Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ASUS K56CM  (Přečteno 8796 krát)

majlo202

ASUS K56CM
« kdy: 18 Ledna 2013, 11:11:02 »
Ahoj,
nema nekdo z Vas doma ntb ASUS K56CM  ?
http://www.alza.cz/asus-k56cm-xx131h-black-d363983.htm#foto

Prave uvazuji o koupi ale nikde nemuzu najit zadne zkusenosti jak to slape pod linuxem, krome: http://www.linlap.com/asus_k56cm

Jde mi hlavne o to jestli bez problemu pojede ta Geforce GT 635m pres Bumblebee, jelikoz jsem ted dost nepekne narazil s ntb Lenovo z500 white, notas sice krasnej, placatej a s dlouhou vydrzi, ale ta nvidia co v Lenovu rade 500 je je nejaka spesl verze kterou udajne vubec nepodporuji nvidia ovladace  - alespon to jsem nekde vycetl po celovikendove neuspesne snaze o zprovozneni.  Nakonec jsem to vzdal (bios se mi flashovat fakt nechtelo, a kvuli zaruce to ani nejde) a notas radsi vratil dokud to slo (14 dni lhuta) jelikoz se mi vazne nechtelo cekat jestli se Lenovo nebo Nvidia uracej s tim nekdy neco udelat. Takhle uz jsem kdysi cekal u predesleho notasu na AMD az jejich po*****y ovladace poberou Gnome3 vice nez 6 mesicu, ve finale ta podpora stala stejne za prd a kdyz to konecne zaclo bejt jakztakz OK, AMD oznamilo ze mou rozhodne ne uplne starou kartu prestane ve svych linux.driverech podporovat !  Idioti.  Tak jsem si rikal ze radeona uz nikdy a ze se vratim k Nvidii ktera vetsinou byla pod Linuxem OK, o to vetsi pak bylo me prekvapeni kdyz mi to vubec nejelo.  Diky za jakekoliv info. M.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2013, 11:55:53 »
U tohoto modelu je jen jedna grafika Nvidia takže by problém být neměl ;)
Navíc teď ovladače 310 šlapu parádně. :)

Určitě pak dej vědět jak to šlape ;)
ps: nezapomeň v Biosu vypnout Secureboot jinak ti Ubuntu vůbec nepůjde... No až ho budeš mít tak ti poradím jak tam ubuntu nacpat ;)
« Poslední změna: 18 Ledna 2013, 11:57:52 od RRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2013, 13:40:36 »
jen jedna grafika ? Sem mel za to ze vsechny desky s Ivy Bridge maji integrovanou intel grafiku ... takze se pletu ?  V e-shopech to skoro nikde neuvadi.

Ty tenhle model teda vlastnis ? Pokud ano, jaka je pod linuxem vydrz na baterku kdyz furt slape ta Nvidia ?

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2013, 13:43:12 »
btw, jeste koukam na Acer Aspire V3-571G
 http://www.alza.cz/acer-aspire-v3-571g-53216g75makk-cerny-d339430.htm

tam je taky jen ta dedikovana Nvidia nebo i integrovana Intel GMA = optimus ?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2013, 13:56:32 »
Já žádný Asus nevlastním. ;) Jen se snažím mít přehled. :)
Není podmínka že všechny notebooky s Sandy/Ivy musí mít zpřístupněnou grafickou kartu. Poslední dobou spíše sleduji že naopak se výrobci vrací zpět jen k jedné grafice a to proto že i pod windows 7 to šlape dost nepředvídatelně a ve windows 8 to ve většině případech nefunguje vůbec.

Na tom Aceru je jen jedna pěkná věc a to že je bez Windows ;) Nemám rád acer pro jejich kvalitu... ???
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2013, 14:15:32 »
souhlasim, taky vubec nemam rad acer  (ale po dvou modelech "skladacek" od VBI co jsem mel by to mohlo byt mozna i zlepseni  ;D)

ono ale neni moc z ceho vybirat, chtel bych neco s nvidii abych si pripadne obcas mohl neco zahrat, zvlast ted kdyz se linux dostava do centra pozornosti diky Valve a jejich steamu. Ale s cenovym omezenim toho moc k vyberu neni: http://www.alza.cz/notebooky/18842920.htm#f&limit=-1/17000&pg=1&po=1&par316=316-396-24&par75=75-2782,75-2196,75-1984,75-1510

snad jen ten HP Pavilion, ten se mi ale zas moc nelibi designem, i kdyz na vzhledu mi tak moc nezalezi.

