Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: System pouze na SSD  (Přečteno 1352 krát)

kleinpetr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
System pouze na SSD
« kdy: 13 Prosince 2017, 21:50:01 »
Zdravim,

procetl jsem par clanku o rozdeleni hdd a ve finale jsem zjistil ze v dnesni dobe SSD je to uz vicemene jedno, tzn. klidne hodit cely system na SSD (neni potreba snizovat pocet zapisu rozdelovanim tmp, swap, atp)

Jde mi ale o to, ze jsem tedz hodil cely system na SSD 128gb a zadnej problem. Ale mam jeste vedlejsi 1TB SATA disk. Kterz jsem zformatoval na ext4 a ktery se mi automaticky primountuje po zapnuti pc. Zde bych si rad ukladal veskera data a media, jsem web developer, takze idealne vsechny weby mit zde a Apache nasmerovat sem (snad to neni prasarna kdyz je disk pouze primountovany a neni tam napevno) tezko rict.

Nicmene muj dotaz je v tom, ze kdyz si otevru sledovani disku tak tam vidim toto, viz printscreen a nevim zda jsou ty loopy OK a co presne to znamena. Predem rikam ze se v tom rozdelovani zkratka nevyznam, takze uvitam jakykoliv nazor nebo pomoc.

Diky

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:System pouze na SSD
« Odpověď #1 kdy: 13 Prosince 2017, 22:19:41 »
1. A proč se nepodíváš třeba v GParted nebo aplikaci Disky?
2. Ten obrázek už sem nešel dát větší?
3. https://en.wikipedia.org/wiki/Loop_device
« Poslední změna: 13 Prosince 2017, 22:24:04 od juwa2 »

kleinpetr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:System pouze na SSD
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2017, 13:26:32 »
1) koukal jsem ale nic moc mi to nereklo, proto se ptam
2) pardon, delal jsem printscreen narychlo
3) co jsem pochopil, tak to slouzilo kdysi pro kontrolu iso pred vypalenim na disk, a nebo pri instalaci os kdyz neni rozdelen disk na party

Ok, to je hezky ale stale mi chybi ta hlavni informace, k cemu to slouzi, muzu to odstranit ?
Ohledne te instalace celeho systemu na ssd je tomu tak, ze uz to dnes nehraje takovou roli nebo ne ?

Diky ti za odpoved.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.