Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Ubuntu 18 proti ENDLESS OS 3.

je možná instalace na celeron?
1 (100%)
Proč se místo Ubuntu instaluje ENDLESS OS 3
0 (0%)

Celkem hlasů: 1

Autor Téma: Instalace Ubuntu 18 na NB bez softweru  (Přečteno 3586 krát)

poutník100

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Instalace Ubuntu 18 na NB bez softweru
« kdy: 03 Října 2018, 22:14:54 »
Při instalaci UBUNTU 18 iso na nový NB Acer bez OS se mi instaloval ENDLESS OS 3.  Navíc reaguje pomalu,  Nechápu proč , anglicky neumím.  Linux používám poprvé. NB Paměť RAM -3,76   GiB;   Procesor-  IntelCeleron CPU  N3160 1.60 GHe x4;   Grafika- Intel HD Graphics 400(Braswel);   Os type  - 64 bit ;128 SSH

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Instalace Ubuntu 18 na NB bez softweru
« Odpověď #1 kdy: 03 Října 2018, 22:46:47 »
No zkrátka to neumíš - za současného stavu bude nejrozumnější požádat zkušenějšího kámoše...
-----------------------
Notebooky tzv. "bez OS" nejsou prázdné, ale bývá v nich nainstalovaný nějaký základní OS. V tvém případě to je ten Endless, takže ten sis tam nenainstaloval ty, ale je tam už z výroby. Ten je třeba napřed "vypudit" vyčištěním disku (pouhý formát není vyčištění!).  A instalace Ubuntu se ti nezdařila, patrně vůbec neproběhla....
« Poslední změna: 04 Října 2018, 16:51:14 od juwa2 »

poutník100

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Instalace Ubuntu 18 na NB bez softweru
« Odpověď #2 kdy: 03 Října 2018, 23:15:50 »
Díky

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Instalace Ubuntu 18 na NB bez softweru
« Odpověď #3 kdy: 04 Října 2018, 16:22:32 »
...najprv vyhladas suvisiace clanky o nastaveni biosu na acer...potom instalujes,endless vsak zmizne...sme to uz vyriesili...acer ma problemovy bios na linux,okrem endless...potom vse pobezi v pohode...

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Instalace Ubuntu 18 na NB bez softweru
« Odpověď #4 kdy: 04 Října 2018, 17:02:42 »
...najprv vyhladas suvisiace clanky o nastaveni biosu na acer...potom instalujes,endless vsak zmizne...sme to uz vyriesili...acer ma problemovy bios na linux,okrem endless...potom vse pobezi v pohode...

Hodně zmatené a nesrozumitelné. Mohl bych Vás poprosit, aby jste nespěchal a napsal příspěvek skoro jako pro lamičky?

Mám pocit, že ve svém příspěvku popisujete řešení problému, který je velmi zajímavý a tipnu si, že se bude do budoucna vyskytovat častěji. Precizně zpracovaný příspěvek na toto téma by mohl třeba i způsobit, že se jednou stane nejčtenějším na fóru, což dokáže polechtat ego každému, ale ještě důležitější je, že dokáže pomoci spoustě lidí.

Já například jsem o tomto problému doposud nevěděl a šiklo by se mi, kdybych nemusel googlit na bůhvíjakých stránkách bůhvíjakou dobu, ale mohl bych si to přečíst jako úplné téma zde.

Předem děkuji.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Instalace Ubuntu 18 na NB bez softweru
« Odpověď #5 kdy: 04 Října 2018, 17:22:36 »
...najprv vyhladas suvisiace clanky o nastaveni biosu na acer...potom instalujes,endless vsak zmizne...sme to uz vyriesili...acer ma problemovy bios na linux,okrem endless...potom vse pobezi v pohode...

Hodně zmatené a nesrozumitelné. Mohl bych Vás poprosit, aby jste nespěchal a napsal příspěvek skoro jako pro lamičky?

Mám pocit, že ve svém příspěvku popisujete řešení problému, který je velmi zajímavý a tipnu si, že se bude do budoucna vyskytovat častěji. Precizně zpracovaný příspěvek na toto téma by mohl třeba i způsobit, že se jednou stane nejčtenějším na fóru, což dokáže polechtat ego každému, ale ještě důležitější je, že dokáže pomoci spoustě lidí.

Já například jsem o tomto problému doposud nevěděl a šiklo by se mi, kdybych nemusel googlit na bůhvíjakých stránkách bůhvíjakou dobu, ale mohl bych si to přečíst jako úplné téma zde.

Předem děkuji.

A co na tom chceš ještě sáhodlouze vysvětlovat?
Je tam zkrátka výrobcem předinstalovaný jednoduchý linuxový systém. Pokud si tam chceš dát něco jiného (Windows, jiný linux atd...), vyčistíš disk a pak si tam klasickým postupem nainstaluješ co chceš. Klasických postupů k instalaci jak Windows tak linuxových distribucí je plný internet. Z tohoto důvodu je zbytečné zde tyto informace recyklovat.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Instalace Ubuntu 18 na NB bez softweru
« Odpověď #6 kdy: 04 Října 2018, 18:26:35 »
Já nic. Já už jsem si kupodivu stihl info dohledat.

Ministerstvo duševního zdraví varuje:
Plnotučné vysvětlení způsobuje nižší objem opakujících se dotazů.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Instalace Ubuntu 18 na NB bez softweru
« Odpověď #7 kdy: 04 Října 2018, 19:20:33 »
Uplne vypnut notebook.
Zapnut a stlacat F2 pre vstup do BIOSu.
Ist do polozky Security.
Nastavit Supervisor Password potvrdit a restart notebooku.
F2 do BIOSu
Otvorit polozku Boot a boot mode UEFI a polozku Secureboot do stavu Disable taktiež
je nutné deaktivovať TPM
.
Ulozit F10 potvrdit Yes a restart.
Opat F2 a nastavit boot medium alebo krok
vynechat a stlacat F12 pre boot menu.
TPM modul zablokuje instalaciu ineho OS a tvari sa akoby tam chybal EFI.
TPM sa totiz stara o recovery notebookov Acer a tym, ze ma pristup na internet, vie obnovit BIOS a tiez vie vzdialene resetnut instalaciu ci zablokovat bios...
-a takto to funguje-este raz zopakujem endless zmizne...

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Instalace Ubuntu 18 na NB bez softweru
« Odpověď #8 kdy: 04 Října 2018, 19:45:44 »
Uplne vypnut notebook.
Zapnut a stlacat F2 pre vstup do BIOSu.
Ist do polozky Security.
Nastavit Supervisor Password potvrdit a restart notebooku.
F2 do BIOSu
Otvorit polozku Boot a boot mode UEFI a polozku Secureboot do stavu Disable taktiež
je nutné deaktivovať TPM
.
Ulozit F10 potvrdit Yes a restart.
Opat F2 a nastavit boot medium alebo krok
vynechat a stlacat F12 pre boot menu.
TPM modul zablokuje instalaciu ineho OS a tvari sa akoby tam chybal EFI.
TPM sa totiz stara o recovery notebookov Acer a tym, ze ma pristup na internet, vie obnovit BIOS a tiez vie vzdialene resetnut instalaciu ci zablokovat bios...
-a takto to funguje-este raz zopakujem endless zmizne...

A pak že se nedá dozvědět něco nového u tak tristní záležitosti.
To vzálené ovládání TPM je pro mne novinka. Děkuji.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

poutník100

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Instalace Ubuntu 18 na NB bez softweru
« Odpověď #9 kdy: 28 Října 2018, 22:58:31 »
Poutník 100,
Děkuji, povedlo se

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.