Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 284907 krát)

zde..nek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #50 kdy: 08 Května 2006, 22:56:30 »
pro Petr Tomeš: počkám na finální verzi, to Flight 7 jsem teda přehlédl. No, pravda je, že srovnávat Thunderbird ve Win asi není dobré, ale když se ptáte, dělá to takovou věc, po nějaké době po spuštění se zobrazí informace o 60-ti nových zprávách (počet bývá různý), pak to načítá a načítá ... do nekonečna, dělá to u verze 1.07 i 1.5, při tom s verzí 0.8 a 0.7 nebyl žádný problém. Na druhém NB zrovna před dvěmi týdny zase z ničeho nic přestali odcházet zprávy a staré zmizeli... řeším to reinstalací a přetažením pouze souborů se zprávama, nic jiného nikdy nepomohlo a že jsem se snažil hodně dlouho, protože i na mém PC to žačalo dělat, konkrétně při změně z letního na zimní čas, takže zřejmě nejde o uživatelovu chybu, nyní používám už jen na 4xNB, původně jich bylo cca 10xPC a 5xNB, ale prostě kvůli tomu přechod na Outlook 2003, komu by se chtělo to stále řešit.

pro Ondřej Surý: díky za ten odkaz, to vypadá, že Canon CP400 snad mohla jít, až najdu chvilku, tak to zkusím

Tak teď jste mě všichni dostali, v instalované 6.06-beta2 budou i po update rozdíly oproti instalované 6.06-final ?
in vacuum veritas, registered #420910

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #51 kdy: 09 Května 2006, 07:57:30 »
Citace: zde..nek
Tak teď jste mě všichni dostali, v instalované 6.06-beta2 budou i po update rozdíly oproti instalované 6.06-final ?
Nebudou. Jediný rozdíl je v tom, že instalací novější verze se vám již nemohou projevit chyby (např. takové, které znemožňují v určitých případech správnou instalaci či spouštění), které byly ve verzi předchozí, ale byly již mezitím opraveny, a také logicky u novější verze je napoprvé nabízen menší objem aktualizací než u starší verze.

Jindro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 132
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #52 kdy: 24 Května 2006, 10:14:02 »
Ubuntu přineslo zajímavý fenomén:

vznikla skupina závisláků, kteří si musí denně píchnout svoji dávku 20-40MB updatů,
Ti budou vždy chtít pracovat s nejnovější vývojovou verzí a nejhorší je pro ně čas, kdy se vydá finální verze a vývojový tým má chvíli prázdniny.

teď jsme to my všichni, co děláme s 606. je to fajn ( zkoušíme Xgl, ...), ale někdy to jde na nervy.
pamatujete jak se při vzniku Breezy rozhasila grafika?, ted se to děje v 606: xorg, cups, gstreamer, gcc4, knihovna, a na to nové Gnome, KDE, ... aplikace a dokola


Co jsem chtěl říci - je to pro silné povahy.
I finální verze 606 bude potřebovat podporu pro běžné uživatele a toto fórum by jim mohlo výrazně pomoci - psychicky se na to připravte.

PS.

Linux je alternativa k Windows ne náhrada.
________________________________________
Jin U Buntů

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #53 kdy: 24 Května 2006, 11:17:58 »
Citace: Jindro
Co jsem chtěl říci - je to pro silné povahy.
I finální verze 606 bude potřebovat podporu pro běžné uživatele a toto fórum by jim mohlo výrazně pomoci - psychicky se na to připravte.
Samozřejmě. Bezchybný a bezproblémový software NEEXISTUJE. Ale EXISTUJE možnost volby takového softwaru, který v dané situaci nejlépe vyhovuje.

Citace: Jindro
Linux je alternativa k Windows ne náhrada.
A naopak.

Jendall

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #54 kdy: 24 Května 2006, 14:40:29 »
Ja tedy pouzivam 6.06 ke vsi spokojenosti, s grafikou a XGL neblbnu a pracuje se mi se vsim v pohode ...lepe nez na 5.10. Uz ani nevim, kdy jsem si naposled vpomnel na windows ....ono zalezi take, jak se OS pouziva a k cemu dany pc cloveku slouzi...

