Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nelze spusti po posledni aktalizaci  (Přečteno 10654 krát)

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Nelze spusti po posledni aktalizaci
« kdy: 14 Března 2016, 15:03:36 »
   Provedl jsem aktualizaci na dvou PC u obou schodna chyba, nefunkcni sitove pripojeni. U pocitace Dell jsem obnovil system v recovery modu na nizsi verzi ( myslim 3.19.0-25). U meho Aceru se mi to nezdarilo. nepripoji se k siti pri oprave balicku, ani kdyz zkusim spustit sitovani.
 Na obouch pocitacich je Kubuntu 14.04.
Posledni aktualizace ma oznaceni 3.19.0-51
 Prosim poradte jsem v live modu. A wifina normalne funguje.
Mam v systemu udelanou zalohu pomoci Sbackup, ale nikde nemohu najit backup.tgz. Je moyne obnovu spustit y live modu?  Terminalu se bojim jak pekla, protoze jsem proste este nepochopil jak poznam kde na jakem SDA co je kde....... .

Dekuji predem
« Poslední změna: 14 Března 2016, 16:26:19 od NZM23 »

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2016, 21:22:07 »
Opravdu nikdo nic nevíte? Skutečně nevim jak mám pokračovat. Instalovat od základu?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #2 kdy: 14 Března 2016, 22:19:33 »
Pomocí sbackup se přece nevytváří záloha systému, ale pouze uživ. dat. Navíc ani nevíš co sis zálohoval a kam...
Takže instaluj znova. Vyber možnost "něco jiného" a instaluj do oddílu kde byl pův. systém. Ostatní oddíly zachovej.
A k zálohám OS používej (příště) http://www.linux-mint-czech.cz/systemback-jednoduche-zalohovani-systemu-v-linux-mintu/

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2016, 16:25:55 »
Use recomended backup settings - každý den vytvoří inkrementální (rozdílovou) zálohu konfiguračních a uživatelských souborů, každý týden vytvoří úplnou zálohu. ( tak já počítal s tim, že mi zůstanou zachována nastavení programů, stejně jako informace o nainstalovaných programech)

 Zkusim naposled plnou instalaci. Mimochodem tu jsem dělal před třemi týdny a než jsem si stih doinstalovat všechny progragramy a udělat zálohu pomocí Systemback, tak mi aktualizace dojebe systém tak že můžu začít znova.... . vlastně si ještě rozmyslim, jestli nezkusim spíš jinej systém. Nezažil jsem, že by mi Kubuntu vydrželo funkční dýl jak tři měsíce.
 To že tento problém způsobila aktualizace a nikoliv moje učení se s linuxem vím bezpečně, protože na Dellu jsem měl nainstalován jen základní systém.
 Láká mě MINT 13 s prostředím KDE. (Ubuntu, Mageiiu, Mandrivu a Fedoru už jsem zkoušel).
« Poslední změna: 15 Března 2016, 16:40:02 od NZM23 »

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #4 kdy: 16 Března 2016, 19:15:37 »
Tak system jsem nainstaloval znovu a bod obnoveni radeji na flesku.

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #5 kdy: 19 Března 2016, 04:25:28 »
 Tak je to tu zas, ale tentokrát znám důvod počítač mi zabila "úspěšná instalace" VirtualBoxu konnrétně pomocí balíčku Ubuntu 14.04 ("Trusty") / 14.10 ("Utopic") / 15.04 ("Vivid")  |  AMD64. stažen z oficiálních stránek ( odkaz ve wiky) http://wiki.ubuntu.cz/Virtualizace/VirtualBox?redirect=1id=virtualbox
 

