Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Humble Borderlands Bundle  (Přečteno 3414 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Humble Borderlands Bundle
« kdy: 23 Června 2015, 23:46:57 »
 Na Humblebundle  se objevila kolekce her Humble Borderlands Bundle.
(Základní balíček nemá nativní podporu Linuxu, takže se o něm nezmiňuji)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud však zaplatíte více, než průměr, který v době psaní (23. 6. 2015) čilnil $4.58, získáte hru Borderlands 2, 3x DLC a slevu 75% na poslední díl této série.
(Příští týden se patrně ještě dočkáme dalšího, nebo dalších DLC)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
   
O hraní Borderlands 2 na Linuxu jsem psal recenzi na místním blogu. Hra je to bezesporu zajímavá, nechci však zamlčet její otřesnou optimalizaci pro náš oblíbený operační systém.
« Poslední změna: 29 Června 2015, 08:35:34 od majakmp3 »

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Humble Borderlands Bundle
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2015, 14:35:59 »
Borderlands 2 je super hra. Mám ji zakoupenou na Steamu a hraji ji se synem, když mám náladu a čas. Chtěl bych jen podotknout, že recenzi na blogu jsem četl, ale nemohu souhlasit s verdiktem pro linuxový port, že je nehratelný. Já osobně jsem Borderlands 2 hrál jen na svém compu s Ubuntu (viz podpis) a žádné problémy jsem nezaznamenal, zatímco můj syn na compu s Windows (přesný hardware neznám) měl docela problémy hrát ve více lidech a přitom mít spuštěný Skype.

Jak Vám ostatním jede Borderland 2?
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

DrShame

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Humble Borderlands Bundle
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2015, 21:04:34 »
U mě naprosto bez problémů. A to včetně pokračování The Pre-Sequel. Rychlost a stabilita srovnatelná s Windows.

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:Humble Borderlands Bundle
« Odpověď #3 kdy: 05 Července 2015, 09:36:40 »
Borderlands 2 je super hra. Mám ji zakoupenou na Steamu a hraji ji se synem, když mám náladu a čas. Chtěl bych jen podotknout, že recenzi na blogu jsem četl, ale nemohu souhlasit s verdiktem pro linuxový port, že je nehratelný. Já osobně jsem Borderlands 2 hrál jen na svém compu s Ubuntu (viz podpis) a žádné problémy jsem nezaznamenal, zatímco můj syn na compu s Windows (přesný hardware neznám) měl docela problémy hrát ve více lidech a přitom mít spuštěný Skype.

Jak Vám ostatním jede Borderland 2?

     V Pátek jsem pořídil novou grafiku MSI GTX 970 GAMING 4G a chování Borderlands 2 se pod Linuxem vůbec nezměnilo a zůstává stále nehratelné. Například již při načítání hry, kdy se v pravém dolním rohu otáčí zbraň, se tato vždy po chvíli zasekne a pak zase pokračuje v rotaci. (Pochopitelně jsem nainstaloval poslední verzi uzavřeného ovladače 352.21)
      Naopak se výrazně projevil nárůst výkonu u hry: Spec Ops: The Line

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Humble Borderlands Bundle
« Odpověď #4 kdy: 05 Července 2015, 14:08:11 »
     V Pátek jsem pořídil novou grafiku MSI GTX 970 GAMING 4G a chování Borderlands 2 se pod Linuxem vůbec nezměnilo a zůstává stále nehratelné. Například již při načítání hry, kdy se v pravém dolním rohu otáčí zbraň, se tato vždy po chvíli zasekne a pak zase pokračuje v rotaci. (Pochopitelně jsem nainstaloval poslední verzi uzavřeného ovladače 352.21)
      Naopak se výrazně projevil nárůst výkonu u hry: Spec Ops: The Line

Já mám starou GeForce 9800 GT a uzavřený ovladač verze 331.113. Nastavení ve hře mám na High, rozlišení 1280x1024, VSync off a Physx mám neaktivní (nemůžu jej změnit). Jak už jsem říkal hra mi jede bez problémů. Všiml jsem si, že na různých fórech řeší Borderland 2 i na Windowsech a prakticky vždy je to spojeno s Physx a NVidia. Taky jsem narazil i u Windows, že na starší/slabší sestavě to běží líp než na novější - např. tady: http://gaming.stackexchange.com/questions/172689/why-does-borderlands-2-run-better-on-my-old-pc-than-my-new-one
Tady někdo doporučoval smazat veškerou configuraci v Borderlands 2: http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1672024/borderlands-low-fps.html

Vypadá to, že Borderlands 2 není dobře optimalizovaný a netýká se to jen Linuxu.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

Pacik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Humble Borderlands Bundle
« Odpověď #5 kdy: 11 Července 2015, 10:21:33 »
Na prastaré HD4850 512Mb + svobodné ovladače mi jede Borderlands 2 na minimální/střední detaily a FullHD rozlišení na cca 30FPS, s tím že hra občas lagne (zdá se mi, že to dělá když načítá další část mapy). Na Win mi jede skoro stejně.

Nicméně mně štve jedna věc- neumím moc dobře Anglicky, a bohužel na linuxu jsem v BL2 nedokázal rozchodit češtinu - neví prosím někdo, jak na to?
Zkusil jsem češtinu stáhnout, nainstalovat do prázdné složky (přes Wine), a pak soubory zkopírovat do složky s hrou - ale žádné soubory se nepřepsaly, a čeština ve hře nebyla...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.