Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nelze naistalovat ubuntu  (Přečteno 1861 krát)

henryros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
nelze naistalovat ubuntu
« kdy: 20 Června 2018, 16:55:40 »
Mám mb Gigabyte B36M-DS3H a nelze nainastalovat ubuntu,linux mint. U ubuntu instalace se nedokončí z hláškou, že nejde naistalovat zavaděč grub a linux mint 17.3 instalace proběhne, ale při startu z hláškou , cannamon havaroval. Při instalaci linux mint viz. soubor níže.problém s acpi.
Děkuji za pomoc.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:nelze naistalovat ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 20 Června 2018, 17:24:49 »
1. Máš - li v PC UEFI bios, musíš tomu instalaci přizpůsobit vč. přípravy inst. média. Tato instalace se od klasické (pod Legacy biosem) liší. Hlavní rozdíl je v instalaci zavaděče. Při instalaci použij třetí možnost "něco jiného - ruční rozdělení disku". Něco si o tom napřed přečti.
----------------------------------------------------
2. Druhou možností je přepnout bios na Legacy. Pak je možné instalovat "po staru". Disk musí být převeden (pokud není) z GPT na MBR.
---------------------------------------------------
3. Pokud se dokonce jedná o dualboot s W10, platí bod 1 s tím, že EFI oddíl pro instalaci zavaděče není nutno vytvářet.
Použije se ten stávající, který pochází z instalace Win.
« Poslední změna: 20 Června 2018, 17:31:56 od juwa2 »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:nelze naistalovat ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 20 Června 2018, 18:18:21 »
---------------------------------------------------
3. Pokud se dokonce jedná o dualboot s W10, platí bod 1 s tím, že EFI oddíl pro instalaci zavaděče není nutno vytvářet.
Použije se ten stávající, který pochází z instalace Win.
A nezabudat vypnut vo win. fastboot a win. skutocne vypnut.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.