Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Signál SIGUSR1  (Přečteno 2314 krát)

hazardrok

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Signál SIGUSR1
« kdy: 21 Ledna 2014, 22:53:29 »
Ahoj, mám problém s jedním mým programemv C-čku. Program dělá to, že posílá sám sobě signál SIGUSR1 a to každou sekundu. Jakmile ho obdrží vytiskne na terminál nějaký text. Pokud program zkompiluji pomocí make a makefile tak není problém. Přešel jsem ale na prostředí Codeblocks a tam mi po prvním výpisu příjde hláška: User defined signal 1 ...a program skončí. Nechápu proč když ho zkompiluji přes makefile tak běží, dokud ho sám neukončím. Nevíte někdo, kde je zakopanej pes? Dík

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Signál SIGUSR1
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2014, 09:43:34 »
Možná má codeblocks nějaký integrovaný debugger, který na SIGUSR1 reaguje...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

hazardrok

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Signál SIGUSR1
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2014, 15:10:08 »
No to je možné, každopádně jsem to vyřešil tak, že jsem argument gcc zaměnil za g++. Z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu toto způsobí i v codeblocks funkčnost programu. Je zvláštní, že na této verzi ubuntu 13.04 mám problém i s AVR-GCC a ARM-GCC. Projekty, které na verzi ubuntu 12.xx šly bez problémů s gcc zkompilovat mi na této verzi nejdou. Musím stejně zaměnit gcc za g++. Pro mě naprostá záhada.

Denis Colesnicov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Signál SIGUSR1
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2015, 09:21:32 »
Takéí by mě to zajimalo. Pokud by nekdo znal duvody, proc k tomu dochazi, bylo by fajn kdyby se o to podelil..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.