Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: USB sluchátka s mikrofónem  (Přečteno 6554 krát)

martin_janda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
    • Zápisník Martina Jandy
USB sluchátka s mikrofónem
« kdy: 06 Května 2007, 12:22:01 »
Ahoj,
mám problém s usb headsetem. Sice po připojení se zobrazí, ale když v nastavení zvuku na něj přepnu, tak stále jede zvuk ze zvukovky.
Neřešili jste někdo podobný problém? Nevíte někdo jak na to?

Mám Ubuntu 7.04

martin_janda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
    • Zápisník Martina Jandy
Re: USB sluchátka s mikrofónem
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2007, 10:28:09 »
V 7.10 už mi to jede jak má. Respektive připoužití se Skype, o což mi šlo.

czechdave

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: USB sluchátka s mikrofónem
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2007, 08:40:00 »
Mám USB sluchátka s mikrofonem Trust (Ubuntu mi je zobrazí jako USB C-Media Headset). Zvuk stále jede přes vestavěnou zvukovku v počítači. Pokud v apletu Nastavení hlasitosti na panelu přepnu na USB sluchátka, začne se aplet chovat divně - lze pohybovat jezdcem pouze v pravém kanále, na levém kanále skáče jezdec při uchopení myší a pohybu s ním nahoru a dolů, popřípadně zvukový výstup na sluchátka umlčí atd. Pokud se snažím ovládat hlasitost přes tlačítka na headsetu, chová se aplet podobně - při zesilování se zeslabuje nebo nastaví náhodnou hlasitost. Zvuk přitom stále jde přes vestavěnou zvukovku, nikoliv do sluchátek. V tomto systému jsem začátečník, nevím, jak tento problém vyřešit :-(, budu vděčný za jakýkoliv hint...

Zdenek K. aka "djz88"

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
  • Join the Darkside
Re: USB sluchátka s mikrofónem
« Odpověď #3 kdy: 19 Prosince 2007, 10:23:19 »
Mám USB sluchátka s mikrofonem Trust (Ubuntu mi je zobrazí jako USB C-Media Headset). Zvuk stále jede přes vestavěnou zvukovku v počítači. Pokud v apletu Nastavení hlasitosti na panelu přepnu na USB sluchátka, začne se aplet chovat divně - lze pohybovat jezdcem pouze v pravém kanále, na levém kanále skáče jezdec při uchopení myší a pohybu s ním nahoru a dolů, popřípadně zvukový výstup na sluchátka umlčí atd. Pokud se snažím ovládat hlasitost přes tlačítka na headsetu, chová se aplet podobně - při zesilování se zeslabuje nebo nastaví náhodnou hlasitost. Zvuk přitom stále jde přes vestavěnou zvukovku, nikoliv do sluchátek. V tomto systému jsem začátečník, nevím, jak tento problém vyřešit :-(, budu vděčný za jakýkoliv hint...

mam take sluchny TRUST-USB a dela mi to taky .. ale pri kombinaci posunuti a zamknuti jsem nasel optimalni nastaveni
I <3 TRANCE mjuzik
__________________
Desktop UBUNTU 9.O4 AMD64 > Compal FL9O GF86OOGT, Core 2 duo @2.2Ghz, 4GiB RAM Server Debian-Lenny i386 > Ati X1600XT, Athlon 3200+,2GiB RAM GFMX44O, Celeron @ 5OOMhz, 384MiB RAM

czechdave

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: USB sluchátka s mikrofónem
« Odpověď #4 kdy: 19 Prosince 2007, 16:28:17 »
To je prima - a nemohl byste mi prosím poradit, jak jste to udělal? Prosím polopaticky - v linuxu jsem začátečník takového rázu, že nyní bojuji s takovými věcmi, jako například kopírování souborů nebo mountování disků...

Zdenek K. aka "djz88"

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
  • Join the Darkside
Re: USB sluchátka s mikrofónem
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2007, 11:56:16 »
To je prima - a nemohl byste mi prosím poradit, jak jste to udělal? Prosím polopaticky - v linuxu jsem začátečník takového rázu, že nyní bojuji s takovými věcmi, jako například kopírování souborů nebo mountování disků...

Pokusim se ...

proste povolim zamek na posouvani obou soucasne a posunu jeden sloupek podle potreby nahoru a nebo dolu a zamknu a zkusim hlas... to opakuji dokud to neni oka
I <3 TRANCE mjuzik
__________________
Desktop UBUNTU 9.O4 AMD64 > Compal FL9O GF86OOGT, Core 2 duo @2.2Ghz, 4GiB RAM Server Debian-Lenny i386 > Ati X1600XT, Athlon 3200+,2GiB RAM GFMX44O, Celeron @ 5OOMhz, 384MiB RAM

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.