Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 10.10 Beta - nejde spustit  (Přečteno 9397 krát)

MC94

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Ubuntu 10.10 Beta - nejde spustit
« kdy: 06 Září 2011, 17:28:01 »
Ahoj,

chtěl jsem si vyzkoušet novinky v nové verzi Ubuntu, tak jsem se pustil do povýšení na 10.10 Betu. Vše proběhlo ok. Po provedení všech aktualizačních kroků, vyčištění systému atd. následoval restart. V GRUBu vyberu novou verzi systému... začnou se spouštět součásti systému (černá obrazovka s textem "*starting bluetooth [OK]" atd.) ale zastaví se to po
"*Starting TiMidity++ ALSA midi emulation...      [OK]"

Když chci spustit starší verzi (10.04) zastaví se to na stejném místě.

Systém nezamrzne, můžu zadávat příkazy na jiných terminálech (ALT+F1...)

Co je špatně? jak mám prosím postupovat? Mám Ubuntu rád, baví mě s ním dělat a učím se s ním pracovat. Díky

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Ubuntu 10.10 Beta - nejde spustit
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2011, 17:31:12 »
10.10 je už "stará" verze, teď momentálně je 11.04 a připravuje se 11.10 a pokud máš na mysli....
Pokud myslíš 11.10betu, tak bych si radši počkal na finální verzi, přeci jenom, chyby budou opravené...(většina)

Ani v nouzovém režimu to nejde spustit?
« Poslední změna: 06 Září 2011, 17:33:21 od Jurkax »
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

MC94

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Ubuntu 10.10 Beta - nejde spustit
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2011, 18:25:05 »
jj jasně, myslím verzi 11.10 beta :-D sorry, nějak jsem zapoměl co je za rok :-D

v recovery modu se přes příkaz startx dostanu do grafického režimu, ale hned mi havaruje nautilus, zůstane po něm horní lišta a nemůžú nic dělat... :-/
« Poslední změna: 06 Září 2011, 18:34:24 od MC94 »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6019
Re: Ubuntu 10.10 Beta - nejde spustit
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2011, 18:32:34 »
jj jasně, myslím verzi 11.04 beta :-D sorry, nějak jsem zapoměl co je za rok :-D

v recovery modu se přes příkaz startx dostanu do grafického režimu, ale hned mi havaruje nautilus, zůstane po něm horní lišta a nemůžú nic dělat... :-/
Přečti si ještě jednou odpověď nahoře.
Už si to opravil a hlavně pochopil.
« Poslední změna: 06 Září 2011, 22:57:06 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

MC94

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Ubuntu 10.10 Beta - nejde spustit
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2011, 21:14:39 »
a co konkrétně?
Myslíš to, že si mám počkat na finální verzi? no rád bych ten systém nejdřív rozchodil... takže jsem se uchýlil k radikálnímu kroku - formát a nová instalace 11.04...

Jurkax -díky ;-)


..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re: Ubuntu 10.10 Beta - nejde spustit
« Odpověď #5 kdy: 06 Září 2011, 22:23:45 »
a co konkrétně?
Myslíš to, že si mám počkat na finální verzi? no rád bych ten systém nejdřív rozchodil... takže jsem se uchýlil k radikálnímu kroku - formát a nová instalace 11.04...

Jurkax -díky ;-)


ta beta je lepsi nahodit jako cistou instalacku  , kdyz jsem to delal pres prechod  zustalo tam spousta starejch balicku  dokonce se mi ani nenainstalil  LightGM  a zustal tam ten puvodni login manager   ..   po instalacce  a nasledne aktualizaci uz to maka fakt solidne :)  libi se mi to ... i to unity se trocha zlepsilo   ale rikam porad GNOMESHELL je pro me porad cislo jedna :)
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

tc.marcus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ubuntu 10.10 Beta - nejde spustit
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2011, 12:27:11 »
a co konkrétně?
Myslíš to, že si mám počkat na finální verzi? no rád bych ten systém nejdřív rozchodil... takže jsem se uchýlil k radikálnímu kroku - formát a nová instalace 11.04...

Jurkax -díky ;-)


ta beta je lepsi nahodit jako cistou instalacku  , kdyz jsem to delal pres prechod  zustalo tam spousta starejch balicku  dokonce se mi ani nenainstalil  LightGM  a zustal tam ten puvodni login manager   ..   po instalacce  a nasledne aktualizaci uz to maka fakt solidne :)  libi se mi to ... i to unity se trocha zlepsilo   ale rikam porad GNOMESHELL je pro me porad cislo jedna :)

ale Shell si už můžeš doinstalit v repozitářích už je a na 11.10 jede skutečně perfektně dokonce bych řekl že je svižnější než default prostředí

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Ubuntu 10.10 Beta - nejde spustit
« Odpověď #7 kdy: 08 Září 2011, 15:16:34 »
a co konkrétně?
Myslíš to, že si mám počkat na finální verzi? no rád bych ten systém nejdřív rozchodil... takže jsem se uchýlil k radikálnímu kroku - formát a nová instalace 11.04...

Jurkax -díky ;-)


ta beta je lepsi nahodit jako cistou instalacku  , kdyz jsem to delal pres prechod  zustalo tam spousta starejch balicku  dokonce se mi ani nenainstalil  LightGM  a zustal tam ten puvodni login manager   ..   po instalacce  a nasledne aktualizaci uz to maka fakt solidne :)  libi se mi to ... i to unity se trocha zlepsilo   ale rikam porad GNOMESHELL je pro me porad cislo jedna :)
Jde Ti weather plugin?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.