Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Touchpad Lenovo E560 - nefunguje tak, jak má  (Přečteno 2608 krát)

lyristes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Touchpad Lenovo E560 - nefunguje tak, jak má
« kdy: 20 Července 2017, 11:50:28 »
Zdravím,

před týdnem jsem si pořídil nový ntb Lenovo E560 a včera na něj nainstaloval Ubuntu 16.04 LTS. Hned od začátku se začaly projevovat problémy s touchpadem. Kurzor občas samovolně přejede do pravého horního rohu, funkce "Klepnout ťuknutím" chvíli jde, chvíli zase nejde. Několikrát se mi dokonce stalo, že při práci sjel kurzor do vyhledávacího pole Mozilly a samo tam psal samé 8, jako kdybych tu klávesu držel.
Předtím jsem měl několik let Lenovo E520 s Ubuntu 14.04. a žádný takový problém nebyl. Zde na fóru ani jinde jsem nic nenašel, budu moc rád za jakoukoliv pomoc.

Děkuji!

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Touchpad Lenovo E560 - nefunguje tak, jak má
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2017, 12:40:53 »
Ahoj,
skús si spraviť LiveUSB verzie Ubuntu 17.04. Nabootuj v Live a vyskúšaj. Novší kernel, novšie ovladače.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

lyristes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Touchpad Lenovo E560 - nefunguje tak, jak má
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2017, 13:11:45 »
Ahoj,
skús si spraviť LiveUSB verzie Ubuntu 17.04. Nabootuj v Live a vyskúšaj. Novší kernel, novšie ovladače.

Děkuji za odpověď. V současné chvíli by aktualizace ovladačů nepomohla? Bohužel nevím, jak na to :(

lyristes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Touchpad Lenovo E560 - nefunguje tak, jak má
« Odpověď #3 kdy: 20 Července 2017, 13:38:07 »
Když chci nainstalovat balíky synaptics, napíše to toto:

Načítají se seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí
Načítají se stavové informace… Hotovo
Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:
Následující balíky mají nesplněné závislosti:xserver-xorg-input-synaptics : Závisí na: xserver-xorg-core (>= 2:1.17.99.902)E: Nelze opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.

lyristes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Touchpad Lenovo E560 - nefunguje tak, jak má
« Odpověď #4 kdy: 20 Července 2017, 13:40:22 »
Jak jsem uvedl v úvodním příspěvku, že si kurzor sám najede do pole a píše čísla, tak teď mi to z ničehonic samo vyplo zvuk při přehrávání videa na YT...

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Touchpad Lenovo E560 - nefunguje tak, jak má
« Odpověď #5 kdy: 20 Července 2017, 14:56:21 »
Nesplnené závislosti sú pre bfu nočná mora. Mohlo byť poškodené ISO, mohla to byť chyba pri inštalácií. Alebo jeden z bugov 16.04
Pozri tento článok, možno sa tam nájdeš.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

lyristes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Touchpad Lenovo E560 - nefunguje tak, jak má
« Odpověď #6 kdy: 20 Července 2017, 15:00:27 »
Nesplnené závislosti sú pre bfu nočná mora. Mohlo byť poškodené ISO, mohla to byť chyba pri inštalácií. Alebo jeden z bugov 16.04
Pozri tento článok, možno sa tam nájdeš.

Díky, podívám se.

lyristes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Touchpad Lenovo E560 - nefunguje tak, jak má
« Odpověď #7 kdy: 20 Července 2017, 20:09:06 »
Bohužel nic nepomáhá, zkoušel jsem i verzi 14.04 LTS, ze začátku to šlapalo, ale pak to zase začalo zlobit. Co s tím?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Touchpad Lenovo E560 - nefunguje tak, jak má
« Odpověď #8 kdy: 21 Července 2017, 13:31:26 »
A pokud ta dáš Win, tak se to chová normálně? Tím je myšleno zda není třeba vadný samotný touchpad.
Pokud je určitě v pořádku, je to jednoznačně záležitost ovladače. Pak nezbývá, než zkoušet různé distribuce (stačí v live režimu - pokud to nechodí v něm, nemá smysl instalovat). Vytvoř si multiboot flešku a distra i tam naházej. Osobně bych nejprve zkusil Ubuntu Mate a Mint - mají jinou sadu driverů a už ve více podobných případech to pomohlo.

lyristes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Touchpad Lenovo E560 - nefunguje tak, jak má
« Odpověď #9 kdy: 21 Července 2017, 18:08:52 »
A pokud ta dáš Win, tak se to chová normálně? Tím je myšleno zda není třeba vadný samotný touchpad.
Pokud je určitě v pořádku, je to jednoznačně záležitost ovladače. Pak nezbývá, než zkoušet různé distribuce (stačí v live režimu - pokud to nechodí v něm, nemá smysl instalovat). Vytvoř si multiboot flešku a distra i tam naházej. Osobně bych nejprve zkusil Ubuntu Mate a Mint - mají jinou sadu driverů a už ve více podobných případech to pomohlo.

Ano, ve Win 10 to šlapalo naprosto bez problémů. Zkusím Tebou jmenované distribuce a dám vědět :-).

Děkuji.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.