Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Multimonitor  (Přečteno 4092 krát)

ipm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Multimonitor
« kdy: 26 Května 2015, 22:57:19 »
Zdravim, obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc a poskytnutie nejakych info o probleme s nastavenim prostredia na tri monitory.

Info : CPU 3570K
Sapphire Radeon HD7850
4Gb RAM
4TB HDD

Ubuntu 14.04 32bit (i686)
Pouzivam KDE-Plasma občas (LXDE,XFCE,MATE,Cinnemon)

Ovladace ati pouzivam proportialne ccc funguje, ukazuje plochu ako velky desktop. randr hlasi current 5760x1080. Problem ale je ze rad fram hry na odreagovanie od stresu ako bioforge infiniti a CS na troch monitoroch. Bohuzial v ubuntu 14 to nejako neviem nastavit aby hra isla na 3 monitory a to aj bez xineramy ci s nou. Moj najvacsi uspech je ze mio po spusteni CS ukaze aspon rozlisenie 5760x1080 ale po kliknuti na pouzit je hra zobrazena iba na jednom monitore a uzka.  Neviem ako donutit hry aby isli na full screen 5760x1080. V xorg.conf mam zakazany randr 1.2 pre fglrx . Moja otazka: Daju sa vobec hrat hry zo steamu na troch monitoroch? alebo mam niekde chybu v systeme? Opakujem ze prostredie kde a podobne okrum unity a gnome bezia v poriadku...   fglgears hlasi cca 7800fps aj pri nastavovanoi setrica obrazovky v kde mi ukazka ide cez vsetky monitory (teda roztiahnuty) ale ak sa spusti tak ide na kazdom monitore zvlast teda je setric spusteny 3x. Moj xorg.conf je v prilohe
« Poslední změna: 26 Května 2015, 23:12:27 od ipm »

ipm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Multimonitor
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2015, 13:30:44 »
Vidim ze toto forum je mrtve k tejto teme takze si zhrniem co som zistil.

Xinerama nieje vhodna pre hranie hier a navyse nema podporu 3D renderingu.
Big-Desktop pre hry u AMD CCC propretialneho ovladaca nefunkcne z troch monitorov stale bezi hra iba na jednom. U open source ovladaca sa niektorym hry podarilo spustit na vsetkych 4-och (quake III) .
To k ATI HD7xxxx

K Nvidii:
Ani po nehoraznej snahe a pokusoch sa mi nepodarilo nastavit Twinview, dokonca v nvidia-settings tato volba chyba. Skusal som rozbehnut hry aj s xineramou no X sa stale zasekol.

Upozornujem ale ze hra Worms (teda v linuxe HEDGEWARS fungovala na 3 monitory ako s ATI tak aj NVIDIOU)

STEAM hry ale stale neviem spustit v rezime troch monitorov. Pokusam sa spustit STEAM hry: CS,CS GO, PORTAL, Bioshock Infinity, Serious SAM 3

Ak niekto vie ako na to nech poradi. Ja uz som to na mesiac vzdal. Skratka Linux aj napriek snaham vela ludi ma stale absenciu podpory hrania hier s multimon a to nevravim o technickej podpore :)  Viem ze su manici ktory to rozbehali ale zatneviem ako, moja EN je mizerna a ujo google preklada ako ozraty vychodniar na kongrese OSN :) Verim ze sa situacia zlepsi......   Ak niekto viete ako spustat hry zo steamu na 5760x1080 napiste...

P.S.: ATI Sapphire HD7850 aj Nvidia GTX670 maju podporu troch monitorov na jednej karte ATI (Eyefinity) , Nvidia (Surround)
« Poslední změna: 31 Května 2015, 13:44:16 od ipm »

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Multimonitor
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2015, 14:18:04 »
Vidim ze toto forum je mrtve k tejto teme takze si zhrniem co som zistil.
Forum není mrtvé, jen nejspíš nikdo nepoužívá tři monitory na hry, to je příliš specifická otázka.
Upozornujem ale ze hra Worms (teda v linuxe HEDGEWARS fungovala na 3 monitory ako s ATI tak aj NVIDIOU)
To je hezké, pak se nabízí otázka na jakém linuxu fungovala, a proč už nefunguje (když fungovala)?
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

ipm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Multimonitor
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2015, 17:09:00 »
Hmmm....   Pisal som ze k tejto teme a nie ako cele :) ale dakujem za prvu reakciu...    .....HedgeWars fungovala, a funguje, minuly cas preto, ze ju nehram :) a nebudem, bola instalovana len za ucelom testu ci je triple monitor play game vobec mozny....

