Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
World of Warcraft

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
V podstate je úplne jedno z čoho sa bootuje, či z DVD alebo z USB. Aj pri boote z USB môže niečo zlyhať, už sa mi to stalo. Tu je dôležitá otázka, kam resp. na aký oddiel sa ide Win inštalovať a ako je tento oddiel pripravený, prípadne, či nie je chybná tabuľka oddielov. Tých možností, prečo niečo nejde sa vždy nájde  :) Preto aj ten výpis z rozdelenia HDD by nebolo zlé vidieť.

V tomto vlákne som sa trochu stratil, lebo už nie je jasné, čo platí a čo nie. V tom NB je pôvodný HDD alebo ten spomínaný nový? Ak nový, ako bol naformátovaný? Čo je teraz na ňom?

No zdá sa, že aj taká triviálna inštalácia Win, môže byť pre niekoho zložitá.  ;)
2
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Musí být instalace Windows 10 na disk první?
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 01:29:35 »
Není mi jasné čeho dosáhnu tím, že si z bootovacího DVD udělám bootovací flashku.
Budu mít snad jiné možnosti ?
Taky se mi nedstalo odpovědi na to, jakým jiným - levnějším způsobem jsem měl získat W 10.
Asi po 4. a opravdu naposed:
Dosáhneš toho, že budeš mít instalačku která půjde konečně nainstalovat na tvém PC.
Jiným způsobem (=zdarma) jsi mohl W10 získat viz moje odpověď  18 Ledna 2018, 22:48:19
A odpovědi proč si nezprovozníš internet jsem se nedočkal pro změnu zase já - a abych pravdu řekl, už mě to ani nezajímá.
--------------------------------
Ale jinak si samozřejmě dělej co uznáš za vhodné, je to tvůj PC, tvůj čas a tvoje peníze.
Tímto můžeš považovat moji snahu ti pomoci za vyčerpanou. Buď zdráv..
3
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Musí být instalace Windows 10 na disk první?
« Poslední příspěvek od járajarda kdy Včera v 23:04:24 »
Není mi jasné čeho dosáhnu tím, že si z bootovacího DVD udělám bootovací flashku.
Budu mít snad jiné možnosti ?
Taky se mi nedstalo odpovědi na to, jakým jiným - levnějším způsobem jsem měl získat W 10.
4
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 22:14:29 »
A co to teda znamená?  Mění se tím něco? Lidí co mají
na počítači BIOS jsou snad desetitisíce !!
Já mám taky BIOS a MBR disk
A dualboot Win+ Ubuntu provozuju normálně, kdykoli můžu oboje reinstalovat.
Protože to zkrátka umím...
--------------------------------------------------------------
Problém je v tom, že ty nejsi ty lidi..
Ještě jsi nevysvětlil ten tvůj podivný internet. Zprovozni si to.
Bez toho se nepohneš nikam.. :-\
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ve tvém případě je postup vedoucí k cíli tento:
Ze zakoupeného DVD W10 si vytvoříš  *.iso  (nebo si  *.iso stáhneš z internetu, to už je jedno).
Pomocí Rufus vytvoříš z tohoto  *.iso  bootflešku pro BIOS a MBR disk.
Tuto flešku nabootuješ (F12) a nainstaluješ W10 běžným způsobem.
To je celé...
5
« Poslední příspěvek od járajarda kdy Včera v 22:05:46 »
A co to teda znamená?  Mění se tím něco? Lidí co mají
na počítači BIOS jsou snad desetitisíce !!
6
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 21:57:09 »
Notebook jsem koupil v roce 2010 tak že nejspíš
má BIOS.
Ano, souhlas, má. Výrobce to uvádí rovněž..
7
« Poslední příspěvek od járajarda kdy Včera v 21:39:41 »
Notebook jsem koupil v roce 2010 tak že nejspíš
má BIOS.
8
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Včera v 21:27:29 »
BIOS je   Inside Bios H2.  v.1.04

Notebook - ACER Aspire 3810T

Nedozvěděl jsem se, jak rozeznám ten UEFI BIOS  od Legacy BIOS ?
BIOS vypadá takto
http://tinyurl.com/y7rqsa4y
a UEFI takto
http://tinyurl.com/y98u8hla
9
Internet a sítě / AliExpress.com - DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
« Poslední příspěvek od Rellik kdy Včera v 21:15:09 »
Zdravím vespolek. Mám trochu problém s doménou Aliexpress.com Celkem často se mi stává, že nejde načíst. Dělá to jen tato konkrétní doména. Zkoušel sem restartovat i router, ale bez výsledku. Žádné filtry nemám nastaveny ani v routeru ani v PC. Poradí někdo?
10
Podpora pro pracovní prostředí / Re:Další panel překrývá okna. [Vyřešeno]
« Poslední příspěvek od Rellik kdy Včera v 21:10:35 »
Hmm.. Kdybych počkal do další aktualizace, tak jsem nemusel zakládat toto téma... Už se to opět zobrazuje jak má...

Stran: [1] 2 3 ... 10