Co z techhle tri bys tedy doporucil ? Asus/Acer/HP ?
 

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #6 kdy: 18 Ledna 2013, 14:39:36 »
Ten se mi líbí...
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z500-white-d374147.htm
Akorát bych vyměnil disk za SSD a ten co tam je si dal do rámečku. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #7 kdy: 18 Ledna 2013, 14:54:45 »
cetl jsi muj prvni prispevek ? :)  Lenovo z500 jsem si koupil minuly patek, hned v pondeli jsem ho vracel.  Notas fakt hezkej, ale ta nvidia se nenechala za zadnou cenu premluvit k fungovani

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #8 kdy: 18 Ledna 2013, 15:24:34 »
Aha, sory... Tak asus ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #9 kdy: 21 Ledna 2013, 19:55:35 »
Tak uz ho mam doma ... a uz jsem opet vytocenej, tentokrat kvuli UEFI a Secure Boot.

Notas byl s Win8, zkusil jsem nabootovat ubuntu instalacku z flashky a prekvapive nabehla a vetsina veci i fungovala. Rikal jsem si ze nez zacnu s instalaci, vypnu Secure Boot jak jsi mi radil. Ovsem po vypnuti secure boot mam uz jen black screen a nic nereaguje. Ani do nastaveni BIOSU (nebo UEFI ci co to ted je) se uz nedostanu, proste black screen. Parada. Co ted ?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #10 kdy: 22 Ledna 2013, 11:05:00 »
Zapni notebook a při té černé obrazovce podrž vypínací tlačítko asi 5 vteřin dokud neuvidíš že vše zhaslo... Pak by jsi se měl dostat znova do biosu. ;)
Tento stav způsobuje win 8.
Co jsi testoval za verzi Ubuntu?

Jinak se připrav na to že pokud budeš chtít Dual boot tak sice nainstaluješ Ubuntu 12.04/12.10 vedle Windows ale bude stále jen startovat win8.
Po instalaci Ubuntu si stáhni http://sourceforge.net/projects/ubuntu-secured/files/ubuntu-secure-remix-12.10-64bit.iso/download a pomocí tohoto live si nastavíš UEFI Grub pro 12.04/12.10. (Pokud chceš výchozí Ubuntu tak ti stačí možnost Recommended repair)
« Poslední změna: 22 Ledna 2013, 11:18:12 od RRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #11 kdy: 22 Ledna 2013, 13:29:19 »
Notebook jsem vypnul a zapnul jiz nekolikrat (pomoci drzeni vypinaciho tlacitka pres 5 sekund, jinak to ted ani vypnout nejde), ovsem po zapnuti mam opet jen cernou obrazovku, nic se nezobrazi, nefunguje ani F2 (ani ESC ci F1, F9 ci F12) takze do biosu se proste nedostanu abych to napravil.

Na webu ASUSu jsem dohledal, ze jsem mel asi prepnout jeste jednu volbu .... “Lunch CSM” na Enabled.

How do I boot to DOS with USB Flash drive or USB CD-ROM?
Solution
Enter the BIOS setup menu by pressing and holding F2 key when powering on.
Switch to "Boot" and set “Lunch CSM” to Enabled.
Switch to "Security" and set "Secure Boot Control" to Disabled.
Press F10 to save and exit.
Press and hold ESC key to lunch boot menu when the notebook restarts.


Coz jsem neudelal a ted jsem tam kde jsem. Ani vyndani baterky nepomuze. Pred chvili jsem volal na ASUS hotline a tam se taky chlapek divil ze je to divny a ze to mam poslat na DOA reklamaci  :-\

P.S.:  dual boot mit nemusim, windows bych klidne smazal a disk prerozdelil dle svych potreb (ty win8 jsou hrozna prasecina, chudaci newbies), ale to bych se musel nejdriv dostat aspon do toho biosu.

