Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: prostě Evolution  (Přečteno 4759 krát)

kerberosk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 91
  • Život je otázkou priorit.
    • YAK studio : překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy
prostě Evolution
« kdy: 19 Listopadu 2007, 12:13:28 »
Zdravím, pokoušel jsem se podvádět a nějak mi to nevyšlo, zkopíroval jsem svůj adresář .evolution na náš serverový disk, změnil architekturu disků, nalil win a Ubuntu zpátky, pak jsem nakopíroval zpátky .evolution ... jenže to teď hází jednu chybu za druhou ... záloha na serveru ještě pořád je, máte s tím někdo zkušenosti? napadne vás jiný způsob?

error hláška:

Chyby při Přijímám poštu
Souhrn a složka si neodpovídají, ani po synchronizaci.


To samé při ukládání pošty
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 16:27:38 od Anna Taliánová »
nb acer aspire 5103NWLMi, amd Turion 64 x2 (1.6 GHz, 1MB L2 cache), ati radeon X1300
openSUSE 11.3 Gnome
http://yakstudio.blogspot.com => překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy http://jendanet.blogspot.com => osobní blog

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: prostě Evolution
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2007, 12:58:29 »
skúste zmazať v .evolution/mail/local/ súbory končiace na *ev-summary a *ev-summary-meta patriace k príslušnej položke, ktorá vám túto chybu hlási.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Kingskid

  • Host
Re: prostě Evolution
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2008, 15:03:16 »
Mám podobný dotaz: potřebuji přeinstalovat OS a především předělat oddíly na disku. Udělal jsem tudíž zálohou /home, abych nepřišel o poštu a nastavení Evolution. Nevím však, jestli nedojde k problémům, když záloha bude z verze 7.04 a já tam teď šoupnu 7.10 a nakopíruji /home, které je ze starší verze Ubuntu.
Nemáte s tím někdo zkušenost, popřípadě povědomí, jak to udělat čistě?
Nerad bych instaloval znovu 7.04, aktualizoval a pak upgradoval na 7.10. Se současným připojením bych to všechno stahoval týden.
Díky!

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: prostě Evolution
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2008, 15:07:44 »
ja každý upgrade systému robím tak, že premažem systémový oddiel a v novej verzii použijem ten istý /home oddiel ako v predchádzajúcej a všetko funguje ako má.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Kingskid

  • Host
Re: prostě Evolution
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2008, 15:30:40 »
ja každý upgrade systému robím tak, že premažem systémový oddiel a v novej verzii použijem ten istý /home oddiel ako v predchádzajúcej a všetko funguje ako má.

To by mělo být v podstatě to samé jako se chystám provést. Přinejhorším bych musel zase downgradovat. Ale pokud Ti to chodí bez problémů (včetně Evolution), tak by se to mohlo povést i mě. Díky!

Kingskid

  • Host
Re: prostě Evolution
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2008, 18:06:56 »
Tak to mám za sebou. Udělal jsem nové oddíly, zrušil WXP, vytvořil 10GB oddíl na OS, 1GB na swap a zbytek /home. Nakopíroval jsem zpátky zazálohovaný adresář .evolution a spustil klienta. Bylo to skoro jako tah Sportky. No, první cenu jsem netrefil. Nicméně, všechny pošta byla na místě, včetně složek a nastavení. Bohužel při stahování pošty se objevila chybová hláška, že nelze uložit obsah složky a že nesouhlasí ani po synchronizaci. Po chvíli se mi znova stáhla veškerá pošta, kterou na serveru nechávám po 90 dní jako zálohu. Od té doby se zdá, že vše funguje normálně, jen musím promazat zdvojené zprávy.

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: prostě Evolution
« Odpověď #6 kdy: 17 Ledna 2008, 21:57:03 »
Evolution už má zálohování v nabídce...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.