Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: TV Karta v Linux Mint 18.3  (Přečteno 5376 krát)

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
TV Karta v Linux Mint 18.3
« kdy: 21 Února 2018, 08:44:31 »
Mám 64 Bit PC
Ahojte mám dve TV karty, ale ani jedna nejde z Linuxom. Už som písal aj výrobcom, Odpoveď- nerobíme softwér pre Linux. Len windows.
Dá sa takáto TV karta spustiť v Linuxe?
Mám:
WinFast TV2000 XP Expert
a druhá je:
AVer3D CaptureHD / H727E

Standa99

  • Host
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #1 kdy: 21 Února 2018, 09:16:34 »
Ta první karta je stará aspoň 15 let a DVB-T na ní určitě není :) , takže maximálně by snad fungovalo to FM rádio. Zachytávání analogového videa možná taky, ale to se dá dnes řešit USB donglem za pár dolarů (důležité vybrat správný chipset).
Ta spodní by fungovat mohla viz. tohle PDF, ale je třeba hledat a zjistit co a jak, popř. pomocí kterého SW.

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2018, 09:49:21 »
Ta první karta je stará aspoň 15 let a DVB-T na ní určitě není :) , takže maximálně by snad fungovalo to FM rádio. Zachytávání analogového videa možná taky, ale to se dá dnes řešit USB donglem za pár dolarů (důležité vybrat správný chipset).
Ta spodní by fungovat mohla viz. tohle PDF, ale je třeba hledat a zjistit co a jak, popř. pomocí kterého SW.
Tak tú prvú kartu som používal z WINXP, potom prišiel WIN7 a kúpil som si tu druhú TV kartu lebo tá WinFast nešla z win7. No a teraz mám Linux a tak neviem či zase kupovať novú TV kartu, alebo nejako rozchodiť jednu zo starých kariet.

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2018, 10:12:09 »
Tá druhá karta  ( AVer3D CaptureHD / H727E ) tiež nie je z najnovších , tak by mala byť podporovaná "out of box" . 
Takže nainštalovať  vlc, a ladiť . ( a skontrolovať  aj codeky )

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #4 kdy: 21 Února 2018, 10:18:42 »
Nevím, jak u vás na Slovensku, ale u nás do 3 let ukončujeme vysílání v DVB-T a přecházíme na DVB-T2 (v podstatě ukončení některých programů v DVB-T a převodu pouze do DVB-T2 dojde už letos), tudíž tak jak tak bude třeba nový tuner. Pro ČR je stanoven formát H.265 HEVC, pro SVK předpokládám, že do budoucna také. Rakušáci již přešli myslím loni s kodekem H.264. Tudíž si zjisti, jak to bude s vysíláním na SVK a dle toho si vyber tuner s přihlédnutím, zda má či nemá podporu pro Linux. Mám za to, že cca před měsícem jsem viděl v nabídce usb stick od Evolvea (myslím, že to bylo Evolveo Sigma T2), bohužel si již nepamatuji, zda jsem se díval či ne na podporu v linuxu, to by bylo třeba zjistit na webu.
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Standa99

  • Host
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #5 kdy: 21 Února 2018, 10:49:52 »
S Aver a Pinnacle to v Linuxu nebylo nikdy jednoduché. Dlouho tohle řeším USB tunery, mám jich několik, ale ideální je 4 roky starý v kombinaci chipsetů RTL2832P+MN88472+R828D a ten funguje bez problému i v Linuxu. Důležité je, aby zachytil DVB-T(2) nebo DAB stream a dekódování je už na systému (včetně akcelerace přes GPU apod.). Umí i analogové FM a také SDR, ale to pro mě není prioritní.

