Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: POMOC! - HP Compaq 6510b - problém s rozběhnutím Ubuntu 9.10  (Přečteno 1240 krát)

Drakgon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Dobrý den,

již delší dobu jsem užíval Ubuntu 9.04 bez jakých koli problémů dokonce jsem zprovoznil fingerprint. Před nedávnem me správce aktualizací upozornil na novou verzi (9.10) tak jsem si řekl že ji zkusím. Po instalaci aktualizace, terá proběhla bez sebemenších problémů jsem byl vyzván k restartu, který jsem také provedl a po novém spuštění počítače mi najel grub, poté bílé logo ubuntu ve středu obrazovky a následně to tmavě hnědé okno s logem a nápisem ubuntu kde je pod tím nápisem ta bílá čára (načítání) kde ten jezdec projede cca 5x a po té se zasekne a pc ztuhne. Hledal jsem na fórech ale nic jsem nenašel proto jsem zálohoval disk a zkusil čistou instalaci. Formát, instalace a další překvapení GRUB: error: no such device: xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx a konec. Tak jsem hledal na fórech a našel jsem nějaké info o tomto bugu. Po úpravě grubu jsem konečně nabootoval ovšem zkončil jsem zase u načítání jako u aktualizované instalace. Absolutně tomu nerozumím protože Live-CD se spouští bez jakých koli problémů. Instalaci jsem se pokusil několikrát opakovat ale vždy stejný výsledek - zásek u GRUBu (to jsem obešel) a následně zásek u načítání těsně před zobrazením přihlašovací obrazovky. Lze nějak detekovat chybu?

Prosím o pomoc!

Děkuji

Drakgon


p.s.: systém je instalován na externím disku z důvodu zlomeného sata konektoru na notebooku - nechápu jak se to dřívějšímu majiteli mohlo stát... :-) 9.04 fungovalo perfektně.
« Poslední změna: 12 Listopadu 2009, 11:58:30 od Drakgon »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.