Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Internet a sítě / Re:Smazani wifi site
« Poslední příspěvek od Meglun kdy Dnes v 10:22:06 »
Ted nevim jestli nikdo nevi nebo jestli je to neco tak trivialniho, ze mi ani nepisete.
Tak jsem hledal nejake prikazy na internetu a nasel jsem jen toto
Kód: [Vybrat]
*  SSID       REŽIM  CHAN  RYCHLOST  SIGNÁL  BARS  BEZPEČNOST
*  HUAWEI P8  Infra  1     0 Mbit/s  0       ____           

no a pro stavajici pripojeni:
keyzio@keyzio-pc:~$ nmcli dev wifi

*  SSID                  REŽIM  CHAN  RYCHLOST   SIGNÁL  BARS  BEZPEČNOST
*  MujO2Internet_09F3D8  Infra  1     54 Mbit/s  63      ▂▄▆_  WPA1 WPA2 
   kidsnet               Infra  13    54 Mbit/s  52      ▂▄__  WPA2       
   pripojeni             Infra  6     54 Mbit/s  45      ▂▄__  WPA1       
   tablety51             Infra  1     54 Mbit/s  30      ▂___  WPA2   

2
Obecná podpora / Re:Pravědpodobně problém s uzamčením .Xauthority na 18.04
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 19:20:42 »
Schválně jsem toto vlákno neukončoval, jako kdybych to věděl. Ve čtvrtek opět Login loop. Opět neexistuje soubor .Xauthority. Není opravdu problém někde v systému, že se mi to v 18.04 stává dost často, aniž bych hrabal do něčeho v čem se nevyznám?

Problémem není neexistence toho souboru, ale jeho uzamčení. Uzamčený je proto, že byl změněn jeho vlastník na roota. Tím pádem není při přihlašování přístupný a přihlášení neproběhne. Rešením je jeho smazání. Pak přihlášení proběhne (soubor se vytvoří nový, se správným vlastnictvím).
K (nechtěné) změně vlastnictví toho souboru z uživatele na roota dochází nejčastěji při spuštění nějaké GUI aplikace jako root. Aplikace si prostě soubor "přivlastní". Uživatel nic nepozná až do prvního odhlášení/restartu.
Pokud máš potíže tohoto druhu, vždy to znamená problémy s uživ. účty a vlastnictvím. Řešením může být založit účet nový, z pův. účtu si zkopírovat data a starý účet pak odstranit.
3
Obecná podpora / Re:Pravědpodobně problém s uzamčením .Xauthority na 18.04
« Poslední příspěvek od Michal Novák kdy Včera v 14:45:03 »
Schválně jsem toto vlákno neukončoval, jako kdybych to věděl. Ve čtvrtek opět Login loop. Opět neexistuje soubor .Xauthority. Není opravdu problém někde v systému, že se mi to v 18.04 stává dost často, aniž bych hrabal do něčeho v čem se nevyznám?
4
Internet a sítě / Smazani wifi site
« Poslední příspěvek od Meglun kdy 25 Květen 2018, 18:42:13 »
Ahoj. Prosim Vas. Kdysi jsem jsi vytvoril wifi pripojeni, kde jsem se pripojoval pres mobil (hotspot).
Od te doby vzdy, kdyz se restartuje system. Tak se ubuntu pripojuje automaticky k teto siti a to i presto, ze jsem ji v nastaveni "sitova pripojeni" nekolikrat smazal. Bohuzel po restartu systemu je tam znovu a ubuntu se k ni snazi automaticky pripojit.
5
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Jak nastavit češtinu v aplikaci K3b
« Poslední příspěvek od pe.48 kdy 25 Květen 2018, 18:29:21 »
Mezitím, jsem hledal ve správci Synaptic, zadal jsem "language", hledat, a tam jsem našel pro k3b češtinu. Takže mám a děkuji za rychlou odpověď.  :)
Chtěl jsem ještě poslat obrázek, ale když dám "vložit obrázek" nahoře z nabídek, a vložím obrázek, tak se nenačte, ale to nyní není důležité.
6
Multimedia, foto, video, zvuk / Re:Jak nastavit češtinu v aplikaci K3b
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy 25 Květen 2018, 18:16:13 »
mas k3b-i18n?
7
Multimedia, foto, video, zvuk / Jak nastavit češtinu v aplikaci K3b (vyřešeno)
« Poslední příspěvek od pe.48 kdy 25 Květen 2018, 17:45:35 »
Zdravím Vás, nevíte někdo, jak nastavit češtinu do vypalovačky K3b? Na stránkách
https://www.linuxexpres.cz/praxe/vypalujte-cd-s-prehledem-k3b má autor článku program v češtině, ale když si ho stáhnu s Centra software, tak je jen v Americké angličtině.

Děkuji za radu.
8
Multimedia, foto, video, zvuk / Jak zobrazit obraz z HDMI ?
« Poslední příspěvek od pepan1717 kdy 25 Květen 2018, 12:21:08 »
Ahoj,

Na grafické kartě mám HDMI. Chtěl bych do toho připojit set-top-box a sledovat tv program na monitoru PC (na monitoru zásuvku HDMI nemám).
Umí to nějaký softwear zařídit?
9
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:nová instalace a HDD připojen jako home
« Poslední příspěvek od Neo kdy 24 Květen 2018, 19:29:38 »
Tak vyřešeno. Stačilo složky překopírovat ze zalman do toho druhého adresáře a vše funguje jak má. Díky za pomoc.
10
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Ikony na fórum
« Poslední příspěvek od Petr.B kdy 24 Květen 2018, 18:26:49 »
Díky :-)
Stran: [1] 2 3 ... 10