Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: PulseAudio - umlčení všech ostatních streamů  (Přečteno 4592 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
PulseAudio - umlčení všech ostatních streamů
« kdy: 08 Září 2009, 17:03:41 »
Tak po dlouhé době jsem zase ve stadiu "tenhle funkční systém mi nestačí", takže jsem vyrazil pátrat, jestli (a jak) lze pulseaudiu nastavit, aby některý stream (především přehrávanou hudbu - což se ale může dít i ve flashi ve firefoxu) vyzdvihl nad ostatní - tedy tento nechal hrát a ostatní umlčel nebo ztlumil. Řešení jsem nenašel, tak se obracím sem - umíte to někdo?
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: PulseAudio - umlčení všech ostatních streamů
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2009, 17:41:34 »
Nainstaluj balík pavucontrol. Ale je pěkně nestabilní, mě vždycky shodí veškerý zvuk. Další možnost padevchooser, tam se dá k jednotlivým streamům taky proklikat a nastavit hlasitost.

V Karmic jsem koukal, že už gnome applet pro zvuk to umí sám od sebe.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: PulseAudio - umlčení všech ostatních streamů
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2009, 21:58:16 »
Padevchooser používám, ale ten má jeden nedostatek: Umí pouze ztlumovat jednotlivé streamy - což se u některých dělá vyloženě těžko (když třeba ve wine firefoxu hraju slovní fotbal, tak se tam ten stream objevuje jen když opravdu je nějaký zvuk - a tedy jednak krátce a jednak většinou když zrovna hraju - klikám někde jinde)... Nenašel jsem možnost tohoto vyzdvihnutí jednoho původce zvuků :(
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.