A Linux? Hmm....   No linux urcite Ubuntu ked je to ubuntu forum a je vo verzii 14.04 LTS upgradovany z 12.04 cez centrum software ubuntu....   

P.S.: Som sice novacik ale nie v serveroch len v GUI a hrach...  (správa a inštalácia servrov na baze *nix-u)
« Poslední změna: 31 Května 2015, 17:10:31 od ipm »

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Multimonitor
« Odpověď #4 kdy: 31 Května 2015, 20:49:30 »
No s více monitory jsem měl také problém, například WoW hraný pomocí wine mi hrdě hlásil rozlišení podle mých dvou monitorů, ale výsledek s daným rozlišením nacpal na jeden monitor :D. Tak jsem si rozlišení vybíral ručně. Ale se hrami hranými pomocí wine byly stále nějaké problémy, a nikdy to nejelo optimálně, tak jsem striktně oddělil práci a hraní. Koupil jsem si licenci Windows a teď hry jedu ve Windows. Na linuxu pracuji. No a abych úplně nelhal, tak na něm také pařím Klondike no a ve Windows také trochu pracuji, protože jsem ještě nedal dohromady vývojové prostředí pro STM32F0.
Bohužel pro Linux jsem ještě nenašel hru, která by mi vyhovovala.
Takže s Více monitory a hrami ti neporadím. Ne že bych nechtěl, ale nevím.
Předpokládám, že Gogle máš prohledaný celý... (Tohle ber spíš jako žert :D)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

ipm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Multimonitor
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2015, 10:34:41 »
Ale ano google pan mi nasiel spustu ale ale funkcne nic, Mne z mojich oblubenych hier staci mat v pracovnom OS (Ubuntu 14) vyslovene len par hier. Momentalne som prisiel ako hluchy k pokladu na to ze som jednoducho zo steamu pre Linux jednoducho klikol na spustenie Serious Sam 3: BFE a ono ho to na 3 monitory spustilo okamzite, bez akehokolvek nastavenia. Bohuzial ale hra o ktoru mi ide najviac a to Bioshock infinite mi stale na 3 monitory nejde a ani mi neposkytne dane rozlisenie. A to ani ked ju prepnem do okna, vraj tak ju niektory rozbehali, aspon podla youtube, aj ked som tam nasiel zopar podvodov, pretoze vzhlad bol sice ako lxde a pod...  ale okna co mal manik spustene ukazovali windows ponuky a to vratane nvidia panelu, neviem totiz o tom ze nvidia settings poskytuje rovno nastavenie surround a stereo3D presne identicke pre win7. Teda aspon u mna urcite nie a to som osahal vsetky varianty ovladacov pre zelenu dosku :) (GTX670)

P.S.: Snazim sa rozbehnut hry pre linux. Paskvil cez WINE playonlinux cedega a pod. ma nezaujima...   V dnesnej dobe je dost hier pre linux vdaka steamu pristupnych a vraj este budu pribudat. Jedina hra pre ktoru som ochotny nainstalovat a spustit Wine je TRACKMANIA :)))))   Ale to az potom ked WIN uplne zmizne z moj zeleza.....
« Poslední změna: 01 Června 2015, 10:39:15 od ipm »

ipm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Multimonitor
« Odpověď #6 kdy: 02 Června 2015, 12:39:34 »
Takže som tu znova z vysledkami pokusov....
Windows ide papa z mojho PC :)

Takže popíšem Vám ako sa mi podarilo rozbehať multimonitor pre hry.

Zmenil som prostredie na Cinnemon pretoze tam fungujú zatiaľ všetky. V Gnome klasik nesliel totiz Serious Sam 3 a niektoré iné sa zas spravali cudne.

Takze som si doinstaloval Cinnemon a pre istotu aj MATE ale zatial som stale iba v Cinnemon
Potom som nainstaloval steam a postahoval hry ktore som nasiel v mojej kniznici pod Linux+OS Steam
Následne som upravil xorg.conf .Ten si kazdy upravte podla seba.....