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #6 kdy: 21 Února 2018, 10:55:40 »
Moc moc všetkým ďakujem. Aj za informaci o prechodu na iný signál- to by som zase vyhodil peniaze von oknom. VLC mám nainštalovaný- ale neviem ako a čo ladiť? Lebo karta zrejme nemá ani ovládač- to by sa inak niekde mi zobrazovala. M?ám tam teraz zastrčenú kartu Aver media

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #7 kdy: 21 Února 2018, 16:24:29 »
https://www.kernellabs.com/blog/wp-content/uploads/2015/04/avermedia-avertv-capture-hd-h727.pdf

Citace
Application compatibility:
-Uses the standard Video4Linux2 API
-Raw audio capture provided via the standard ALSA interface
-Gstreamer
-VLC
-V4l2-ctl

Tak, po prvé,  si skontroluj ,či máš kodeky a v4l2-ctl , a

Kód: [Vybrat]
sudo apt install ubuntu-restricted-extras v4l-utils w-scana aj trošku viacej info ...
Kód: [Vybrat]
lspci -nnk | grep Aver
lsmod | grep vl

ešte pred tým si niečo  o tom naštuduj ...

https://www.linuxexpres.cz/software/vlc-a-streamovani-dvb-t-v-domaci-siti
https://www.mygb.eu/Articles/vlc_dvb

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #8 kdy: 22 Února 2018, 00:02:47 »
...nove linuxove kernely podporuju tv karty,bez dalsich ovladacov...plus mam Me TV...a pozeram...

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #9 kdy: 22 Února 2018, 09:40:45 »
petertomasy- dík,  všetko som vyskúšal, ale nejde to. Zadal som: vlc dvb-t.xspf  Napísalo to: zadaný adresár neexistuje, alebo sa nedá spustiť. To predtým mi išlo nainštalovať- ten príkaz.
ikx - ďakujem, skúšal som to napíše to: Niesu dostupné žiadne DVB zariadenia

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #10 kdy: 22 Února 2018, 09:42:36 »
od AverMedia som dostal toto:
Please note that H727 AVerTV Capture HD is an end user capture&TV tuner card from AVerMedia
without support of Linux system.
Thank you for understanding!

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #11 kdy: 22 Února 2018, 09:57:17 »
Musíš hledat sám, přece nečekáš, že jejich support se bude kvůli tobě zadarmo namáhat - zdvořile tě odpálkovali...
Pouze ten kdo hledá, najde...
https://goo.gl/uymyCd
« Poslední změna: 22 Února 2018, 10:00:08 od juwa2 »

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #12 kdy: 22 Února 2018, 15:39:32 »
Ak ti má niekto pomôcť, tak sa tu s nami musíš PODELIŤ o svoje  informácie ( čo najviac ) , ktoré si evidentne nechávaš pre seba ( neviem prečo ). Nikto tu nemá vešteckú guľu ...
Citace
všetko som vyskúšal, ale nejde to
  čo si vyskúšal a s akým výsledkom? Konkrétne, čo najpodrobnejšie , krok za krokom  ...   Naštudoval si si už niečo z predošlých odkazov?

-daj sem výstup:
Kód: [Vybrat]
lspci -nnk | grep Aver
lsmod | grep vl
dmesg  # ten bude dlhý ...

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #13 kdy: 24 Února 2018, 09:44:50 »
Musíš hledat sám, přece nečekáš, že jejich support se bude kvůli tobě zadarmo namáhat - zdvořile tě odpálkovali...
Pouze ten kdo hledá, najde...
https://goo.gl/uymyCd
To všetko som už naštudoval, ale nič mi nejde, vždy narazím na niejaký problém a keďže sa tým písmenkám v termináli nerozumiem, tak končím. Keby som vedel anglicky, tak možno by mi to aj šlo.... ťažko povedať. Ale ďakujem za radu

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #14 kdy: 24 Února 2018, 09:50:20 »
Ak ti má niekto pomôcť, tak sa tu s nami musíš PODELIŤ o svoje  informácie ( čo najviac ) , ktoré si evidentne nechávaš pre seba ( neviem prečo ). Nikto tu nemá vešteckú guľu ...
Citace
všetko som vyskúšal, ale nejde to
  čo si vyskúšal a s akým výsledkom? Konkrétne, čo najpodrobnejšie , krok za krokom  ...   Naštudoval si si už niečo z predošlých odkazov?