 Až budu v linuxech zpět dám výpis "úspěšné" instalace, která jenom provedla smazání desktopu a xserveru a buhvíčeho ještě, protože se nemohu přihlásit ani z příkazové řádky.
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Spouštím dpkgOdstraňuji kubuntu-desktop (amd64)Připravuji odstranění kubuntu-desktop (amd64)Odstraňuji kubuntu-desktop (amd64)Odstraněn kubuntu-desktop (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-all-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-all-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-all-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-all-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-vmware-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-vmware-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-vmware-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-vmware-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-vesa-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-vesa-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-vesa-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-vesa-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-input-all-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-input-all-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-input-all-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-input-all-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-input-wacom-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-input-wacom-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-input-wacom-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-input-wacom-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-trident-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-trident-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-trident-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-trident-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-tdfx-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-tdfx-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-tdfx-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-tdfx-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-input-vmmouse-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-input-vmmouse-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-input-vmmouse-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-input-vmmouse-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libgles1-mesa-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění libgles1-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libgles1-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraněn libgles1-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libglapi-mesa-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění libglapi-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libglapi-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraněn libglapi-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libwayland-egl1-mesa-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění libwayland-egl1-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libwayland-egl1-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraněn libwayland-egl1-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-core-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-core-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-core-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-core-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libegl1-mesa-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění libegl1-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libegl1-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraněn libegl1-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libgbm1-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění libgbm1-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libgbm1-lts-vivid (amd64)Odstraněn libgbm1-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libgles2-mesa-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění libgles2-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libgles2-mesa-lts-vivid (amd64)Odstraněn libgles2-mesa-lts-vivid (amd64)Spouštím poinstalační spouštěč man-dbSpouštím poinstalační spouštěč libc-binSpouštím dpkgInstaluji libglapi-mesa (amd64)Připravuji libglapi-mesa (amd64)Rozbaluji libglapi-mesa (amd64)Připravuji nastavení libglapi-mesa (amd64)Spouštím dpkgOdstraňuji libgl1-mesa-glx-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění libgl1-mesa-glx-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libgl1-mesa-glx-lts-vivid (amd64)Odstraněn libgl1-mesa-glx-lts-vivid (amd64)Spouštím poinstalační spouštěč libc-binSpouštím dpkgInstaluji libgl1-mesa-glx (amd64)Připravuji libgl1-mesa-glx (amd64)Rozbaluji libgl1-mesa-glx (amd64)Připravuji nastavení libgl1-mesa-glx (amd64)Instaluji libllvm3.4 (amd64)Připravuji libllvm3.4 (amd64)Rozbaluji libllvm3.4 (amd64)Připravuji nastavení
libllvm3.4 (amd64)Spouštím dpkgOdstraňuji libgl1-mesa-dri-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění libgl1-mesa-dri-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libgl1-mesa-dri-lts-vivid (amd64)Odstraněn libgl1-mesa-dri-lts-vivid (amd64)Spouštím dpkgInstaluji libgl1-mesa-dri (amd64)Připravuji libgl1-mesa-dri (amd64)Rozbaluji libgl1-mesa-dri (amd64)Připravuji nastavení libgl1-mesa-dri (amd64)Spouštím dpkgOdstraňuji libxatracker2-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění libxatracker2-lts-vivid (amd64)Odstraňuji libxatracker2-lts-vivid (amd64)Odstraněn libxatracker2-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-input-evdev-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-input-evdev-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-input-evdev-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-input-evdev-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-input-mouse-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-input-mouse-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-input-mouse-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-input-mouse-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-input-synaptics-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-input-synaptics-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-input-synaptics-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-input-synaptics-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-ati-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-ati-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-ati-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-ati-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-cirrus-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-cirrus-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-cirrus-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-cirrus-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-fbdev-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-fbdev-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-fbdev-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-fbdev-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-intel-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-intel-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-intel-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-intel-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-mach64-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-mach64-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-mach64-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-mach64-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-mga-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-mga-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-mga-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-mga-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-neomagic-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-neomagic-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-neomagic-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-neomagic-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-nouveau-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-nouveau-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-nouveau-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-nouveau-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-openchrome-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-openchrome-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-openchrome-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-openchrome-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-r128-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-r128-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-r128-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-r128-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-radeon-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-radeon-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-radeon-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-radeon-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-savage-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-savage-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-savage-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-savage-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-siliconmotion-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-siliconmotion-lts-vivid (amd64)Odstraňuji
xserver-xorg-video-siliconmotion-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-siliconmotion-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-sisusb-lts-vivid (amd64)Připravuji odstranění xserver-xorg-video-sisusb-lts-vivid (amd64)Odstraňuji xserver-xorg-video-sisusb-lts-vivid (amd64)Odstraněn xserver-xorg-video-sisusb-lts-vivid (amd64)Spouštím poinstalační spouštěč libc-binSpouštím poinstalační spouštěč man-dbSpouštím dpkgNastavuji libglapi-mesa (amd64)Nastavuji libglapi-mesa (amd64)Nainstalován libglapi-mesa (amd64)Nastavuji libgl1-mesa-glx (amd64)Nastavuji libgl1-mesa-glx (amd64)Nainstalován libgl1-mesa-glx (amd64)Nastavuji libllvm3.4 (amd64)Nastavuji libllvm3.4 (amd64)Nainstalován libllvm3.4 (amd64)Nastavuji libgl1-mesa-dri (amd64)Nastavuji libgl1-mesa-dri (amd64)Nainstalován libgl1-mesa-dri (amd64)Spouštím poinstalační spouštěč libc-binHotovo
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////




 Doufám, že se mi povede bod obnovení....... Jinak zase kompletně vše znovu. :o(
« Poslední změna: 19 Března 2016, 07:46:21 od NZM23 »