***************************************************************************************************************
Moj XORG.CONF:

Kód: [Vybrat]
# nvidia-xconfig: X configuration file generated by nvidia-xconfig
# nvidia-xconfig:  version 346.72  (buildmeister@swio-display-x64-rhel04-19)  Tue May  5 20:31:18 PDT 2015

Section "ServerLayout"
    Identifier     "Layout0"
    Screen      0  "Screen0" 0 0
    InputDevice    "Keyboard0" "CoreKeyboard"
    InputDevice    "Mouse0" "CorePointer"
    Option         "Xinerama" "0"
EndSection

Section "Files"
EndSection

Section "InputDevice"

    # generated from default
    Identifier     "Mouse0"
    Driver         "mouse"
    Option         "Protocol" "auto"
    Option         "Device" "/dev/psaux"
    Option         "Emulate3Buttons" "no"
    Option         "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection

Section "InputDevice"

    # generated from default
    Identifier     "Keyboard0"
    Driver         "kbd"
EndSection

Section "Monitor"
   # HorizSync source: edid, VertRefresh source: edid
    Identifier     "Monitor0"
    VendorName     "Unknown"
    ModelName      "LG Electronics E2242"
    HorizSync       30.0 - 83.0
    VertRefresh     56.0 - 75.0
    Option         "DPMS"
EndSection

Section "Device"
    Identifier     "Device0"
    Driver         "nvidia"
    VendorName     "NVIDIA Corporation"
    BoardName      "GeForce GTX 670"
EndSection

Section "Screen"
    Identifier     "Screen0"
    Device         "Device0"
    Monitor        "Monitor0"
    DefaultDepth    24
    Option         "Stereo" "0"
    Option "nvidiaXineramaInfo" "False"
    Option         "nvidiaXineramaInfoOrder" "DFP-0"
    Option         "metamodes" "GPU-0e0088ce-0942-00ab-061b-a10a6ff6eccd.DVI-D-0: nvidia-auto-select +0+0, GPU-0e0088ce-0942-00ab-061b-a10a6ff6eccd.DVI-I-1: nvidia-auto-select +1920+0, GPU-0e0088ce-0942-00ab-061b-a10a6ff6eccd.HDMI-0: nvidia-auto-select +3840+0"
    Option         "MultiGPU" "Off"
    Option         "SLI" "off"
    Option         "BaseMosaic" "off"
    SubSection     "Display"
   Virtual    5760 1080
        Depth       24
    EndSubSection
EndSection
**************************************************************************************************************

Bohuzial CS a CS Condition zero zatial neviedia rozlisenie 5760x1080 a uz si nepamatam ako som ho tam dostal....

Hry ktoré mi fungujú z podporou troch monitorov:

1. Bioshock Infinite - pridat -width 5760 -height 1080 -windowed
2. Counter Strike Global Offensive - pridat parameter  -width 5760 -height 1080 -windowed
3. Counter Strike Source - pridat parameter -width 5760 -height 1080 -windowed
4. Metro 2033 Redux - bez akychkolvek uprav
5. Serious Sam 3: BFE - bez akychkolvek uprav (nastavit v hre)
6. Team Fortress 2 - pridat -width 5760 -height 1080 -windowed
7. Portal 2 - pridat -width 5760 -height 1080 -windowed
8. Dota 2 - pridat -width 5760 -height 1080 -windowed
9. No More Room in Hell - pridat -width 5760 -height 1080 -windowed
10. Doom 3 - pridat -noborder -w 5760 -h 1080

Niektoré hry sa daju po nabehnuti prepnut aj na full screen ale bez povolenia okna sa spustia uplne zle.... 

P.S.: Zaroven chcem poziadat moderatorov a adminov o moznost zalozenia sekcie prip. podsekcie s nazvom Game multihead kde by hraci mohli riesit podobne problemi a presunut tam aj moj prispevok. Kludne ju budem aj spravovat.

Taktiez budem rad ak tu popridavate dalsie hry ktore Vam na multihead (multimonitor) funguju a ako ste ich nakonfigurovali....

Bohuzial sa mi na ATI HD 7850 nepodarilo stale rozbehnut ziadnu zo steam hier na 3 monitory okrem HeadgeWars :(  a uz v PC nechavam GTX670 ktora jje aj trochu rychlejsia
« Poslední změna: 04 Prosince 2018, 18:35:22 od ipm »

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Multimonitor
« Odpověď #7 kdy: 02 Června 2015, 14:20:01 »
Pěkná práce, dávám K+
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

ipm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Multimonitor
« Odpověď #8 kdy: 02 Června 2015, 14:35:20 »
Dakujem a budem pokracovat :) len teraz musim dohnat iny projekt :) ale priebezne v pauzach sa tomu budem aj nadalej venovat....

Pracuje mi to uz aj pod KDE , stacilo povolit plugin pre prehravanie videi na viac monitoroch :) cez ovladacie centrum KDE a zo startovacej sekvencie KDE som odstranil spustanie Xrandr a LXrandr
« Poslední změna: 11 Června 2015, 13:25:26 od ipm »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.