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #55 kdy: 24 Května 2006, 14:42:46 »
Citace: Jendall
Ja tedy pouzivam 6.06 ke vsi spokojenosti, s grafikou a XGL neblbnu a pracuje se mi se vsim v pohode ...lepe nez na 5.10. Uz ani nevim, kdy jsem si naposled vpomnel na windows ....ono zalezi take, jak se OS pouziva a k cemu dany pc cloveku slouzi...
Přesně tak.

Jindro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 132
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #56 kdy: 24 Května 2006, 15:11:15 »
Chlapi neberte to tak vážně.

 Svět je celkem fajn.
________________________________________
Jin U Buntů

dankez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #57 kdy: 24 Května 2006, 16:30:38 »
Citace: Jendall
Ja tedy pouzivam 6.06 ke vsi spokojenosti, s grafikou a XGL neblbnu a pracuje se mi se vsim v pohode ...lepe nez na 5.10. Uz ani nevim, kdy jsem si naposled vpomnel na windows ....ono zalezi take, jak se OS pouziva a k cemu dany pc cloveku slouzi...
plne suhlasim,
ja som to dal dokonca kamaratke na novy pc, chudatko si nevie zvyknut na pomale widle.
Bojové sŕňa 7,04 - P4 D930 - Ati X1600

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #58 kdy: 25 Května 2006, 10:26:23 »
Citace: Jendall
Ja tedy pouzivam 6.06 ke vsi spokojenosti, s grafikou a XGL neblbnu a pracuje se mi se vsim v pohode ...lepe nez na 5.10. Uz ani nevim, kdy jsem si naposled vpomnel na windows ....ono zalezi take, jak se OS pouziva a k cemu dany pc cloveku slouzi...
Taky zatím s XGL neblbnu, ale vypadá to moc pěkně, už se těším až to bude oficiálně fachčit i pod KDE.
Kubuntu forever :-)

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #59 kdy: 28 Května 2006, 01:03:22 »
Tak som konecne upgradol na Dappera a som nadmieru spokojny :)

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #60 kdy: 28 Května 2006, 09:20:38 »
Vydržel si dlouho odolávat Juraj. Měl jsem v plánu totéž, avšak v období kdy vyšla Flight 4 mi tiše odkráčel HDD s Breezem a tak po koupi nového jsem rovnou instaloval DD.
Už tehdá jsem byl nadmíru spokojen.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #61 kdy: 28 Května 2006, 13:36:40 »
Odolaval som fakt dost dlho, mal som trochu obavy z rozhodenia systemu, pri upgrade z 5.04 -> 5.10 som mal trochu problemy, co bolo ale sposobene aj instalovanim niekolkych balickov z debianich zdrojov, teraz vsak vsetko prebehlo bez komplikacii ;) Musim uznat, system slape velmi dobre, a detekcia hw sa tiez zlepsila...

vítr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #62 kdy: 29 Září 2006, 20:26:05 »
Přátele,kamaradi.Jsem na Linuxu teprve 3 měsice a ty problemy ktere jsou uváděny neznam!!!! Na rozdil od win XP. Jedinej problem jsem mnel s zvukovkou na boardu ale pečlivím prectenim tohoto fora a s pomoci kamarada ktery linuxu doooost rozumi jsem ji rozchodil ( ten problem byl SKYPE). vsechny detekce hardwaru bez problemu a  ani s ati radeon vubec ZADNEJ problem. Hry nehraju,tak  jsem s ubuntu max spokojen. a na mém popelnicovém pc ubuntu chodi řádově o 30 procent rychlejc nez win xp. uz bych se k xp NEVRATIL. A programy co potrebuju a chci jsem nasel v synaptiku. i tv kartu jsem přesvedcil. nikdy pred tim jsem linux ani nevidel! TAKŽE BYCH CHYBU NEVIDEL V OS ALE V UZIVATELI. a proto dik vsem co jsou tady a jsou ochotni poradit zacatecnikovy.   Heslo zni: Kdyz nevim,tak se zeptam!  to je ode mne vse dik