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #6 kdy: 19 Března 2016, 07:44:02 »
  Nevite prosim, jak zmenit opravneni souboru v livemodu?  Soubory  nastavene na spousteni v geditu, odmita live mod otevrit i kopirovat.  (docela nechapu, urcite sem si nenastavil soukromi, ale cist a kopirovat muze jen majitel)
Posledni zalohu z sbackup, mam bohuzel na disku systemu, z tohoto duvodu se mi nezkopirovalo 104 souboru. ( ja vytvarel jen par spoustecu a asi pet souboru s (dulezitimy) poznamkami.
 Jak mu mam vzsvetlit, ye jsem majitel ja a jen mi ydech pocitac?


tak kdzbzste nekdo potreboval je to
chmod -R 777 MPlab_asm/     --------- "MPlab_asm" je adresar ve kterem ymeni vsecky soubory  musi bejt ya nim lomitko
chmod -R 777 "subor s mezerama"
chmod -R 777 spravne_napsanej.txt
.
 
« Poslední změna: 19 Března 2016, 10:05:04 od NZM23 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #7 kdy: 19 Března 2016, 14:22:29 »
To skoro vypada, jak kdyby byly stranky napadeny a presmerovany link, kterym jsi stahl nejaky zaskodnicky skript a ne instalacni balicek VB ... A nebo se nekdo z te spolecnosti zblaznil ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #8 kdy: 19 Března 2016, 16:14:46 »
 Nevim...... . Ale ani jedna obnova pocmocí SBackum se mi nepovedla ( dve ulozeny na disku a jedna na flešce) . sice se obnoví všechny data a programy, ale nelze se připojit k wi-fi a zmizí možnost vypnout a restartovat počítač ( dal jsem to nestudoval) . Vytvořil jsem ve widlích (svině pomalý votravný, ale fungujou) novou instalacku v unetbotin z cerstve stazenyho iso souboru. Formátuju disk se stary linuxem (pomalu)  Provedu zase uplne novou instalaci. Bez obnovy. nastesti instaluju jen pár programu a vim jak na ne (mam napsany postupy v rano zachranenem souboru rucne instaluju jen MPlabX
eagle, kdenlive, gedit, vlc, krausander).
 Mohlo zustat nekde neco v uzivatelskych datech?
 

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #9 kdy: 19 Března 2016, 20:02:10 »
 S instalací nemám problém....... . Instaluju korektně a během chvilky. Bez nejmenšího problému.  Tvůj příspěvek je zbytečný.

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #10 kdy: 19 Března 2016, 20:06:12 »
To skoro vypada, jak kdyby byly stranky napadeny a presmerovany link, kterym jsi stahl nejaky zaskodnicky skript a ne instalacni balicek VB ... A nebo se nekdo z te spolecnosti zblaznil ...

Stahovalo se to přímo z dovnload.virtualbox.org balíček virtualbox-5.0_5.0.16-105871~Ubuntu~trusty_amd64.deb mám stále uložen.

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #11 kdy: 19 Března 2016, 20:52:04 »
hejty hejty ať mám víc než tamty :-)))))))))))

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #12 kdy: 19 Března 2016, 22:14:13 »
 REKORD!!!! plná instalace s potřebným nastavením a všema programama 59min :-)
na virtualbox prdim. Holt budu přepínat do widlí. Na systembackup taky, důležité soubory budu ukládat před restartem a vypnutím na jiný disk sám .
 Plně věřím (doufám a modlím se) že toto vlákno zůstane zavřené.
« Poslední změna: 19 Března 2016, 22:16:36 od NZM23 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #13 kdy: 20 Března 2016, 21:14:33 »
Me udivuje, ze se k tomu nevyjadril nekdo zkuseny - co by na to rekl. Tohle nevypada na standard. chovani instalace. To fakt vypada jako sabotaz. Proc by mel VB potrebovat odinstalovat veskere prostredi i s grafickym jadrem a vsim okolo? V cem pak asi a jak bude bezet?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #14 kdy: 21 Března 2016, 07:11:50 »
Podle toho sileneho vypisu co jsi poslal (proc jsi znicil odradkovani?!) mas balicky z vivid (15.04), ktera uz neni podporovana. Pak se nemuzes divit, ze se dejou veci. Zvlast, pokud se k systemu chovas jako by to bylo LTS 14.04 (viz prvni prispevek).
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #15 kdy: 21 Března 2016, 13:12:03 »
Řádkování jsem nezničil. V instalátoru bálíčků .deb bylo tohle všechno v jednom řádku. Jen jsem to zkopíroval a vložil do textového souboru. Kde se mi vzali balíčky z 15.04 nevim.

