Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu vedle Lubuntu  (Přečteno 2073 krát)

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Ubuntu vedle Lubuntu
« kdy: 07 Listopadu 2016, 23:15:22 »
Ahoj,
   chtěl jsem nainstalovat Ubuntu  14.04 vedle celkem normálně běžícího Lubuntu (zamrzalo při filmech), po instalaci jsem stáhnul "current" Nvidia ovladač, nevím jestli to bylo potřeba, Lubuntu už jej mělo, ale obrazovka v Ubuntu blikala, tak jsem myslel, že asi ano, stáhnul jsem aktualizace a restartoval. Systém se zacyklil na hesle, ačkoliv se na něj neměl ptát, bylo nastavené přihlašování automaticky. Heslo rozpozná, pak blikne černá obrazovka s kurzorem, pak znova Nvidia a skočí na vyplnění hesla,...
   Dá se do toho nějak zasáhnout z Lubuntu? Nějak to opravit?
   Myslel jsem, že to nefunkční ubuntu přeinstaluji z DVD-čka, ale nepřišel jsem na to jak, buď můžu nové Ubuntu nahrát vedle stávajících dvou systémů, nebo místo obou stávajících, v možnosti "něco jiného" jsem se ztratil. Nevím, co tam mám zvolit, nebo smazat a všechny pokusy skončili hlášením, že nebyl připojený kořenový soubor.
   Máte někdo nějaký nápad? Předem díky.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Ubuntu vedle Lubuntu
« Odpověď #1 kdy: 08 Listopadu 2016, 07:26:59 »
mrkni sem: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=76577.msg547705#msg547705
Na přihlašovací obrazovce (ještě před zadáním hesla) stiskni Ctrl-Alt-F1, dostaneš se do terminálu.
Přihlaš se (Nezapomeň několikrát stisknout numlock, tak aby byl ve stavu v jakém ho potřebuješ pro zadání hesla.)
pak napiš příkaz (viz výše zmíněný příspěvek):
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get purge nvidia*Pozor při zadávání hesla se nic nepíše, aby nešlo odpozorovat.
Restartuj PC např příkazem:
Kód: [Vybrat]
rebootZbavíš se nvidia ovladačů a můžeš dále experimentovat s ovladači.
Pokud jsi správně instaloval, tak by lubuntu mělo zůstat funkční. Pokud ne tak jsi něco pokazil při instalaci.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Ubuntu vedle Lubuntu
« Odpověď #2 kdy: 13 Listopadu 2016, 21:36:46 »
Díky za radu, postup funguje, po idinstalování ovladače grafické karty se dy systému dostanu. Co prosím tě, myslíš tím experimentováním s grafickými kartami? Z nabídky software pro Ubuntu můžu stáhnout jen kartu "current" nVidia, která mi ale už nefunguje jako dřív - asi po nějaké aktualizaci, pak jsou tam další dvě, z čehož ta starší se nedá stáhnout, její soubor se už na serveru nenachází a druhá se nechce nainstalovat z důvodů nějakých závislostí, jestli to dobře chápů, není tam kompletní, chybí nějaké balíky. A pak jsou tam asi nějaké rozdělané práce, ale to netuším, jestli jsou bezpečné.

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Ubuntu vedle Lubuntu
« Odpověď #3 kdy: 13 Listopadu 2016, 21:38:28 »
P.S.: Možná by pomohlo přejít na 16.04, jak se k té aktualizaci dostanu, když jsem ji již jednou odmítnul?
.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu vedle Lubuntu
« Odpověď #4 kdy: 14 Listopadu 2016, 00:44:05 »
P.S.: Možná by pomohlo přejít na 16.04, jak se k té aktualizaci dostanu, když jsem ji již jednou odmítnul?
.

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install update-manager-core
sudo do-release-upgrade

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Ubuntu vedle Lubuntu
« Odpověď #5 kdy: 15 Listopadu 2016, 07:16:03 »
Experimentováním jsem myslel odzkoušet různé ovladače, což jsi vlastně již udělal. Někdy je dobré i odzkoušet ovladače přímo ze stránek NVIDIA.
Tady si můžeš najít odpovídající ovladač a zkusit ho nainstalovat, pokud tedy máš chuť si pohrát s grafikou.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Poutník Vladimír

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 58
Re:Ubuntu vedle Lubuntu
« Odpověď #6 kdy: 16 Listopadu 2016, 23:35:08 »
Ze stránek nvidia jsem stáhl původní ovladač, který tam byl, když na počítači ještě běžely Visty. verzi pro linux mi to nestáhlo. Dá se to nějak použít? Třeba naintalovat přes Wine?

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Ubuntu vedle Lubuntu
« Odpověď #7 kdy: 19 Listopadu 2016, 09:00:45 »
Přes wine instalovat  ovladače nejde...
Pokud Ti to funguje, nech to raději být. A až si budeš jistější tak můžeš ty experimenty provést znovu...
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.