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #12 kdy: 22 Ledna 2013, 13:38:15 »
a ohledne ty verze Ubuntu:   12.10    (respektive jsem chtel instalovat Mint Nadia ale pod kapotou to je stejne)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #13 kdy: 22 Ledna 2013, 14:26:15 »
Zajímavé že vypínám SecureBoot na všemožných noteboocích dnes a denně a to i na nových asusuech abych převážně mohl instalovat W7 ale nikdy jsem se nesetkal to o čem mluvíš. Vždy to vyřešilo podržení zapínacího tlačítka a poté už jsem se do biosu znova dostal.... Ale jak tak koukám tak to bude docela obecný problém.
Také jsem teď našel to co píšeš.
Citace
2. Make sure that:
   - Fast BIOS Mode is disabled
   - AHCI Mode is enabled
   - "Secure Boot" is disabled
   - VERY IMPORTANT: "OS Mode Selection" is set to "CSM OS"; any other setting will likely brick your laptop
   - Save your BIOS settings
viz zde... https://bugs.launchpad.net/ubuntu-cdimage/+bug/1040557

Ještě hledám co se s tím dá dělat, jinak budeš muset reklamovat, defakto by ti měli okamžitě dát jiný kus bez udání důvodu.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #14 kdy: 22 Ledna 2013, 14:51:26 »
Zkus po vypnutí zapnout počítač dlouhým stiskem zapínacího tlačítka... 2s 5s nevím... pozoruj jestli třeba nepípá po určité době atd...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #15 kdy: 22 Ledna 2013, 14:56:25 »
ted jen nevim jestli to poslat na tu DOA reklamaci a pote co mi notas doufejme odblokuji/resetuji do puvodniho stavu absolvovat dalsi pokus s hruzou v ocich jak to tentokrat dopadne ..... nebo jestli mam notas radsi vratit ve 14denni lhute dokud muzu a koupit si radsi nejakej starej odzkousenej model.

to zas MS neco vymyslel ...... jeste tedy dnes doma zkusim to zapnuti dlouhym podrzenim tlacitka a uvidim

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #16 kdy: 22 Ledna 2013, 15:03:21 »
Určitě vrátit když máš tu možnost!!! ;) Nad tím snad není třeba ani přemýšlet. :)

Začínám se děsit toho co nás čeká... Asi začnu doporučovat Ubuntu 13.04 kde už to snad půjde bez nutnosti něco někde přenastavovat.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #17 kdy: 22 Ledna 2013, 15:09:26 »
Určitě vrátit když máš tu možnost!!!  Nad tím snad není třeba ani přemýšlet.   <--- to jsem si rikal u toho prvniho notebooku (Lenova Z500) taky, ale vycuranci na Alza.CZ si strhli 5% protoze uz to prej neni v puvodni hodnote viz. jejich obchodni podminky (prestoze nemam povinnost vratit puvodni obal, coz jsem btw udelal, oni maji pry pravo vracenou castku o neco ponizit, protoze uz to bylo rozbaleno a nelze to znovu prodat jako nove zbozi).  Ted si tedy vezmou dalsich min. 5%, takze ve finale nakejch 1400Kc v cudu a notebook nikde.  To je porod tohle.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #18 kdy: 22 Ledna 2013, 16:49:24 »
Psal jsem si právě s jedním technikem od Asusu a tvrdí že stále je funkční reset biosu pomocí vyndání baterie a zkratování napájecího obvodu. Pokud po cestě neporušíš žádnou plombu tak ani neztratíš záruku.

Jinak co se týká té reklamace tak bych drze řekl že už je to takhle od začátku a trval bych na vrácení peněz. :)) (až jsem se zastyděl...)
Jinak s tím "CSM OS" to bude fungovat bez problémů ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #19 kdy: 22 Ledna 2013, 19:38:48 »
tak jsem zkousel dlouhe podrzeni power buttonu snad vsemi moznymi zpusoby a ruzne dlouho (a u toho i mackat a drzet F2 i jine: Del, Esc, F12 ...) ale nic, stale se nedostanu dal nez na black screen po startu. Stourat uvnitr se mi fakt nechce kdyz je to novej kus v zaruce, urcite tam bude naka ta pecet chytre naraficena aby to neslo otevrit bez jejiho poskozeni.

Jinak s tím "CSM OS" to bude fungovat bez problémů   <--- to jsi mi to rozhodovani ale vubec neulehcil :) ted vaham jestli se to pokouset vracet bez udani duvodu, obzvlast kdyz jsem to u nich provedl pred par dny s tim Lenovem (urcite si to zkusej zapnout a budou se divit ze "black screen" a co jsem s tim udelal) a nebo jestli to poslat na tu DOA reklamaci a nechat si to obnovit a nasledne zkusit stesti s CSM OS. 


