Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přihlášení do fóra  (Přečteno 4996 krát)

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Přihlášení do fóra
« kdy: 05 Listopadu 2011, 23:48:35 »
Zdravím,
asi před 3-5 dny mi zmizelo zaklíčované přihlašování do fóra přes Chromium, tady na Firefoxu to funguje. Už jsem několikrát zadal heslo - nic, vybrečel jsem si pomoc přes e-mail - příště nic.
Asi bude chyba u mne, ale poraďte někdo, prosím ...
Díky
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Přihlášení do fóra
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2011, 11:16:36 »
Promiň, moc tomu nerozumím...

"zaklíčované přihlašování" = zapamatované heslo v prohlížeči?

Co znamená vybrečet si pomoc přes mail? U koho?
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re:Přihlášení do fóra
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2011, 23:13:03 »
Aha, asi to 50-letý stařík napsal moc "in" a "cool" - ano, zapamatované heslo v prohlížeči, osobně mám dojem, že se to stalo, co se objevila možnost přihlášení pomocí jakéhosi "ID", tak nějak si myslím, že cca 1,5 roku to tu nebylo. "Vybrečet pomoc přes mail" - no to je tak, že v Chromiu otevřu Fórum, a na rozdíl od posledního cca roku nejsem automaticky přihlášen, a ždádá si heslo, které po tolika měsících samozřejmě nevím, ale dole je hláška, že si mohu vložením loginu či e-mailu požádat o zaslání přístupového kódu (či co) - a funguje to. Jenže (mohu zapomínat a dělat chyby) ať dám heslo, jaké dám a uložím do prohlížeče (Chromium), tak při příštím přihlášení jsem zase bez hesla a na začátku.
Může být, že se stalo (nebo jsem udělal) něco s prohlížečem, ale že se to stalo zrovna když fórum rozšířilo svou nabídku o ID ...
Jsem jen uživatelská lama ...
Četl jsem, že se to nemá uvádět, ale je to pravda - u mne. Já to opravdu nejsem schopen zlomit.
Díky za info
Franta
 
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Přihlášení do fóra
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2011, 09:51:59 »
Jestliže ti to funguje ve Firefoxu, tzn. že tam máš to heslo uložené taky, tak se podívej do nastavení, záložka Security (nemám teď systém v češtině) a tam uložená hesla, můžeš si je nechat zobrazit.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re:Přihlášení do fóra - VYŘEŠENO
« Odpověď #4 kdy: 08 Listopadu 2011, 11:24:23 »
Díky, tak jsem to snad zlomil, i když na zkopírované heslo to nezabralo - musel jsem ještě jednou absolvovat přihlášení přes záchranný e-mail.
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

branec

  • Host
Re:Přihlášení do fóra
« Odpověď #5 kdy: 15 Listopadu 2011, 13:49:56 »
Mne tiež nedá Chromium možnosť uložiť heslo na tomto fóre. Prihlásim sa odhlásim sa, znovu sa prihlásim a stále musím zadávať heslo, vo firefoxe to funguje ale v Chromium to nefunguje. Zapamätá si iba nick ale heslo nie, ostatné stránky mi dá možnosť vždy ponuku Uložiť Heslo ? ale toto fórum iba vo firefoxe takže neviem čo a kde mam niečo zle, ale je vidieť že nie som sám :-)

Chromium
14.0.835.202 (Zostavenie pre vývojárov 103287 Linux) Ubuntu 11.10

branec

  • Host
Re:Přihlášení do fóra
« Odpověď #6 kdy: 21 Listopadu 2011, 21:44:10 »
Ok podivne v Arch KDE to ide ako ma aj v Chromium takže je to z mojej strany už v poriadku.....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.