Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nezapisující fleshka a MP4-ka  (Přečteno 1288 krát)

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Nezapisující fleshka a MP4-ka
« kdy: 22 Října 2015, 23:54:59 »
Dobrý den, nainstaloval jsem si na notebook Ubuntu 14.04, systém funguje (kromě ovladače WiFi) dobře, ale na fleshku a na MP4-přehrávač zapíše jen dva soubory, po té prohlásí disk za plný. Nepomůže ani smazat celou flashku, již na ni nelze zapisovat, ve vlastnostech je "obsah: nic", ale "využité místo" skoro celá kapacita disku. Díky za radu.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nezapisující fleshka a MP4-ka
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2015, 00:11:30 »
Napadlo mě zobrazit skryté soubory
Kód: [Vybrat]
ctrl+H Není tam plná složka trash ?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Nezapisující fleshka a MP4-ka
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2015, 09:46:25 »
Děkuji za odpověď, moje chyba, složku Trash jsem právě před chvíli objevil ve windowsech na jiném počítači, byla plná :-), snad už to bude fungovat v pořádku, pro windows to nejsou skryté soubory. Zamotalo se to tehdy, když jsem nenašel příkaz "odstranit", dal jsem příkaz "přesunout do koše"  a myslel jsem, že když na fleshce koš není, budou smazány. Netušil jsem, že existuje něco jako skryté soubory. Jak se to zobrazuje? Jak se případně fleshka naformátuje?

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nezapisující fleshka a MP4-ka
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2015, 16:06:27 »
Však jsem napsal, jak se zobrazují skryté soubory klávesa ctrl + H. Pak nejspíš uvidíte něco takového. viz obr.
A nebo taky ne, uvidíme.

Co se týče formátování, tuším, že ta základní nainstalovaná aplikace se jmenuje Disks a nebo třeba Gparted.
« Poslední změna: 23 Října 2015, 16:11:42 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Nezapisující fleshka a MP4-ka
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2015, 23:10:17 »
Super, děkuji.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.