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #63 kdy: 29 Září 2006, 20:59:51 »
Citace: vítr
Přátele,kamaradi.Jsem na Linuxu teprve 3 měsice a ty problemy ktere jsou uváděny neznam!!!! Na rozdil od win XP. Jedinej problem jsem mnel s zvukovkou na boardu ale pečlivím prectenim tohoto fora a s pomoci kamarada ktery linuxu doooost rozumi jsem ji rozchodil ( ten problem byl SKYPE). vsechny detekce hardwaru bez problemu a  ani s ati radeon vubec ZADNEJ problem. Hry nehraju,tak  jsem s ubuntu max spokojen. a na mém popelnicovém pc ubuntu chodi řádově o 30 procent rychlejc nez win xp. uz bych se k xp NEVRATIL. A programy co potrebuju a chci jsem nasel v synaptiku. i tv kartu jsem přesvedcil. nikdy pred tim jsem linux ani nevidel! TAKŽE BYCH CHYBU NEVIDEL V OS ALE V UZIVATELI. a proto dik vsem co jsou tady a jsou ochotni poradit zacatecnikovy.   Heslo zni: Kdyz nevim,tak se zeptam!  to je ode mne vse dik
Děkuji za Váš příspěvek, těší mne Vaše ochota podělit se o zkušenosti a věřím, že budete s Ubuntu spokojen i nadále (v novějších vydáních).

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #64 kdy: 03 Října 2006, 08:03:26 »
Když už jsou tu velké diskuse o hardwaru, dovolím si jedno malé dloubnutí :-) opravdu je asi třeba při nákupu hardwaru zvažovat, pod jakým systémem bude fungovat. Například na nových Intel Macích funguje jak Mac OSX, tak Linux, tak Windows...to je slovo na úvahu :-)
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #65 kdy: 03 Října 2006, 12:50:38 »
Citace: tkubicek
...dovolím si jedno malé dloubnutí :-) opravdu je asi třeba při nákupu hardwaru zvažovat, pod jakým systémem bude fungovat...
To neni dloubnuti, to by mela byt samozrejmost. Nez neco koupim, musim vedet co od toho budu pozadovat a jestli to moje pozadavky bude schopno splnit.

Martin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
    • Marmej`s blog
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #66 kdy: 24 Října 2006, 22:04:22 »
Pokusím se i já přispět svým názorem. Již léta jsem pracoval s Win a konkrétně poslední XP Pro jsem měl velice slušně "vylepšené" pomocí vlastní instalace díky nLite...a kradené, jako většinu dalšího softu. Přestože jsem již zasloužilý 4cátník (možná nejstarší člen tohoto fóra) a živí mne ježdění s náklaďákem (tedy žádný IT guru), rád zkouším nové věci. Před asi 3 lety jsem zkoušel (už ani nevím jaký) Linux a vzdal jsem to. Nedávno jsem se dozvěděl  o Ubuntu a vyzkoušel ho na svém druhém starém 4 GB disku a vše se zdálo být v pohodě.

Takže následovalo rozdělení hlavního disku 80GB na půl, na jedné XP (kvůlivá mým oblíbeným Age Of Empires) a druhá Ubuntu. Ten Slave 4GB disk jsem si naformátoval FAT32, abych na něj mohl z obou OS. Instalace bez problému, boot mi trvá tak 30 vteřin, jeden večer hledání tady na fóru, vyladění a doinstalování pár prográmků (Inkscape, gCommander, gFTP, Skype atp.) a dál už musím říci - JEN SPOKOJENOST!

