Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Snímky obrazovky - Steam pro Linux  (Přečteno 4696 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Snímky obrazovky - Steam pro Linux
« kdy: 03 Března 2018, 23:38:36 »
Zdravím.
Již nějakou dobu sleduji regresi při pořizování snímku obrazovky při hraní her ve Steamu pro Linux. V současné době, se při zmáčknutí klávesy pro pořízení snímku (standardně F12) u většiny her neděje nic (žádný zvukový signál, žádné okno s upozorněním, že byl pořízen snímek a snímek pochopitelně není pořízen, natož uložen).
      Nejprve se se to projevovalo pouze u her nepatřících do Steamu, které byly do klienta přidány přes volbu: Přidat hru nepatřící do služby Steam. Později se to začalo projevovat u všech her, tedy jak u nativních Steam her pro Linux, tak u her nepatřících do vaší Steam knihovny. Situace je stejná jak v poslední stabilní verzi klienta pro Linux (Datum vytvoření: Dec 15 2017, API: v017, balíčky: 1513371133), tak i u poslední bety (Datum vytvoření: Feb 28 2018, API: v018, balíčky: 1519863247)   
      Pochopitelně mám nastaveno překrývání a namapovanou klávesu F12 pro pořizování snímků. Překrývání funguje (počítadlo FPS i další info po zmáčnkutí Shift + Tab se zobrazují bez problémů).
      Občas se podaří pořídit 1 - 3 snímky, ale pouze hned po začátku hraní, pak už to nefunguje.  Zkoušel jsem různé grafické nastavení (celá obrazovka / hra v okně, různé rozlišení, či nastavení grafických detailů), ale nic nefungující snímání obrazovek hry neřeší. Přitom je vidět, že se při stisknutí klávesy F12 něco děje, hra na drobný zlomek vteřiny zamrzne.
      Na githubu (https://github.com/ValveSoftware/steam-for-linux/issues/4928) se věc řeší od dubna 2017, ale zatím není nic funkčního k dispozici.
      Stejně tak na steamcommunity (https://steamcommunity.com/app/221410/discussions/0/2592234299539179340/?ctp=2) se objevilo provizorní řešení, za pomoci software třetí stany, nicméně já jsem s tímto řešením nepochodil.

Budu velmi vděčný za jakoukoliv fungující radu. 

Xubungu 16.04 - 64bit
NVIDIA Driver 390.25
X.Org: 1.18.4(11804000)

Nefunkční snímání obrazovek u her nepatřící do služby Steam:
  • Oxenfree - gog edice
  • Dex - gog edice
Nefunkční snímání obrazovek u her pro Steam:
  • Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered
  • To the Moon

Funkční snímání obrazovek u her pro Steam:
  • Portal 1 - funguje vždy bez problémů
  • Shank - funguje vždy bez problémů
  • Black hole - funguje vždy, ale při snímání obrazovky hra znatelně laguje


Zkoušel jsem i vypnout / zapnout kompozitor - žádná změna, stále to nefunguje.
Vypnutí / zapnutí technologie g-sync rovněž nevede ke změně stavu.
Změna ovladače z NVIDIA Driver 384.111 na NVIDIA Driver 390.25 nezměnila chování snímků obrazovky ve Steamu
« Poslední změna: 08 Března 2018, 18:38:55 od majakmp3 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.