Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "Neviditelná" wifi síť  (Přečteno 6548 krát)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
"Neviditelná" wifi síť
« kdy: 13 Prosince 2012, 17:32:19 »
Narazil jsem na jeden problém, který řeším už cca 3 týdny. Poprvé se mi to stalo při přechodu z Ubuntu 12.04 na 12.10 a pak po instalaci Fedory 17. Jde o to, že v práci máme od jednoho majitele povolený přístup na jeho wifi síť, předal nám přístupové údaje vč. WEP hesla. Ale jak U 12.10, tak F 17 tuhle síť "přestaly" vidět - přitom v iPhonu i ve Windows 7 ji normálně vidím, je v seznamu sítí, ale  v Linuxu už nikoliv, prostě jako by neexistovala. ostatní sítě vidím, ale tuto konkrétní ne.
Zkusil jsem ji zadat i ručně, vč. IP adres, masky podsítě, brány a DNS serveru > zadám WEP heslo (správně) ale v Nastavení sítě > Bezdrátové > musíj jít na Další a tam ji vybrat jako Skrytou. Začne probíhat "jakoby" připojování, třikrát mi vyskočí okno s heslem, dám Připojit a nic...
Nedávno došel za mnou kamarád, tak jsme problém prodiskutovali, vytáhl noťase, kde má Linux Mint a normálně tu síť viděl, dal jsem mu heslo a připojil se a problém s tím neměl.
Přidávám screen plochy, kde je seznam sítí v práci a síť, která má název Internet tam není, jak je vidět a na screenech z iPhone je vidět i že jsem připojený.
Nevíte někdo, kde může být zakopanej pes?


[příloha smazaná administrátorem]
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

beer

  • Host
Re:"Neviditelná" wifi síť
« Odpověď #1 kdy: 13 Prosince 2012, 17:35:46 »
Nižší citlivost wifi? Zarušený kanál?

beer

  • Host
Re:"Neviditelná" wifi síť
« Odpověď #2 kdy: 13 Prosince 2012, 17:36:58 »
Co ukáše iwlist scan?

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:"Neviditelná" wifi síť
« Odpověď #3 kdy: 13 Prosince 2012, 20:24:13 »
ahoj marpe .. jedine co Ti mohu doporucit je pouzit rucne wpa_supplicant s -dd (debug) .. je to dokonalej nastroj na debugovani pripojeni .. koukni prosim do $docroot/wpa_supplicant/examples .. s vyse uvedenym -dd to hlasi skoro vsechno ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:"Neviditelná" wifi síť
« Odpověď #4 kdy: 15 Prosince 2012, 10:54:17 »
Co ukáše iwlist scan?
Ukáže úplně stejný seznam sítí, co je na screenshotu  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:"Neviditelná" wifi síť
« Odpověď #5 kdy: 17 Prosince 2012, 11:30:21 »
Tak vyřešeno asi zásahem vyšší moci... V sobotu nešla ta síť už ani na iPhonu, tak jsme s majitelem provedli totální reset routeru a už to kupodivu funguje  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re:"Neviditelná" wifi síť
« Odpověď #6 kdy: 19 Prosince 2012, 21:52:38 »
Řeším stejný problém. Jenomže já ten router resetovat nemůžu :-(
Všechny ostatní zařízení nemají problém (Android, Windows 7, Windows XP), ale Ubuntu síť nevidí. Slabý signál to rozhodně není - ani 0.5m od routeru se nechytá. Síť má zabezpečení WPA/WPA2 a používá proxy.
Všechny ostatní wifi sítě mi fungují výborně.
Nějaké nápady na řešení?
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.