Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b  (Přečteno 2690 krát)

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
"Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b
« kdy: 17 Července 2011, 18:31:41 »
Dostal sa mi do ruky pc, na ktorom bolo predtim win 98, no ja si tam chcem hodit ubuntu, problem je ten ze mam livecd xubuntu,ubuntu server,lubuntu,ubuntu a ztoho je iba ubuntu a lubuntu 32b(ostatne 64), skusal som uz vsetko, aj alternate cd(to sa sice spusti ale na konci instalacie dostanem nejaki eror s balikmi) aj normalne livecd(ktore nenabootuje ani u lubuntu ani nikde, pise toi ze chybna architwektura u 32 i 64b), ten PC nieje zase az tak nevykonny, je to stare amdcko, grafika ati. Sem-tam ine distribucie nabehnu(vecinov len tie mensie, pre slabsie pc), no windows ide vpoho aj XP, tak preco Ubuntu nie ?
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: "Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2011, 18:02:32 »
Můžeš zkusit bootovací parametry.

http://wiki.ubuntu.cz/Bootovací%20parametry
ArchLinux (KDE)
Můj web

jmp

  • Host
Re: "Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2011, 18:09:27 »
Dostal sa mi do ruky pc, na ktorom bolo predtim win 98, no ja si tam chcem hodit ubuntu, problem je ten ze mam livecd xubuntu,ubuntu server,lubuntu,ubuntu a ztoho je iba ubuntu a lubuntu 32b(ostatne 64), skusal som uz vsetko, aj alternate cd(to sa sice spusti ale na konci instalacie dostanem nejaki eror s balikmi) aj normalne livecd(ktore nenabootuje ani u lubuntu ani nikde, pise toi ze chybna architwektura u 32 i 64b), ten PC nieje zase az tak nevykonny, je to stare amdcko, grafika ati. Sem-tam ine distribucie nabehnu(vecinov len tie mensie, pre slabsie pc), no windows ide vpoho aj XP, tak preco Ubuntu nie ?
zkuste mrknout o jaky procesor jde a porovnejte jej s minimal system requirements...
(jestli jeho architektura opravdu neni prilis stara)

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: "Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b
« Odpověď #3 kdy: 21 Července 2011, 19:35:56 »
Tak pohol som sa o nieco dalej, Ubuntu 7.10 mi nenabehlo(chyba cd) ale 8.04 uz zacinalo, no tesne púred spustenim GUI mi to tam napisalo error, ze nevie precitat bloky Squasfs a kruzilo to uz len dokola pri roznych cislach blokov. S timi parametrami mas prawdu, 8.04 taM AUTOMATICKY HODILA "ACPI=FORCE", no vo vysledku to moc nepomohlo, ine distribucie nabehnu, takze ta architektura tak stara zase nebude, je tam AMDcko a slapu i Xpcka(osobne som ich po odskusani vyhodiul, neznasam ten system-bol som ho nuteny dlho pouzivat)
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: "Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b
« Odpověď #4 kdy: 22 Července 2011, 10:27:16 »
som ho nuteny dlho pouzivat
To je ale velmi nemilé. Které jiné distribuce ti fungovaly? Není možné, že máš vadně připravené CD (usb flashku) s instalačním obrazem?
ArchLinux (KDE)
Můj web

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: "Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b
« Odpověď #5 kdy: 22 Července 2011, 12:50:38 »
Puppy, slax, slitaz, arch, gentoo,...Funguje bude distribucie ktore su zamerane na "textovy rezim" alebo jednoduche s graficky nenarocnymi klikatkami--aj ked teda u slaxu to taka katastrofa zase neni..ale na ten pc by som chcel Ubuntu, arch uz maam na novom PC a nechce sa mi stim zase hrat aj tu. CD su vsetky vporiadku, z kazdeho jedneho som instaloval na novy PC a z niektorych aj na netbook  ???
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: "Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b
« Odpověď #6 kdy: 06 Srpna 2011, 16:52:37 »
Tak ludia prisiel som nato ono to je este i386 :D :D :D

Takze púotrebujem linux, ktory na tejto architekture pobezi, zaujimave, ze niektore linuxy pri ktory pise "x86" bezia a druhe zase nie :(
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

jmp

  • Host
Re: "Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b
« Odpověď #7 kdy: 06 Srpna 2011, 18:19:27 »
takze jsem to psal 20.7. zbytecne...  ;D

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: "Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b
« Odpověď #8 kdy: 06 Srpna 2011, 19:01:57 »
Ono by som teraz potreboval poradit, co za os tam mam dat, potreboval by som poriadnu podporu sietovky-coho som sa napodiv nedockal u ubuntu server(sietovku alternate cd nenaslo a instalacia pred koncom itak zlyhala) ale u dsl sietovka funguje bezchybne, no ono dsl sa nechce neinstalovat na disk ;D takze vobec neviem co tam nainstalovat:
Nazov=funguje x/:)
Linux Slax=x
Ubuntu(a jeho derivaty)=x
Linux puppy=X
Dam small linux= :)
Windows Xp= :)
Windows 98= :)
Mandriva=x
Fedora=x
Freedos= :)
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

Rover623

Re: "Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b
« Odpověď #9 kdy: 06 Srpna 2011, 21:15:04 »
Tedy jak ti můžou na 80386 běžet XP to nechápu, zkus Flubuntu

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: "Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b
« Odpověď #10 kdy: 07 Srpna 2011, 09:49:31 »
Ono, ked som napisal do google flubuntu, vyslo mi "fluxbuntu", ktoreho stranka bola vyradena z provozu a potom "flubuntu" ktore aj akousi napodobeninou os x ale tam sa len menil vzhlad :P

--ono je to AMD K6, niektore testovacie app mi tam pisali ze ej to i386 ale mozno ej to chyba, no ako potom ze tam nejde ziadne ubuntu ani ina poriadna distribucia ?
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

Rover623

Re: "Unable to boot - error architecture" u 32 i 64 b
« Odpověď #11 kdy: 07 Srpna 2011, 11:14:55 »
Takže stránka Fluxbuntu je tady http://fluxbuntu.org/ (takže se to opravdu jmenuje Fluxbuntu). Procesory AMD K6 mají docela velké rozpětí, od nějakých 200MHz (Pentium1) až po nějakých 800MHz, Duron je vlastně jen upravená K6 (hlavně ten slabší), nicméně chtělo by to z toho vylámat aspoň frekvenci CPU, velikost RAM a chipset, všechno by ti měl říct BIOS na úvodní obrazovce. Další možností je, že je tam grafika od nVidia nějaká starší, hodně mi zlobí TNT2 a poslední distro kde šla bylo 9.04.

Taký by jsi mohl zkusit Mint Debian s LXDE nebo přímo Debian s LXDE.

Ovšem teď jsem ten tvůj problém studoval podrobněji a zjišťuji, že pravděpodobně se problém vyskytuje v jádru 2.6, protože vše co ti nejede má jádro 2.6 a to co ti funguje má jádro 2.4, ještě mě napadají další distribuce které by mohli jít, ale možná by stačilo prostě použít distro s jádrem 2.4, což je myslím Ubuntu 7.10 třeba nebo něco s jádrem 3.0, ale to bude už spíš zkoušení, nová Fedora 15 má jádro 3.0, ale bude to chtít jiné prostředí než předvolený Gnome

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.