Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak zprovoznit čtečku karet na eee 900 (card reader)  (Přečteno 2507 krát)

kuh0005

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
jak zprovoznit čtečku karet na eee 900 (card reader)
« kdy: 08 Května 2011, 14:12:37 »
zdravim ...  řeším problém jak zprovoznit čtečku karet na mém notasu hledal jsem na nete na našel jsem nejakej navod viz: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1373915
z toho navodu jsem pochopil že čtečka sa sprava nejak jako CD-rom   a proto jsem měl změnit v biosu "instalace":finished to jsem udelal ale stejně to nejede ....

jestli nekdo tomu rozumi lépe jak to asi je ať mi skusi neco pořadit.... ???


dik moc všem za ochotu


RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: jak zprovoznit čtečku karet na eee 900 (card reader)
« Odpověď #1 kdy: 08 Května 2011, 20:28:53 »
Přidám se že také na eee 4G mě od první bety 11.04 nefunguje čtečka karet ale ještě v 10.10 a v alfa verzích 11.04 fungovala normálně. Zítra přihodím výpis z DMESG  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: jak zprovoznit čtečku karet na eee 900 (card reader)
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2011, 09:47:06 »
Tak nakonec jsem v Biosu změnil v Advanced > OS Installation :"start" na "finished"
A už to funguje jak má.  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

kuh0005

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: jak zprovoznit čtečku karet na eee 900 (card reader)
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2011, 13:09:39 »
"Radek" funguje ti ta čtečka na 11.4??
 mne pořád ne ...já jsem uvažoval jestli to je zapotřebí nějak  připojit pomoci mount (do /media/) tu .. virtuální cd-rom (nevim možná blbá úvaha) . neví někdo jak zjistím  handler  abych to pak mohl použít v příkazu mount?

Když  v nautilu přepnu na Počítač tak tam je vidět USB.2.Card Reader ale když vložím kartu tak se nic nestane.. proste vidím v monitoru systému aktivitu (IOWait) ale když chci otevřít tu ikonu tak to nereaguje.. a taky ani v /media/ není nic (když připojím externí Hdd tak tam je) .


RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: jak zprovoznit čtečku karet na eee 900 (card reader)
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2011, 14:59:17 »
Jo v 11.04 32bit. Ale dřív ještě v 10.10 to chodilo bez žádného přepínání v biosu.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.