Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zacyklení na hesle  (Přečteno 837 krát)

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Zacyklení na hesle
« kdy: 18 Října 2015, 00:17:58 »
Dobrý den, netušíte někdo, co je špatně, když se Ubuntu (14.04) zacyklí na vstupním hesle? Heslo je rozpoznáno, pak blikne černá obrazovka popsaná nějakýma hláškama, tra-dá a chce to znova heslo. Možná je počítač už na odpis, je to 6 let starý notebook presario CQ60, původně tam byly Visty, ale pak začal kurzor při psaní hesla různě přeskakovat, nedalo se do nich dostat, tak jsem tam nainstaloval Ubuntu. Baterka pro CMOS je už špatná, počítač většinou při zapnutí pípá. Systém se zasekával na nějaké hlášce ACPI probe failed. Poté co jsem zadal f6 ACPI=off se to rozjelo, ale cyklí se to na hesle, které ani nemělo být vyžadováno. :-(

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Zacyklení na hesle
« Odpověď #1 kdy: 20 Října 2015, 22:11:11 »
Vyřešeno. Nainstaloval jsem 64-bitovou verzi (původně jsem myslel, že 6 let starý komp jede ve 32 bitech, ale ne), kouslo se to po restartu, ale v nouzovém režimu jsem nainstaloval nvidia ovladač, další restart byl trošku kostrbatý, ale vše najelo, jsem šťatný uživatel Ubuntu :-) Ještě nevím, jak přimět wifinu, aby se spojila s routrem, nic nenalézá, tahám internet po drátu a zatím dobrý.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.