Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Průvodní dopis k CD  (Přečteno 4457 krát)

DevilMuF

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 265
    • MuFí stránky
Průvodní dopis k CD
« kdy: 11 Prosince 2006, 22:33:09 »
Zdravím, dostal jsem takový nápad jak bych trošku podpořil Ubuntu. Když prodám nějakou počítačovou komponentu na internetové aukci, tak bych k tomu přiložil ubuntí CD. Jenomže samotný CD, který má na obalu pouze anglický nápisy může spoustu lidi odradit nebo spíš nezaujmout. Takže jsem se pokusil zplodit něco jako průvodní dopis.
Citace
Dobrý den,

   dovolil jsem si přiložit „Live CD“ operačního systému Ubuntu. Pokud tedy budete mít zájem o vyzkoušení tohoto systému postupujte dle následujících kroků.
    Vložte přiložené CD do mechaniky a zapněte nebo restartujte Váš počítač. Pokud máte v BIOSu nastavené spouštění systému z CD objeví se vám nabídka spuštění systému Ubuntu. Pod klávesou F2 si můžete zvolit češtinu a poté klávesou „Enter“ spustit systém. Po úspěšném naběhnutí máte k dispozici řadu programů pro zábavu (internetový prohlížeč, přehrávače multimediálních souborů, …) i pro práci (textový editor, tabulkový procesor, grafické programy, …). To vše bez jakéhokoliv zásahu do vašeho stávajícího operačního systému, zcela legálně a zdarma. Pokud se vám Ubuntu zalíbí a chtěli by jste si jej nainstalovat na pevný disk (třeba pouze jako 2. operační systém), máte možnost tak učinit pomocí ikonky umístěné na ploše. Pozor důkladně čtěte informace průvodce instalace, předejdete tak nechtěným situacím. Minimální požadovaná konfigurace pro spuštění systému z CD je 256 MB operační paměti. Pokud bude chtít systém nainstalovat na pevný disk, budete potřebovat minimálně 2 GB volného prostoru.
   Pokud chcete vyzkoušet Windows verzi některých programů obsažených v Ubuntu, vložte CD do mechaniky během spuštěných Windows.


Více informací naleznete na adrese www.ubuntu.cz
Komunitní podporu pak na adrese forum.ubuntu.cz
Rád bych aby jste se k tomu vyjádřili, nějaké návrhy. Možná snesu i kritiku, ale pouze konstruktivní ;)

S formátováním se mi tu nechce moc hrát, tak si můžete dokument stáhnout zde.

Nechci žádný rozsáhlý povídaní, ať se to vejde na A5 i s logem.
Ubuntu 16.04 64bit Clevo W230SS

Ego Tycoon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Průvodní dopis k CD
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2006, 01:17:49 »
Citace
Dobrý den,

   dovolil jsem si přiložit „Live CD“ operačního systému Ubuntu. Pokud tedy budete mít zájem o vyzkoušení tohoto systému, postupujte dle následujících kroků.
    Vložte přiložené CD do mechaniky a zapněte nebo restartujte Váš počítač. Pokud máte v BIOSu nastavené spouštění systému z CD, objeví se vám nabídka spuštění systému Ubuntu. Pod klávesou F2 si můžete zvolit češtinu a poté klávesou „Enter“ spustit systém. Po úspěšném naběhnutí máte k dispozici řadu programů pro zábavu (internetový prohlížeč, přehrávače multimediálních souborů, …) i pro práci (textový editor, tabulkový procesor, grafické programy, …). To vše bez jakéhokoliv zásahu do vašeho stávajícího operačního systému, zcela legálně a zdarma. Pokud se vám Ubuntu zalíbí a chtěli by jste si jej nainstalovat na pevný disk (třeba pouze jako 2. operační systém), máte možnost tak učinit pomocí ikonky umístěné na ploše. Pozor, důkladně čtěte informace průvodce instalace, předejdete tak nechtěným situacím. Minimální požadovaná konfigurace pro spuštění systému z CD je 256 MB operační paměti. Pokud bude chtít systém nainstalovat na pevný disk, budete potřebovat minimálně 2 GB volného prostoru.
   Pokud chcete vyzkoušet Windows verzi některých programů obsažených v Ubuntu, vložte CD do mechaniky během spuštěných Windows.


