Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nautilus - náhledy  (Přečteno 4236 krát)

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Nautilus - náhledy
« kdy: 16 Září 2013, 13:37:42 »
http://wiki.ubuntu.cz/programy/pr%C3%A1ce_s_daty/nautilus
Ve wiki není zmíněno pár věcí a tímto zápisem chci upozornit k úpravě wiki.

V Gnome 3.8 se skrytá nastavení nedělají už v Gconfu ale Dconfu (podle dbus) a je rozdíl pokud se spustí pod uživatelem (GUI nebo terminál) nebo administrátorem.
Zrovna nestandardní nastavení pro náhledy může měnit uživatel pokud nejde vyloženě o Nautilus spuštěný pod administrátorem (root). Výchozí nastavení ikonového pohledu je nastavené na velikost 64. Důvod je zabránit velké spotřebě paměti a možných dlouhých časových prodlev při načítání obsahu.
Klíč pro výchozí obrázkouvou velikost náhledu je v
org -> gnome -> nautilus -> icon-view -> thumbnail-size [64] (doporučuji pro viditelnost i s postraním panelem na max 288)

Klíč pro výchozí zvětšení (tj. to co je možné provádět přímo v Nautilusu nebo s Ctrl+/Ctrl-) ikonového pohledu nejen obrázků ale i ostatních ikon (adresářů atd.) je na stejném místě, přesně pod
org -> gnome -> nautilus -> icon-view -> default-zoom-level [standard] (doporučuji nechat, když to zvětšíte, zvětší se náhledy obrázků ještě více než těch 64-288)

Nastavení pro Seznamový pohled
klíč org -> gnome -> nautilus -> list-view tam je možné přidat ztracený sloupec pro MIME typy (default-visible-columns), dole je výstižná nápověda.

Živé náhledy se zobrazují vybráním souboru (směrovou klávesou nebo myší) a stisknutím mezerníku (space bar). Pro náhled přes celou obrazovku stačí stisknout klávesu f a k navrácení ještě jednou.
Musíte mít nejdříve nainstalovaný balík gnome-sushi.

Aby fungovaly náhledy pro kancelářské dokumenty je potřeba nainstalovat balík unoconv.

Zrovna tyto nastavení nejsou vidět hned ale je potřeba restartovat Nautilus.

Více je v nápovědě pro Nautilus (bohužel zatím jen v angličtině).
Nebo i na této stránce, odkud jsem čerpal také.

Přidám jeden typ pro hledání v Natilusu,
Pokud chcete zobrazit všechny více souborů pod složkou v které jste, pokud neomezíte v rozšířeném nastavení jen určitý typ, stačí stisknout Mezerník (Space Bar) nebo tečku za předpokladu, že znak je obsažen v názvu souboru/složky.
Nautilus používá vyhledávání díky indexování metadat přes Tracker.Je možné změnit v jeho nastavení co se indexuje.Neměňte v dconf-editoru ale v jeho GUI nadstavbě (tzv. frontend). Stačí zadat slovo hledat do pole kde hledáte běžně programy, pokud tam není doinstalujte balík tracker-gui. No, ale to už bude ve wiki..

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 19 Září 2013, 23:24:02 od jadd »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Nautilus - náhledy
« Odpověď #1 kdy: 16 Září 2013, 13:55:17 »
Citace
Ve wiki není zmíněno pár věcí a tímto zápisem chci upozornit k úpravě wiki.

My ti děkujeme a poprosím tě o zápis na Wiki, aktuálně ji aktualizuji skoro celou a nemám na to čas.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Nautilus - náhledy
« Odpověď #2 kdy: 16 Září 2013, 13:56:38 »
Raději bych to nechal na zkušenějšího wikera.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Nautilus - náhledy
« Odpověď #3 kdy: 16 Září 2013, 14:24:28 »
Raději bych to nechal na zkušenějšího wikera.

Hmm... ale tak je to vždycky... najde se sice kvalitní návod, nebo něco zajímavého a pak to tam dávám jak blbec sám  >:( Ach jo... no nějak to tam doházím...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Nautilus - náhledy
« Odpověď #4 kdy: 16 Září 2013, 14:31:19 »
Tak stačí zatím jen dolu odkaz na toto. Tu wiki dělají zkušenější lidi s určitým stylem. Já bych se musel nejdříve naučit wiki postupy a pak i pochopit styl a musel bych zkoušet různá formátování než by to tam zapadlo a nekazilo dojem. Jen tento zápis jsem opravoval minimálně 5x a to je pouhý text s jedním odkazem.
Chtěl jsem vytvořit dříve novou stránku s jedním programem, ale bylo zakázáno upravovat wiki..
« Poslední změna: 16 Září 2013, 14:33:07 od jadd »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Nautilus - náhledy
« Odpověď #5 kdy: 16 Září 2013, 17:54:16 »
Tak stačí zatím jen dolu odkaz na toto. Tu wiki dělají zkušenější lidi s určitým stylem. Já bych se musel nejdříve naučit wiki postupy a pak i pochopit styl a musel bych zkoušet různá formátování než by to tam zapadlo a nekazilo dojem. Jen tento zápis jsem opravoval minimálně 5x a to je pouhý text s jedním odkazem.
Chtěl jsem vytvořit dříve novou stránku s jedním programem, ale bylo zakázáno upravovat wiki..

Zakázal jsem to kvůli spamu - bohužel to množství bylo neúnosné. Máte-li zájem o vytvoření účtu a začít se tam učit, tak není problém stačí mi zaslat PMko - nick, mail...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Nautilus - náhledy
« Odpověď #6 kdy: 16 Září 2013, 19:53:55 »
Dobrá díky za pozvánku, určitě se toho nezříkám ale budu rád když to tam zatím doplníš sám. Já bych si tam našel jiné místečko co bych dělal od začátku abych to nekazil druhému. Nějak se vymluvit musím.. Do té doby si budu hrát na pískovišti. Snad do té doby nikam neutečeš.

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Nautilus - náhledy
« Odpověď #7 kdy: 28 Září 2013, 20:29:40 »
Tak už se věnuji jiné wiki, konkrétně wiki.gentoo.org, tzn. že už Ubuntu nemám. Byla chyba, že jsem nezůstal na LTS, instalování Gnome (GS) do Ubuntu nebylo pro mě šťastné. 
« Poslední změna: 29 Září 2013, 17:38:08 od jadd »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.