Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomoc s instalací české lokalizace LibreOffice 5  (Přečteno 1707 krát)

Borivas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
  • Ubuntu začátečník
Pomoc s instalací české lokalizace LibreOffice 5
« kdy: 30 Prosince 2015, 20:56:52 »
Ahoj Linuxáci.
Jsem naprostý začátečník  s Ubuntu a potřeboval bych pomoci. Snažil jsem se najít postup jak nainstalovat českou lokalizaci pro poslední LibreOffice. Bohužel Terminál není má silná stránka. Vlastně ho neumím vůbec. Potřeboval bych od vás poučeníčko respektive podrobný postup co v Terminálu udělat, abych  "LibreOffice_5.0.4_Linux_x86-64_rpm_langpack_cs.tar.gz" nainstaloval. Rozbalil jsem ho a je s něj "LibreOffice_5.0.4.2_Linux_x86-64_rpm_langpack_cs" .
Můžete mi prosím napsat jak postupovat abych provedl instalaci české lokalizace?
Prosím podrobně. Opravdu se to učím. Předem děkuji.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Pomoc s instalací české lokalizace LibreOffice 5
« Odpověď #1 kdy: 30 Prosince 2015, 21:18:52 »
Řekl bych, že není potřeba instalovat novou verzi takto. K dispozici je repozitář ppa:libreoffice/ppa, ze kterého by mělo stačit nainstalovat balíky libreoffice a libreoffice-l10n.
wiki.ubuntu.cz/instalace_programů/přidávání_zdrojů
EDIT: předpokládám, že to je Ubuntu 14.04, ve kterém je ve výchozím stavu verze 4.2.8.
« Poslední změna: 30 Prosince 2015, 21:22:39 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Borivas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
  • Ubuntu začátečník
Re:Pomoc s instalací české lokalizace LibreOffice 5
« Odpověď #2 kdy: 30 Prosince 2015, 22:38:38 »
Ano je to Ubuntu 14.04
Vůbec ale nevím co a jak udělat. Nevím kde najdu ten APT řádek atd. Jedna se o repozitář ppa:libreoffice/ppa ? Je to ono, co se přidá do "Ostatní Software" ? Zřejmě v tom mám zmatek.
Prosím můžete mi to popsat trochu pro mě srozumitelněji ?
LibreOffice jsem nainstaloval, ale je v angličtině a s lokalizací si nevím rady. Mám vůbec problém s instalací čehokoli v Ubuntu.
Omlouvám se

zdeans

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re:Pomoc s instalací české lokalizace LibreOffice 5
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2016, 15:59:51 »
No tak přes "synaptic" nainstaluješ balík libreoffice-l10n-cs . Nebo přes terminál kde zadáš sudo apt-get install libreoffice-l10-cs
No a mělo by to býti v češtině.
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor (Vishera FX-6300), Ram: 8GB DDR3 1866Mhz, nVidia GeForce GTX 960 2GB, HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.