Jako koníček mám malé fušování do grafiky - Inkscape + Gimp všechno bez problémů řeší. Photoshop a Illustrator jsem měl ve Win cracklý a navíc jsem využil tak 10% toho, co umí. Ještě si počkám na doladění Xary Xtreme pro Linux (přece jen je trochu výkonnější, než Inkscape) a není co řešit.
 Muzika hraje, fotky se z Olympusu bezproblémově stahují a Gimp na ně úplně stačí, ICQ, MSN i Skype šlapou jako hodinky, na dopisy či občasnou drobnou korespondenci je OO Writer až moc nabušený, CDtéka léta budovaná v Excelu opět v OO bez problémů, USB fleška se lehce (skoro jako Plug and Play) připojuje, Gnome Baker bezproblémově pálí...co ještě víc může BFU jako já, jak se obvykle říká, chtít?

Navíc opravdu u VŠECH programů na svém 1,7GHz, 512 RAM, integrované zvukovce a 64MB NVIDII pozoruji oproti XPčkům velmi znatelné zvýšení rychlosti!
 Takže snad jen ty hry, ale přiznám se, že kdo chce (a já chci) se učit další věci a proniknout do podrobností systému (byť to vůbec není potřeba), na nějaké hry nadlouho zapomene a vůbec mu nebudou chybět.

Závěrem bych chtěl touto cestou ještě poděkovat za tohle Fórum. Tak dokonalý zdroj informací a ochota pomoci je, alespoň na českém NETu, skutečně ojedinělý.
Pokusit se nebát a snažit se nekrást...

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #67 kdy: 25 Října 2006, 11:38:54 »
Citace: Runer
Závěrem bych chtěl touto cestou ještě poděkovat za tohle Fórum. Tak dokonalý zdroj informací a ochota pomoci je, alespoň na českém NETu, skutečně ojedinělý.
Děkujeme!

Pavelp

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #68 kdy: 25 Října 2006, 11:51:01 »
Odejděte :-)
Příspěvek se mi líbí. Je vidět, že autor neláme nic přes koleno a ví aspoň rámcově co chce. Používá systém k tomu, k čemu je určen, nesnaží se roubovat hrušku na jabko anebo stavět přehradu dětskou lopatičkou. Je to správný BFU a skutečně to nemyslím urážlivě.

Jaroslav Nosek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #69 kdy: 26 Října 2006, 12:11:26 »
Taky jsem chtěl poděkovat za rady na tomto foru ale Vítr a Runer to už napsali a asi lépe než bych to napsal já!!ale v soutěži o nejstaršího zřejmě vedu!!A živím se rukama takže taky BFU.ale díky pročítání otázek a odpovědí se s tím nějak vyrovnávám.(mimo televizního tuneru na AIW,ale to sem nepatří)

gefo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #70 kdy: 26 Října 2006, 12:18:39 »
Koľkože to máš rôčkov jeen?V tejto súťaži mám tuším tiež nádej na dobré umiestnenie...
Linux Mint 17 Cinamon 64-bit; CPU Intel Core i5; RAM 4GB DDR3, VGA geforce GTS 450; MB ASUS P7H55-M

Pavelp

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #71 kdy: 26 Října 2006, 12:22:55 »
Citace: gefo
Koľkože to máš rôčkov jeen?V tejto súťaži mám tuším tiež nádej na dobré umiestnenie...
Ale fuj, na to se gentleman nepta ...

gefo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #72 kdy: 26 Října 2006, 15:43:04 »
Z textu vyplýva,že sa jedná o osobu mužského pohlavia.Keby to nebolo zrejmé,tak by som si tú otázku samozrejme nedovolil...
Linux Mint 17 Cinamon 64-bit; CPU Intel Core i5; RAM 4GB DDR3, VGA geforce GTS 450; MB ASUS P7H55-M

Jaroslav Nosek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #73 kdy: 26 Října 2006, 17:00:24 »
Tak neni to nic na co bych byl hrdej ale je mě 50let!!

gefo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #74 kdy: 26 Října 2006, 17:04:48 »
51!!! Je to tesné. :/
Linux Mint 17 Cinamon 64-bit; CPU Intel Core i5; RAM 4GB DDR3, VGA geforce GTS 450; MB ASUS P7H55-M

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.