Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Video z avidemuxu - problém s kompatibilitou mp3  (Přečteno 3647 krát)

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Video z avidemuxu - problém s kompatibilitou mp3
« kdy: 17 Ledna 2008, 11:16:33 »
Ahoj, mam takový problém, chci si překomprimovat avi aby šlo v divx přehrávači v telefonu. Když to udělam ve windows vprogramu smartmovie converter nebo v virtualdub tak je to v pohodě, ale když to udělam v avidemuxu, tak v počítači se to sice tváří vpohodě a jde to, ale v telefonu to jde bez zvuku.
Když video proženu avidemuxem a pak ho nahraju do virtualdubu, tak virtualdub hodí hlášku:

[!] AVI: Truncated or invalid MP3 audio format detected (16 bytes, should be 30). Attempting to fix.

Když pak zvuk ve virtualdubu překomprimuju, tak je to zase v pohodě i v telefonu. Jsem z toho dost neštastnej, zaprvý protože vůbec nechápu  co to znamená, natož pak jak to napravit. (domnívám se že za to může LAME) a zadruhý strašně toužim po nezávislosti na woknech. Kdesi na nejakym angl. fóru jsem našel tu samou otázku a někdo na to odpověděl, že tetnto problém je vyřešen v avidemux 2.4.  Dostat do systému verzi 2.4 byla hrozná anabáze, páč je zatim ve vývoji, musel sem překopat asi 10 knihoven a ted mam půlku systému v angličtině(což mi teda vůbec neva) ale problém je pořád stejnej.
Taky sem to skoušel řešit spuštením vdubu přes wine, ale když chci nastavit video kompresi tak to spadne.
Prosím pomozte....

olin6

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re: Video z avidemuxu - problém s kompatibilitou mp3
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2008, 17:52:51 »
Zdravím,
co napíšu asi nevyřeší Váš problém, nicméně možná to částečně vyřeší Váš problém.
S úspěchem používám pro konverzi videa do mobilního telefonu prográmek MMC (Mobile Media Converter), nepřevádí sice do *.avi, ale do *.3gp a *.mpeg. Je jednoduchý a pro mé potřeby plně dostačující. Pokud budete chtít program vyzkoušet navštivte tuto adresu:
http://www.miksoft.net/mobileMediaConverter.htm
Přeji příjemnou zábavu při sledování filmů v mobilním telefonu :)
Ps.: U položky "video size" se nebojte napsat rozlišení displeje telefonu, např. 320x240. Bude to fungovat.

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Video z avidemuxu - problém s kompatibilitou mp3
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2008, 08:12:35 »
Finální Avidemux 2.4 je ke stažení jako DEB balík tady:
http://getdeb.net/app.php?name=Avidemux
« Poslední změna: 18 Ledna 2008, 08:17:21 od nodrive »

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Video z avidemuxu - problém s kompatibilitou mp3
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2008, 09:51:16 »
Pokud nejde avidemux, zkus mencoder:

třeba tak nějak:

Kód: [Vybrat]
mencoder -ovc lavc -oac lavc -lavcopts acodec=libmp3lame:abitrate=64  -ffourcc DX50 -o SOUBOR_DO_TELEFONU.avi SOUBOR_NA_KONVERZI.neco
Nebo mě napadá v tom avidemuxu místo mp3 nastavit třeba AAC (faac), to telefony většinou hrát umí (a eventuelně kontejner nikoli avi ale mp4) - určitě se najde nějaké funkční kombinace :).

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Re: Video z avidemuxu - problém s kompatibilitou mp3
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2008, 21:50:49 »
Už toho mam plný zuby, grrr prostě se musim smířit stim že je hafec verzí kodeků. Nevíte někdo jesli neni VLC pro symbian? VLC zkousne všechno... Nebo si počkam až bude Mobile Ubuntu :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.