Nejradsi bych zvolil treti moznost ve ktere figuruje kladivo a sekacek na led !!   >:(

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #20 kdy: 23 Ledna 2013, 10:22:55 »
Nemůžou ti dokázat že jsi něco dělal s biosem... Navíc na disku jsi ještě nic neměnil. Prostě jsi to ráno takhle zapnul a černo... =okamžitá výměna.
Fajn je že pokud by to nebylo v záruce tak v českém servisu Asus umí přehrát bios atd... Né jako lenovo nebo acer kteří to posílají do Polska :(
Je mi líto že to takhle dopadlo ale teď už víme jak příště na to.
Vrať to a vem si ten samý znovu. Fajn je že se to dá nastavit a že výrobce neblokuje možnost nainstalovat jinýos tak jako je to teď už u mě odzkoušených nových modelů s Sony a HP kde nic jiného než win8 nefunguje!
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #21 kdy: 23 Ledna 2013, 10:47:53 »
OK, dneska po praci tam s tim vlitnu tak uvidime ... diky moc za support Radku !

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #22 kdy: 23 Ledna 2013, 10:48:47 »
Fajn je že pokud by to nebylo v záruce tak v českém servisu Asus umí přehrát bios atd... Né jako lenovo nebo acer kteří to posílají do Polska :(
Proč to posíláte do Polska? Acer je i v Brně. Nebo tam neprovádí flashe?

BTW: Kdybych nečetl a neviděl kolem sebe a slepě věřil výrobcům... Vyšel nový BIOS na mou základovku... nějaké nové funkce secure boot. Radši ani nemyslet, co to provádí. Na SSD též nový. Jenže se občas nestihne díky novince ve firmwaru a tzv. zrychlené inicializace, inicializovat a BIOS jej nevidí a nenabootuje z něj. Prostě co funguje, na to nešahat! :D A počkat, až to otestují nedočkavci.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

majlo202

Re:ASUS K56CM
« Odpověď #23 kdy: 28 Ledna 2013, 16:00:07 »
Tak notas uz mam doma, ale opet to nebylo bez komplikaci  :o

Prijemne me prekvapil prodejce (Alza), nejenze nemeli zadne namitky k druhe reklamaci v ramci jednoho tydne, ale domluvili jsme se, k me spokojenosti, na okamzite vymene, s tim ze si to na ten DOA servis uz poslou sami. Navic jeste tyz den odpoledne mi prisla zprava ze uz jim dorazil nahradni novej kus ze skladu takze jeste ten vecer jsem ho mel doma.

Pro jistotu jsem si vse jeste znovu overil na Asus hotline a po aktivaci CSM OS (a vypnuti Secure boot) uz tentokrat bylo vse OK.

Ovsem dalsi neprijemnost me cekala po instalaci pri snaze o zprovozneni nvidia gpu. Ubuntu restricted drivers mi vubec nic nenabizelo, po rucni instalaci nvidia ovladacu mi vubec nenabehlo prostredi Unity. No tak jsem se jal zkouset vsechny mozne drivery (current-updates, experimental, pak z X-SWAT repo atd ...) k tomu doinstalovaval chybejici kernel headers atd .... ale nic nepomohlo. Az me pak napadlo se mrknout na lspci | grep VGA a myslel jsem ze me vomejou .... ten ASUS ma taky aktivovanej optimus !!!!!!!!!!!!  Ackoliv to nikde nepisou (ani na oficialnim ASUS webu ani Alza jako prodejce, a ani RRadek Neužil na ubuntu foru ;)

No nastesti (a narozdil od toho Lenova se stejnou nvidii gt635m) v tomto pripade Bumblebee funguje bez problemu ... ufffffff, to bylo 14ti denni psycho teda. Doufam ze dalsich aspon 8 let nebudu muset zadnej novej pocitac kupovat.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ASUS K56CM
« Odpověď #24 kdy: 29 Ledna 2013, 14:19:56 »
Jsem rád že to nakonec dobře dopadlo. ;) Také jsem se něco nového přiučil. :)

Mohu tě pro kompletnost poprosit o takovou drobnost. Najet do biosu a vyfotit dvě obrazovky kde si co měnil a přidat to sem, určitě by to bylo přínosem pro ty co to budou také řešit. ;) Dík...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.