Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: UBUNTU 7.04 ve virtual PC  (Přečteno 4675 krát)

slimake

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
UBUNTU 7.04 ve virtual PC
« kdy: 01 Ledna 2008, 19:40:01 »
Zdravím,zkusil jsem nainstalovat tuto verzi,7.04,do virtual PC,vše proběhlo dá se říci v pohodě,ale po dokončení instalace mi nejde spustit myš ve virtualním PC,ted si zkouším stáhnout verzi 7.10 a zkusím i tu,jestli někdo můžete poradit budu rád,díky.Eda

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: UBUNTU 7.04 ve virtual PC
« Odpověď #1 kdy: 01 Ledna 2008, 20:03:14 »
Chápu to tak že ve windows spouštíte v nějakém stroji na virtualizaci (jménem virtual PC?) Ubuntu 7.04 a nejede vám myš? To je ale s nejvyšší pravděpodobností chyba toho programu. Zkusil bych, jak se bude ta myš chovat na LiveCD.
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

mallox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 324
    • CITÁTNÍK.CZeského internetu, necitujeme slavné, citujeme život!
Re: UBUNTU 7.04 ve virtual PC
« Odpověď #2 kdy: 01 Ledna 2008, 20:32:42 »
radim VMWare Server (licence na max 100 pc zdarma po bezplatne registraci)..tam vsechno funguje..jak ma..
pokud mate VirtualPC od Microsoft, tak co vim, tak podporuje jen windows like os..
ve VMWare bezi grafika (ale pouze virtualni - vsak bez jakychkoli problemu - rozliseni, ne 3d akcelerace!), sitovka (bridge), myse, klavesonice..jednoduse vsechen hardware na ktery si vzpomenete..
dokonce to lita aj velice rychle..a fullscreen je samozrejmosti)
tak hodne zdaru..
kdyz tak se ptejte..;)
CITÁTNÍK.CZeského internetu, necitujeme slavné, citujeme život!
*unix je jako cizi jazyk, musite znat slovicka abyste mu rozumeli :D
linux v grafice je boj 0001.1000.0010.1000.0000.0110.1000

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: UBUNTU 7.04 ve virtual PC
« Odpověď #3 kdy: 01 Ledna 2008, 22:22:46 »
radim VMWare Server (licence na max 100 pc zdarma po bezplatne registraci)..tam vsechno funguje..jak ma..
pokud mate VirtualPC od Microsoft, tak co vim, tak podporuje jen windows like os..
ve VMWare bezi grafika (ale pouze virtualni - vsak bez jakychkoli problemu - rozliseni, ne 3d akcelerace!), sitovka (bridge), myse, klavesonice..jednoduse vsechen hardware na ktery si vzpomenete..
dokonce to lita aj velice rychle..a fullscreen je samozrejmosti)
tak hodne zdaru..
kdyz tak se ptejte..;)

Totéž se dá říci o VirtualBoxu. Taky je zdarma, instalace na pár kliků.

Virtual PC je opravdu od té doby co ho koupil Microsoft spíš na provoz jedněch windows ve windows druhých (a ještě za to chtějí platit... :) )

slimake

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: UBUNTU 7.04 ve virtual PC
« Odpověď #4 kdy: 02 Ledna 2008, 06:05:24 »
Děkuji Vám Všem,vyzkouším.Eda

Harad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: UBUNTU 7.04 ve virtual PC
« Odpověď #5 kdy: 02 Ledna 2008, 14:32:23 »
V nějaké verzi virtual PC jsem ubuntu rozběhal bez problémů... Co vím, tak nějaká starší verze tohoto virtualizačního nástroje byla uvolněna zdarma.

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: UBUNTU 7.04 ve virtual PC
« Odpověď #6 kdy: 02 Ledna 2008, 16:38:59 »
Imho je VirtualBox nebo VMware o dost lepší než Virtual PC :). A určitě levnější :).
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

mallox

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 324
    • CITÁTNÍK.CZeského internetu, necitujeme slavné, citujeme život!
Re: UBUNTU 7.04 ve virtual PC
« Odpověď #7 kdy: 02 Ledna 2008, 18:40:39 »
Imho je VirtualBox nebo VMware o dost lepší než Virtual PC :). A určitě levnější :).
to ano, ale VMWare ma malou chybicku..spousti se jakou sluzba..a system startuje cca o minutu dele..:(
CITÁTNÍK.CZeského internetu, necitujeme slavné, citujeme život!
*unix je jako cizi jazyk, musite znat slovicka abyste mu rozumeli :D
linux v grafice je boj 0001.1000.0010.1000.0000.0110.1000

Hejhula

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: UBUNTU 7.04 ve virtual PC
« Odpověď #8 kdy: 03 Ledna 2008, 10:12:04 »
MS pro Virtual PC dodává balíček, který když se nainstaluje na klientský systém, tak mu bude lépe fungovat grafika, bude fungovat myš... Sám jsem si s tím hrál tak dlouho, až jsem sáhl po VirtualBoxu a s tím jsem naprosto spokojen.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.