

jedine co ma tak napada je, ze som zhanal screensaver BSOD :-) a tak som cez synaptic vcera doinstaloval nejake balicky (bolo ich par, vsetko ohladom xscreensaver)

s tym som sa zatial dnes nehrajkal, aby som to nahodou nepokazil este viac ako to mam teraz :-P ani neviem ci by to mohlo mat nejaku suvislost.

vopred dakujem za vsetky odpovede
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 00:21:29 od Anna Taliánová »

ggg333

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
black-white-blink-screen namiesto login screen (feisty)
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2007, 20:44:44 »
ach jaj, ja blbec. nakoniec sa stacilo iba prepnut ctrl+alt+f1 a ctrl+alt+f7

O:-)

ale aj tak by ma zaujimalo preco to nenabehne normalne... any ideas? thx

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.