Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde instalace Ubuntu 7.10 - notebook Acer Aspire 5315  (Přečteno 4871 krát)

mvl.lorenc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Nejde instalace Ubuntu 7.10 - notebook Acer Aspire 5315
« kdy: 13 Ledna 2008, 15:52:49 »
Dobrý den, mam asi takovejhle problem: Vypalil jsem si z netu stahnutej Ubuntu 7.10 "Gutsy Gibbon (podle vseho je v poradku) no a.... po mensich vetsich problemch sem se dostal do zakladniho menu ,,spustit Ubuntu,, , spustit v zachrannem modu atd. - a kdyz zvolim jakykoliv zpusob instalace, tak se proste nic nedeje...proste nic  ;D
jinak mam notase Acer Aspire 5315 (Intel Celron 1,73,  80 GB pamet, 1024 RAM,, grafika Accelerator X3100)  mam na nem predinstlovany ,,asi hodne oblibeny,,  ;D Linux linpus....  ;D

Pomoc prosim vsichni radte, Linux si instaluju poprve :D  ::)  :'(
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 16:02:32 od Anna Taliánová »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Nejde instalace Ubuntu 7.10 - notebook Acer Aspire 5315
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2008, 18:40:34 »
Takže vložíte CD, dáte bootovat z CD a vyberete první volbu a co se stane? Nějaké chybové hlášky to vyhodí nebo jen černá obrozovka?
Zkuste bootovat s parametry noapic nolapic, popřípadě pokud to nepomůže stáhněte si alternate cd ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: Nejde instalace Ubuntu 7.10 - notebook Acer Aspire 5315
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2008, 22:10:03 »
ahoj, notebook instalovat vždy a jedině z alternate cd. instalace probíhá v textovém módu podobně jako win.  ::)

gargy2002

  • Host
Re: Nejde instalace Ubuntu 7.10 - notebook Acer Aspire 5315
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2008, 22:30:04 »
ahoj, notebook instalovat vždy a jedině z alternate cd. instalace probíhá v textovém módu podobně jako win.  ::)
Ja instaluju vzdy z desktop cd, uz od Edgy a to mam uz druhej laptop. Nikdy jsem nemel problem ze samotnou instalaci, maximalne se zprovoznenim hardware. To bude ale asi tim, ze jsem si zjistil, jaka konfigurace je pro Ubuntu, nebo linux vseobecne nejlepsi. Doporucuju pri koupi noveho pc udelat to same kazdemu, pokud uz je pc starsi, pak uz je to loterie...

mvl.lorenc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Nejde instalace Ubuntu 7.10 - notebook Acer Aspire 5315
« Odpověď #4 kdy: 14 Ledna 2008, 11:37:50 »
Takže vložíte CD, dáte bootovat z CD a vyberete první volbu a co se stane? Nějaké chybové hlášky to vyhodí nebo jen černá obrozovka?
Zkuste bootovat s parametry noapic nolapic, popřípadě pokud to nepomůže stáhněte si alternate cd ;)

ani cerna obrazovka ani zadna hlaska - kdyby to, tak se neco aspon deje  ;D tam se nedeje nic....chvili disk bezi, je slyset, ze book fachá a pak nic a dlouho nic a porad nic  ;D

mvl.lorenc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Nejde instalace Ubuntu 7.10 - notebook Acer Aspire 5315
« Odpověď #5 kdy: 14 Ledna 2008, 11:39:16 »
Takže vložíte CD, dáte bootovat z CD a vyberete první volbu a co se stane? Nějaké chybové hlášky to vyhodí nebo jen černá obrozovka?
Zkuste bootovat s parametry noapic nolapic, popřípadě pokud to nepomůže stáhněte si alternate cd ;)
jo a s hlaskama acpi=off noapic nolapic  sem to uz taky zkousel,...proste nereaguje ale sem si mozna i na 100% jistej, ze to vypaleny dobre je  ;D

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Nejde instalace Ubuntu 7.10 - notebook Acer Aspire 5315
« Odpověď #6 kdy: 14 Ledna 2008, 12:30:46 »
Tak ještě to alternate CD  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

mvl.lorenc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Nejde instalace Ubuntu 7.10 - notebook Acer Aspire 5315
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2008, 11:58:27 »
Tak ještě to alternate CD  ;)
a prsoim - sem blb - kde si ho muzu stahnout?? dyk  :o  ;D

gargy2002

  • Host

mvl.lorenc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Nejde instalace Ubuntu 7.10 - notebook Acer Aspire 5315
« Odpověď #9 kdy: 16 Ledna 2008, 16:09:03 »
Děkuju za link, ted mi to ale píše, když instaluji základní systém a je asi 7% naistalovano, tak naskočí červené pole s varovanim: "Debootstrap" Když zmacknu pokracovat, napise: "Couldn´t download package gzip" a je tam zase na výběr pokračovat nebo jít zpet...kazde vrací zpět na předchozí varovani "debootstrap" a takhle porad jak dokola ... ale bezi poraz harddisc a CD, tak newim  ;D  ???

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Nejde instalace Ubuntu 7.10 - notebook Acer Aspire 5315
« Odpověď #10 kdy: 16 Ledna 2008, 16:22:22 »
Zda se, ze neco bude spatne na strane notebooku. Podle tohoto vlakna na ubuntuforums.org jde instalacni CD Ubuntu na notebooku Acer Aspire 5315 nabootovat naprosto bez problemu.

konyk87

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Nejde instalace Ubuntu 7.10 - notebook Acer Aspire 5315
« Odpověď #11 kdy: 16 Ledna 2008, 22:50:42 »
ja mam taky problem, ze ked hodim do notebooku (Asus A9RP) to alternate cd Ubuntu 7.10 normalne mi ho nabootoje, da mi na vyber a ked zvolim Install (je jedno ktore) normalne vypise "Nacitava sa jadro Linuxu", potom ale nabehne cierna obrazovka z kurzorom a dalej nic  :( chvilku sa este toci cd, ale potom to prestane a nic sa nedeje...

vedel by mi niekto poradit? na ostatnych pc to slo bez problemov a skusal som to aj na kamaratovom notebooku a tiez robilo vsetko ako malo...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.