-daj sem výstup:
Kód: [Vybrat]
lspci -nnk | grep Aver
lsmod | grep vl
dmesg  # ten bude dlhý ...
Je mi ťažko sa podeliť o info, lebo neviem čo mám sem dať. Neviem čo je dôležité. Ibaže by som skopíroval celý obsah terminálu a to je strašne veľa.? Sem to dávať.?. Či to tu nezahltím moc..? Neštudoval som anglické a inojazyčné veci, neviem jazyk a tak to ani neskúšam. Ale áno až sa žena odlepí od PC budem skúšať ďalej a dám to sem, čo som robil. Zatiaľ moc ďakujem

Standa99

  • Host
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #15 kdy: 24 Února 2018, 12:25:56 »
Ty výpisy by byly základ, ono moc nefunguje varianta, já to chci a vy se starejte.
V tom PDFku výše se spíše jedná o zachytávání videa, než DVB-T.
Zde je detailní foto, kde je SIL9013CLU pro HDMI zachytávání, dále DACs převodník AD9958A, DVB-T demodulátor Micronas DRX 3923KA3 a video dekodér Trident TV-Master TM6000.
Tady je popsán ten Trident, kde je logicky odkaz na už zmíněný "V4L-DVB Device Drivers", info o nějakých firmwarech a neexistující odkaz na experimentální ovladače. O tom Micronasu tam není nic, jen je tam zmíněný jiný typ, ale k němu je tam kulové.
Dle mě to je zbytečné trápení, když to jde vyřešit jednoduše USB tunerem.

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #16 kdy: 24 Února 2018, 22:54:17 »
Neboj sa  sa podeliť o info , nikto ťa tu nezožerie . Jasne že to všetko skopíruj ( sú to tri príkazy ) a  s kľudom to prilep na "pastebin.com" . Popros manželku o pomoc, ženy si vedia s hocičím poradiť ...   :)

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #17 kdy: 26 Února 2018, 09:52:58 »
jea@jea ~ $ sudo apt install ubuntu-restricted-extras v4l-utils w-scan
[sudo] heslo pre používateľa jea:
Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
Vytvára sa strom závislostí             
Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo
v4l-utils is already the newest version (1.10.0-1).
w-scan is already the newest version (20141122-1).
ubuntu-restricted-extras is already the newest version (65).
Nasledovné balíky boli nainštalované automaticky a už viac nie sú potrebné:
  gemrb-data libc-ares2 libgemrb libmono-accessibility4.0-cil
  libmono-data-tds4.0-cil libmono-system-data4.0-cil
  libmono-system-enterpriseservices4.0-cil libmono-system-numerics4.0-cil
  libmono-system-runtime-serialization-formatters-soap4.0-cil
  libmono-system-transactions4.0-cil libmono-system-windows-forms4.0-cil
  libmono-webbrowser4.0-cil libmonoboehm-2.0-1 libqt5concurrent5 libsdl2-2.0-0
  libsdl2-mixer-2.0-0 libsndio6.1 mono-utils openvpn stunnel4
Na ich odstránenie použite „sudo apt autoremove“.
0 aktualizovaných, 0 nových nainštalovaných, 0 na odstránenie a 14 neaktualizovaných.
jea@jea ~ $ lspci -nnk | grep Aver
   Subsystem: Avermedia Technologies Inc Device [1461:6212]
jea@jea ~ $ lsmod | grep vl
jea@jea ~ $
Toto mi zobrazuje ak postupne zadám tie oné tri- príkazy

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #18 kdy: 02 Března 2018, 09:48:28 »
Sa to sem nedalo nahrať. Je to tu:
https://uloz.to/!0n5chUQhNzZf/jea
Heslo:  T9w2
Teraz budem pár dní bez internetu.
Ďakujem všetkým. Keby sa Vám podarilo niečo vykoumať v slovenčine pre mňa.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472

Jeano

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:TV Karta v Linux Mint 18.3
« Odpověď #20 kdy: 08 Března 2018, 11:11:20 »
Ďakujem, naštudujem. Ale teraz mám iný problém- nejde vôbec PC viď obecné dotazy...
https://www.root.cz/clanky/dvb-t-dvb-t2-televize-v-linuxu-od-a-do-z-s-usb-tunerem/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.