Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problémový hardware ve stolních strojích  (Přečteno 5786 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Problémový hardware ve stolních strojích
« kdy: 14 Prosince 2007, 09:13:57 »
 ;) Kupuju do kanceláře stolní počítače pro systém Ubuntu. Našel jsem různé seznamy podporovaného HW, i popisy problémů, ale nikde jsem nenašel seznam problémového HW. Porovnávám nabídky na stolní stroje, co se týče základního HW pro kancelářské použití (síťovka, modem, fax, USB, zvukovka, mikrofon, grafika, vypalovačka, disketa atd.). Prosím uveďte HW, který by měl uživatel Ubuntu obejít obloukem. Prostě problematicky rozchoditelný, nebo někde ano, někde ne... znáte to...
Například:

grafiku XXX4G jsem instaloval tejden a půlka nefunguje, nedoporučuji
zvukovka BULGARIASOUND nešla ani po stažení všech sedmnácti ovladačů
koupil jsem si stroj FUTURA5X, a po instalaci Ubuntu VŠE funguje


Díky za Váš čas a hezké Vánoční svátky!
« Poslední změna: 14 Prosince 2007, 15:06:26 od Anna Taliánová »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Re: Problémový hardware ve stolních strojích...
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2007, 14:09:52 »
Obejít obloukem grafické karty ATI. V budoucnu snad bude situace už dobrá, ale ta současná okolo svobodných i binárních ovladačů  na ně je dost bídná. Nvidii bych taky radil se vyhnout, protože dává jen binární blob. Ke kartám Intel jsou svobodné ovladače a, přestože některé mají nějaké chyby, snad budou brzo opraveny.  Rozhodně bych se také vyhnul výrobkům společnosti Canon (snad vyjma foťáků). Nevím jestli poslední dobou neobrátili, ale měl jsem tu čest s scannerem a tiskárnou od nich a co se GNU týče, je to sabotáž.
Promise her anything, but give her GNU.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Problémový hardware ve stolních strojích...
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2007, 15:02:46 »
Fred Rooks: s tými canonkami to vraj nie je až tak zlé, niektoré fungujú (ale HP má ovládače, takže s nimi nie je vôbec žiaden problám) a s nVidiou o žiadnych problémoch neviem... neslobodné drivery sa stiahnu automaticky pri väčšine kariet...

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Re: Problémový hardware ve stolních strojích
« Odpověď #3 kdy: 15 Prosince 2007, 13:46:51 »
Dík za info. Ale to že "niektoré fungujú" je dobrý důvod, proč se raději držet od Canonu dál. NVIDIi mám doma (a funguje mi bez problému), ale ty jejich binární drivery jsou prostě opruz. Musel jsem rok a půl žít s nahlášenými bugy než je opravili. Neříkám, že bych si je uměl opravit sám, kdybych měl zdrojáky, ale snad by to bylo rychleji. Navíc, proprietární černé skříňky jsou špatné i z morálního hlediska, takže radím se mu pokud možno vyhnout.
Promise her anything, but give her GNU.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.