Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: proč různé monitory výkonu uvádějí rozdílné vytížení RAM?  (Přečteno 1021 krát)

Běžný Uživatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Nainstaloval jsem lubuntu, ale protože jsem z dřívějška zvyklý na některé gnome nástroje doinstaloval jsem mimo jiné System monitor. Když jsem si pustil System monitor (gnome) a Task manager (Lxde), zjistil jsem, že System monitor ukazuje cca 2x větší obsazenost RAM (viz obrázek).

Rovnou uvádím, že před tvorbou screenshotu jsem docela dlouho s počítačem nic nedělal, takže rozdílným vzorkováním to asi nebude.....

Jak to? Je to bug?
Jsem jen běžný uživatel. Říkejte mi třeba Franta.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:proč různé monitory výkonu uvádějí rozdílné vytížení RAM?
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2017, 18:46:28 »
Rozdil nejspis bide v jedne volbe nastaveni lxde monitoru a to jest neco jako zobrazit nejakou rezervovanou pamet jako plnou ci prazdnou - proste jedno zatrzitko v sekci view ...
« Poslední změna: 01 Října 2017, 18:48:48 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:proč různé monitory výkonu uvádějí rozdílné vytížení RAM?
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2017, 18:53:52 »
Sprava pamate RAM v linuxe funguje inak ako vo win. V linuxe vyuzivaju programy RAM rovnako ako vo win. ovsem cast pamate ktora ostava volna vyuziva system ako cache pre disky pripadne ine zariadenia ktore to potrebuju. Tymto sa zefektivnuje praca s tymito zariadeniami. Tato cachovana pamat nieje brana ako bezne zaplnena pretoze okamzite ked si dajaky program vypyta dalsiu pamat je tato uvolnena.
No a teraz k tvojej otazke, niektore programy zobrazuju tuto cache ako vyuzitu a niektore ako volnu. To je cast rozdielu z tvojho obrazku, dalsie rozdiely mozu byt v tom ze jeden program zobrazuje GB a druhy GiB. No a ako posledne to vyzera ten graficky program to zaokruhluje napriklad u mna na cele stovky MB.
Co som tak pozeral po navodoch tak sa odporuca kontrolovat pamat bud prikazom
Kód: [Vybrat]
free -malebo
Kód: [Vybrat]
topTie graficke su len informativne.

P.s Kym som to dopisal odpisal Ventero. :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
Re:proč různé monitory výkonu uvádějí rozdílné vytížení RAM?
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2017, 09:30:22 »
Tak vysvetlil jsi to podrobneji  :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Běžný Uživatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:proč různé monitory výkonu uvádějí rozdílné vytížení RAM?
« Odpověď #4 kdy: 13 Října 2017, 17:57:57 »
Hmm, tak jo. Dík.
Jsem jen běžný uživatel. Říkejte mi třeba Franta.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.