Teď popíšu jak instaluju systém. :


Stáhnu Kubuntu 14.04 trusty trash.
( většinou dělám bootovací flash v kubuntu pomocí tvůrce spouštěcího disku ) když nejede kubuntu tak ve widlích  v Unetbooin)

Nabootuju spustim instalaci a povolim automatické přihlášení, automaticky stáhnout aktualizace a instalovat softwear třetích stran .

 Po nainstalování systému v driver manageru přidám ovladač grafické karty  NVIDIA binary driver 340.96 from nvidia 340
  Provedu aktualizaci ze Správce aktualizací  - pak reset .

Po spuštění systému přidám v Muon Discover  -  Krausander ( správce souborů ) ; VLC (přehrávač videí) ; Muon správce balíčků,  a Gedit ( pokročilý textový editor )

 nainstaluju Eagle ( program na návrh tištěných spojů )
 sudo chmod a+x eagle-lin64-7.5.0.run
 sudo ./eagle-lin64-7.5.0.run
otestuju jestli se nainstaloval správně
/opt/eagle-7.5.0/bin/eagle
 vytvořím si spouštěč

Nainastaluju Kdenlive ( tvorba a střih vieí) přidíním zdroje
sudo add-apt-repository ppa:sunab/kdenlive-release
sudo apt-get update
sudo apt-get install kdenlive

Nainstaluju MPlabX ( programování jednočipů PIC )

hydra@hydra-Aspire-5750ZG:~$ sudo chmod +x MPLABX-v3.25-linux-installer.sh
hydra@hydra-Aspire-5750ZG:~$ sudo ./MPLABX-v3.25-linux-installer.sh
64 Bit, check libraries
Check for 32 Bit libraries
These 32 bit libraries were not found and are needed for MPLAB X to run:
libstdc++.so
libexpat.so
libX11.so
libXext.so

For more information visit http://microchip.wikidot.com/install:mplabx-lin64

hydra@hydra-Aspire-5750ZG:~$
sudo apt-get install libc6:i386 libx11-6:i386 libxext6:i386 libstdc++6:i386 libexpat1:i386 ( popsáno v odkazu na stránky)
sudo ./MPLABX-v3.25-linux-installer.sh

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tady po taď to mám již mockrát vyzkoušené a systém během instalace nemá problém se mnou a já s ním. :o))

 Pak instalace system backup
sudo add-apt-repository -y ppa:nemh/systemback
sudo apt-get update
sudo apt-get install systemback
 ta taky proběhne bez problémů


 Pak jsem zkusil nainstalovat ten virtualbox.
 Protože vím, že se mi již  přidáním zdoje instalace nepovedla a Muon discover je jen verze co nepodporuje USB ( pro mě nezbytné)
 Stáhnul jsem balíček
 virtualbox-5.0_5.0.16-105871~Ubuntu~trusty_amd64.deb
a rozkliknutím spustil instalátor balíčů.
Po tom co nahlásil hotovo jsem jen tak letmo prohlíd to co bylo v tom jediném řádku a už jsem měl podezření že ne všechno je v pořádku. navíc program Virtual box se nenainstaloval. Proto jsem řádek z instalátoru zkopíroval ctrl+a ctrl+c a uložil si ho do souboru.

No a po restaru už byl Kubuntu mrtvola.

 Mám na externím disku schovanou zálohu v ( systembackup) cca 4 hodiny před smrtí, ale to jem ještě nezkoušel nainstalovat virtualbox , a mám schovaný i  balíček virtualbox-5.0_5.0.16-105871~Ubuntu~trusty_amd64.deb.

 Teda jestli by někdo chtěl studovat co se stalo..... .

Budu rád za informace jestli během instalace tedy nedělám něco špatně.
Děkuji



 


                   
 
« Poslední změna: 21 Března 2016, 13:38:55 od NZM23 »

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #16 kdy: 21 Března 2016, 13:56:14 »
U grafické karty máš nainstalované NVIDIA Prime nebo Bumblebee? To jsem z tvého popisu nepochopil. Pokud používáš Aspire-5750ZG, tak v něm máš dvě grafiky Intel a NVIDIi a jejich spolupráci musíš řešit. Intel je součástí procesoru - http://www.notebookcheck.net/Intel-Pentium-B960-Notebook-Processor.64192.0.html .
Nebo to řešíš nějak jinak?
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

NZM23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Re:Nelze spusti po posledni aktalizaci
« Odpověď #17 kdy: 21 Března 2016, 14:18:43 »
 Většinou jedu na inteláckou, akorát při práci s videosoubory se přpínám na Nvidii přímo v X-server seting, kteterý se přidá automaticky s ovladačem. jen je třeba se odhlásit a přihlásit, aby došlo k přepnutí grafik.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.