Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Thunderbird - notifikace příchozí pošty  (Přečteno 11531 krát)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Thunderbird - notifikace příchozí pošty
« kdy: 02 Února 2016, 08:24:50 »
Až do verze TB 31.8 fungovalo oznamování o příchozí poště pomocí klasické systémové notifikační bubliny (notify-osd).
V novějších verzích TB to však není z neznámého důvodu funkční a oznámení se nezobrazí. Testováno i na U 16.04.
Řešit to lze částečně rozšířením "Gnome Integration", notifikace ale není zcela spolehlivá, např. se zobrazuje i pro spam atd...  Kromě toho ne každý má Gnome. Jako lepší řešení se ukázalo smazat (stačí přejmenovat) soubor
Kód: [Vybrat]
/usr/lib/thunderbird/components/libmozgnome.soAby se změna projevila, je třeba TB restartovat.  Pak se bude zobrazovat místo nefunkční systémové originální TB notifikace (stejná jako ve Windows).

rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re:Thunderbird - notifikace příchozí pošty
« Odpověď #1 kdy: 04 Února 2016, 19:16:37 »
Moc děkuji. To jsem zrovna potřeboval.

petrfm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Thunderbird - notifikace příchozí pošty
« Odpověď #2 kdy: 04 Prosince 2016, 16:44:10 »
A když tak ten soubor nemám? v 16.04... notifikace stojí za úplnou bačkoru. Vůbec jsem nepochopil význam té obálky v horní liště, když nic nedělá, nezobrazuje pošet emailu, prostě nic. Notifikaci řešit doplňkem, to je ujeté... Ach jo :-(

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Thunderbird - notifikace příchozí pošty
« Odpověď #3 kdy: 04 Prosince 2016, 17:15:44 »
No dalším řešením je "Ubunťácký" TB odinstalovat (neboj, nastavení a maily zůstanou zachovány)
a dát si tam TB přímo od Mozilly. Pak se bude notifikace zobrazovat stejně jako ve win. Rovněž aktualizace probíhá stejně jako ve win., tj přímo z TB.
Postup:
1. Stáhni aktuální (českou) verzi TB zde https://ftp.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/
2. Stažený archiv .tar.bz2 rozbal do /opt
3.Potom
Kód: [Vybrat]
sudo ln -s /opt/thunderbird/thunderbird /usr/bin/thunderbird------------------------------------------------
Hotovo.
TB spustíš příkazem thunderbird
Udělej si spouštěč na Plochu nebo kam chceš, nebo autostart entry.
« Poslední změna: 04 Prosince 2016, 17:27:59 od juwa2 »

petrfm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Thunderbird - notifikace příchozí pošty
« Odpověď #4 kdy: 06 Prosince 2016, 02:21:27 »
wow díky za info, to jsem netušil. BTW: nějak mi toho softu instalovanýho mimo repozitáře a správce SW přibývá. Mám dojem, že nám linux windowsovatí :-)

hele a ta natifikace probíhá tak, že vyskočí dole okno s novou zprávou, že? A potom? V horním panelu budu mít ikonu obálky s číslem nepřečtených emailů?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Thunderbird - notifikace příchozí pošty
« Odpověď #5 kdy: 06 Prosince 2016, 02:42:20 »
Notifikace (a případně zvukové upozornění) vyskočí po příchodu mailu stejné jako je ve win., tj v pravém dolním rohu. Ikona obálky bohužel počet nepřečtených mailů nezobrazuje (dříve to tak bylo).
Pouze, pokud dorazí nový mail se změní z modré thunderbirďácké na ikonu obálky s hvězdičkou.
-----------------------------------
Já mám v TB nainstalovaný doplněk Firetray který počet nepřečtených mailů v ikonce zobrazuje,
ale v nejnovějších verzích TB a tím pádem i verzi Firetray (od TB 38.1) to nefunguje, pouze se změní ikonka jak uvádím výše. Ale sám si to vyzkoušej, může to být také závislé na aktuálním prostředí
(gnome, unity atd..) ve kterých se to zpravidla chová rozdílně...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.