Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Největší spojité volné místo  (Přečteno 8542 krát)

Bagrista

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Největší spojité volné místo
« kdy: 17 Prosince 2007, 17:01:52 »
Mohl bych se zeptat proč mi při instalaci nenabízí možnost: Asistované - použít největší spojité volné místo?

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Největší spojité volné místo
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2007, 18:19:09 »
Nevím, ale tahle možnost se mi zdá dost pochybná, doporučoval bych spíš instaloval normálně na partition.
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Největší spojité volné místo
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2007, 19:01:43 »
Nepises na ako rozdeleny disk instalujes. Ak tam este volne miesto nemas alebo je naformatovane tak to tusim neberie ako volne miesto.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

hulbabor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Největší spojité volné místo
« Odpověď #3 kdy: 19 Prosince 2007, 21:56:36 »
Mohl bych se zeptat proč mi při instalaci nenabízí možnost: Asistované - použít největší spojité volné místo?



Jo mam tem samej problém. a po spuštění rušniho rozdělení další problém? jak rozdělit disk
    /dev/sda
     /dev/sda1   ntfs   /media/sda1                120000MB    unknown
 
(/ + /swap)???

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Největší spojité volné místo
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2007, 21:18:51 »
Mohl bych se zeptat proč mi při instalaci nenabízí možnost: Asistované - použít největší spojité volné místo?



Jo mam tem samej problém. a po spuštění rušniho rozdělení další problém? jak rozdělit disk
    /dev/sda
     /dev/sda1   ntfs   /media/sda1                120000MB    unknown
 
(/ +

Tak evidentne mas jeden 120GB disk a na nem nainstalovany windows. Kolik chces nechat windows a kolik ubuntu je na tvem uvazeni. A priste se zkus podivat na wiki :)
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.