Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chybějící adresáře v diskovém poli (RAID 5) po výpadku napájení 2 disků  (Přečteno 865 krát)

vlabra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Zdravím,

Mám k desce s HW podporou RAID připojené 4 disky v RAID 5. A stala se mi nepříjemná věc. 2 z těch 4 disků přišli za běhu o napájení (nejspíš oxidace kontaktů na napájení). PC jsem rozebral, všechno rozpojil, znovu zapojil, nabootoval (systém mám na SSD) a pole funguje. Jenže, bohužel chybí některé adresáře (zjevně systém nedetekoval selhání RAIDu a vesele se snažil na pole zapisovat a něco podělal)
Zkusil jsem fsck, různé návody, ale nic nepomohlo. Když jsem pustil fsck (fsck.ext4 -fpc) tak to našlo několik bloků, které měli duplicitní záznamy ve více inode. Zajímavé ale bylo jednak to, že se to týkalo souborů v těch zmizelých adresářích (takže tam pořád někde jsou a jsou dohledatelné) a že v plné cestě k inode byly místo některých názvů adresářů čísla inode. Vypadalo to takto:
<1234>/<5678>/Adresář/Soubor.ext

Ví někdo co s tím? Nějaký jiný nástroj než fsck?

Našel jsem rady použít fsck s parametrem -D jenže jiní varovali že to jen optimalizuje a může spíš uškodit, než pomoct.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.