Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Thunderbird doladění...  (Přečteno 4340 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Thunderbird doladění...
« kdy: 01 Srpna 2013, 17:37:23 »
Dnes vyšel na Živě.cz článek o doplňcích Thunderbirdu a jedna věc funguje v Ubuntu s Unity výborně a to doplněk který po zavření Thunderbirdu defakto pouze minimalizuje do ikonky obálky tak jako třeba Empathy a zprávy vám chodí na pozadí dál. :)
https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/minimizetotray-revived/

Nastavíte dle obrázku


A poté můžete po zavření Thunderbirdu křížkem přijímat zprávy dál tak jako je tomu u Empathy. :)


Možná jsem pro někoho znovuobjevil Ameriku, tak mě prosím neukamenujte. ::)


Tak a teď ještě přijít na to jak pouštět Thunderbird minimalizovaný v ikonce obálky po startu počítače tak jako to jde u Empathy kdy stačí přidat parametr -h  8)
Kód: [Vybrat]
empathy -hps: pozor v 13.04 parametr -h u Empathy končí nefunkčností Empathy! Ale v 12.04 funguje bezvadně. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Thunderbird doladění...
« Odpověď #1 kdy: 01 Srpna 2013, 21:44:13 »
Radku, objevil jste Ameriku, protože Minimize to Tray považuju za kill addon  :D

Sakra, lidi, to je katastrofa... já mám rok a půl rozpracovanej seriál o ptákovi... hlavně o jeho doplňcích... pro linuxexpres, nestíhám, pomoooooc :'(

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Thunderbird doladění...
« Odpověď #2 kdy: 02 Srpna 2013, 09:58:49 »
Radku, objevil jste Ameriku, protože Minimize to Tray považuju za kill addon  :D

Sakra, lidi, to je katastrofa... já mám rok a půl rozpracovanej seriál o ptákovi... hlavně o jeho doplňcích... pro linuxexpres, nestíhám, pomoooooc :'(

To že objevuji Ameriku je mi jasné ale je fakt že jsem po tom nepátral a běžně jsem měl minimalizovaný Thunderbird normálně v levém sloupci, nicméně jsem ozkoušel tento doplněk a přišel mi pro prostředí Unity praktičtější tak jsem se rozhodl o něm informovat ty kteří by to někdy mohly hledat. Doplňků je mnoho a používám třeba ještě doplněk na synchronizaci kontaktů s Gmailem, ale doplněk na minimalizaci do Tray mi přijde tak zásadní nedostatek že je to až ostuda že to neumí Thunderbird v základu. >:(

Článek určitě napiš a když byste někdo přišel na to jak ho spouštět minimalizovaný v Tray po startu os tak by to bylo fajn. ;)
« Poslední změna: 02 Srpna 2013, 09:59:52 od Tadeáš Pařík »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Thunderbird doladění...
« Odpověď #3 kdy: 02 Srpna 2013, 10:08:34 »
Radek říkal, že sem mám napsat  ;D, že nenosí dříví do lesa  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Thunderbird doladění...
« Odpověď #4 kdy: 02 Srpna 2013, 10:24:56 »
Radek říkal, že sem mám napsat  ;D, že nenosí dříví do lesa  ;D

*censored*  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Thunderbird doladění...
« Odpověď #5 kdy: 02 Srpna 2013, 22:20:14 »
Za odkazy dík, ten první jsem checkoval už dřív... asi jsem se málo snažil, ale fakt jsem nerozuměl. Každopádně si přečtu vestavěnou nápovědu na X11VNCServer, ta by mi mohla snad stačit.

Já se zkoušel třeba na widle píchnout z tux, ale nepodařilo se... jen přihlašovací obrazovka a pak konec. Zkusím to provařit, ale asi až po víkendu, te mám ještě pár hrozných nedodělků pro openoffice.cz...

RamonCosta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Thunderbird doladění...
« Odpověď #6 kdy: 12 Ledna 2014, 15:00:07 »
Za odkazy dík, ten první jsem checkoval už dřív... asi jsem se málo snažil, ale fakt jsem nerozuměl. Každopádně si přečtu vestavěnou nápovědu na X11VNCServer, ta by mi mohla snad stačit.

Já se zkoušel třeba na widle píchnout z tux, ale nepodařilo se... jen přihlašovací obrazovka a pak konec. Zkusím to provařit, ale asi až po víkendu, te mám ještě pár hrozných nedodělků pro openoffice.cz...

Dobrý den, jsem začátečník a tak prosím o podrobný návod, jak to správně udělat. Mám nově nainstalován Kubuntu, teď jsem nahrál Thunderbird a chtěl bych takovou tu stejnou "obálku" v tray liště, když je email vypnutý (zejména on-line info o došlé poště), tak samo, jako se to automaticky nainstaluje v Ubuntu. Ale to se mi už celý den nedaří... :'( Prosím o pomoc. Děkuji!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.