Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Photoshop CS6 s fungujícími fonty? - pokračovanie  (Přečteno 1748 krát)

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Photoshop CS6 s fungujícími fonty? - pokračovanie
« kdy: 03 Února 2016, 13:40:57 »
Landsman
Návštěvník
*
Příspěvků: 2
Karma: +0/-0
[Potlesk] [Pískot]
Zobrazit profil  Soukromá zpráva (Offline)

Photoshop CS6 s fungujícími fonty?
« kdy: 01 Únor 2016, 18:55:45 »
Ahoj,

instaloval jsem podle návodu přes PlayOnLinux, ale v Photoshopu nefungují fonty (chybí) v různých nabídkách (např.: vytvořit nový obrázek - chybí rozměry, popisky, vlastnosti vrstvy také atd).

Zlobí to ještě někomu, řešil jste to někdo? Zdá se mi, že fonty jsou tam všechny, co si tak procházím nabídku fontů přímo v photoshopu.

Zkoušel jsem googlit, stahovat balíčky, ale nikam to nevedlo. Chybí mi v Ubuntu pouze Photoshop, opravdu nelze nahradit GImpem, či něčím jiným :(

děkuji

* ps.png (253.97 kB, 1920x1080 - prohlédnuto 11 krát.)


zeleno
Návštěvník
*
Příspěvků: 47
Karma: +15/-0
Zobrazit profil  Soukromá zpráva (Online)

Re:Photoshop CS6 s fungujícími fonty?
« Odpověď #1 kdy: 01 Únor 2016, 20:36:05 »
Ahoj, napíš podrobnejšie, čo myslíš pod návodom na inštaláciu a ako si postupoval. Niekedy skript
v playonlinuxe nie je vždy dobrý a je vhodnejšie inštalovať ako nepodporovanú aplikáciu a ručne určiť, aké
dll-ká počas inštalácie doplniť a určiť verziu vine. Toto skôr vypadá na niektorú chýbajúcu knižnicu msxml, visual c++, gdiplus, atmlib,  alebo mscorefonts. CS6-ka by mala ísť cez Wine úplne ok.

Dúfam, že sa Landsman ozve, aby sa problémy posunuli ďalej.
Ak by bol niektorý z moderátorov zase príliš horlivý, vytvor si účet na http://www.linuxone.sk
/užívateľ - vytvoriť účet/ a môžme to riešiť tam.

zdeans

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re:Photoshop CS6 s fungujícími fonty? - pokračovanie
« Odpověď #1 kdy: 04 Února 2016, 15:37:59 »
Opravdu jsi nenašel podobnej program? Co v tom Photoshopu děláš? Já např. od doby co jsem přešel z Win na Xubuntu úspěšně používám na úpravu JPG právě Gimp a na RAW jsem teď vyzkoušel RawTherapee a su s ním spokojenej. Ale jestli chceš opravdu používat pouze a jenom Photoshop, tak budeš muset asi hledat na netu, jak to pořádně zprovoznit. Mě osobně by to asi nebavilo, pořád něco zkoušet. A pokud je ten Photoshop tak důležitej, tak ho jedině spouštět pod Windows.
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor (Vishera FX-6300), Ram: 8GB DDR3 1866Mhz, nVidia GeForce GTX 960 2GB, HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Photoshop CS6 s fungujícími fonty? - pokračovanie
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2016, 08:21:37 »
Já nainstaloval Photoshop přes poslední PlayOnLinux a Crossover a vše fungovalo.

Máš oficiální verzi nebo nějakou hurá srandu z internetu?

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk


Landsman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Photoshop CS6 s fungujícími fonty? - pokračovanie
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2016, 11:02:50 »
Potřebuji Photosohop, žádné náhrady prostě nejsou tak dobré.

Vyřešil jsem to, nainstaloval jsem si virtualizaci Windows a do nich Photoshop. Funguje to překvapivě dobře, takže zatím to budu používat takto a budu doufat, že se Adobe probere a začne vydávat CS i na Linux distrubuce :(

Díky za pomoc.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Photoshop CS6 s fungujícími fonty? - pokračovanie
« Odpověď #4 kdy: 11 Února 2016, 15:25:31 »
Souhlas. Taky PS (pracovne, ne tak casto) pouzivam z VM (virtualbox) a dokud nebude nativni verze, nebudu to delat jinak.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Photoshop CS6 s fungujícími fonty? - pokračovanie
« Odpověď #5 kdy: 11 Února 2016, 16:39:38 »
.... a budu doufat, že se Adobe probere a začne vydávat CS i na Linux distrubuce :(

to spis driv zacnou vepri litat :P
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.