Více informací naleznete na adrese www.ubuntu.cz
Komunitní podporu pak na adrese forum.ubuntu.cz
Doplnil jsem dle svého nejlepšího svědomí 3 chybějící čárky.
Ubuntu 9.10 Karmic Koala
Intel® Core™2 Quad CPU Q6600 @ 2,40 GHz | A-Data DIMM 4096MB DDR II 1066MHz Extreme Edition
Asus Extreme N9600GT Silent/HTDI/512MB | Samsung SpinPoint HD502IJ 500GB | Asus P5K SE/EPU | Eurocase ML-550

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Průvodní dopis k CD
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2006, 01:55:25 »
snazime se na wiki vytvorit podrobny navod pro instalaci, bohuzel je malo lidi a casu, takze to jde pomalu. casem by se ale snad dalo odkazovat primo na tento navod pro podrobnejsi instrukce ke spousteni a instalaci.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

DevilMuF

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 265
    • MuFí stránky
Průvodní dopis k CD
« Odpověď #3 kdy: 12 Prosince 2006, 07:20:05 »
2Berry: čárky jsou potvory, vždycky mi někam utečou.

2Ripper: nevím jestli sem na wiki našel ten článek co myslíš, ale připadá my to moc dlouhé. Chtěl jsem jenom pár slov aby člověk věděl co s tím CD má dělat. Pokud tedy bude mít zájem, na stránky s podrobnějšíma informacemi se může podívat. Hodně jsem se nechal inspirovat právě těmi anglickými texty na obalu CD.
Ubuntu 16.04 64bit Clevo W230SS

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Průvodní dopis k CD
« Odpověď #4 kdy: 12 Prosince 2006, 07:54:14 »
Podle mě to je dobrý nápad. Krátký informační leták, který může odkázat i na návod. Uvést by jste ho tam mohl.
http://wiki.ubuntu.cz/Jak_nainstalovat_Ubuntu
http://wiki.ubuntu.cz/Jak_m%C3%ADt_Ubuntu_a_MS_Windows_spole%C4%8Dn%C4%9B

A možná by se hodila věta něco jako "Za případné chyby neručíme", nebo tak nějak. Může to sice trochu odradit, ale právně vám to může zachránit krk. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Krígl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Průvodní dopis k CD
« Odpověď #5 kdy: 12 Prosince 2006, 15:07:17 »
Když už sme u těch dopisů, kdysi sem přeložil průvodní dopis pro celníky, aby nemuseli krást zásilky s cédéčkama (no dobře, možná to stopily na poště, ale podezřívám je stejným dílem a s poštou stejně nic nenadělám). Zatuhnul sem tehdy u jakési obdoby našeho IČA, což sem si do překladu pracovně doplnil, na celou věc zapomněl, originál dopisu ztratil atd. Takže: pamatuje si někdo, co je v originále, popř. čemu to odpovídá v našem systému?
A samozřejmě, návrhy na vylepšení nějakých těch neobratností jsou vítány, např. ta "kancelář" mi nesedí, sídlo by asi bylo lepší, ne?

Citace
Vážení,

        Canonical Ltd. je globální organisace se sídlem na ostrově Man věnující se vývoji, distribuci a propagaci otevřeného softwaru, a poskytování nástrojů a podpory komunitě otevřeného software.
        Jedním z projektů Canonical je operační systém Ubuntu. Ubuntu je vyvíjen jako svobodný a otevřený software a smí být používán, upravován a redistribuován bez povolení a naprosto zdarma. V rámci jeho propagace zasílá Canonical Ltd. CD s Ubuntu bez jakýchkoliv poplatků poštou uživatelům, kteří o ně požádají. Software z CD je také možné stáhnout zdarma z naší stránky.
        CD Ubuntu ve všech zásilkách jsou poskytována bez poplatků. Pro potřebu pošty deklarujeme hodnotu zásilek 0, 26 eura za CD. Máte-li jakékoliv otázky, neváhejte se na mně obrátit osobně.

S pozdravem
Benjamin Mako Hill
Komunitní koordinátor vývoje

Tel/fax: (+1)815 361 7509
Email: mako@canonical.com


Canonical Limited
Ředitelé: C. A. Bean, P. J. Carpenter a K. J. Foden
Registrováno na ostrově Man, číslo společnosti 110334c
kancelář: Circular Road 1, Douglas, Isle of Man IM1 1AF
IČO: GB 002 3060 52
www.canonical.com
Neutoneš dvakrát v téže řece.

Melifera

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Průvodní dopis k CD
« Odpověď #6 kdy: 29 Prosince 2006, 20:39:35 »
Zdravim.

Urcite bych to vymenila za 'sidlo' a vubec bych tam nedavala polozku 'reditele'.

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Průvodní dopis k CD
« Odpověď #7 kdy: 02 Ledna 2007, 20:35:33 »
co se tyka odkazu, tak uvest radsi tento
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace
nazvy tech clanku se muzou v budoucnu menit (a minimalne ten "ubuntu a ms windows" hodlam casem asimilovat a sloucit do jednoho navodu).
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.