Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Software / Re:Asociace souborů - samovolné nežádoucí změny
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy Včera v 11:35:31 »
Různé operace s mimeapps.list mám za sebou, převážně bez úspěchu.

Jde o to, že se zdá, že systém prostě: a) občas ignoruje to, co tam je, b) hlavně různě svévolně do tohoto listu cosi zapisuje (což mi vadí asi nejvíc a chtěl bych to znemožnit).

Docela pěkně rozepsaný, 4 roky starý příspěvek na téma ImageMagick a pdf jsem našel u nás (zejména GdH píše přesně to, co jsem potřeboval vědět, i když bych rád znal zdroj toho tvrzení). V mnou převážně používaném KDE tam možná budou nějaké další odlišnosti, v tom Mintu s Cinnamonem se to asi bude podobat Gnome (?).

Sumárně řečeno: v těch asociacích je slušnej chlívek, řídí se to z x míst najednou a nikdy není jasné, co a kdy se čím změní a co má při řízení nejvyšší prioritu. Resp. někde něco napíšou a v praxi se to stejně tak nechová.

ImageMagick v poinstalačním skriptu zdá se nic nemění, zato má svůj soubor s MIME definicemi/nastavením asociací a jeho obsah (mně zcela neznámo jak) dokáže vnutit až do mimeapps.list, což se přesně stalo (a možná to udělá znovu při aktualizaci).

Doprdelepráce, jakým právem to dělá? Proč se pitomá instalace aplikace hrabe v systémovém či uživatelském nastavení??? Tady hned v prvním komentáři se k němu kdosi pravdivě vyjadřuje, tady to taky jiný zmiňuje ("it would also be nice to kill /usr/lib/mime/packages/imagemagick-6.q16 so this rather clumsy gui wont associated as default with stuff like pdf")... Poslal bych ImageMagick do pryč, ale bohužel na něm závisí Calibre...

Mám dojem, že něco podobného s asociacemi dělá (zejména s jpg, ale třeba i xml) i Firefox, ale ten ještě ke všemu má svoje vlastní nastavení "co dělat s jednotlivými typy souborů", takže tam už je úplně hotovo.
12
Software / Re:Asociace souborů - samovolné nežádoucí změny
« Poslední příspěvek od ramael kdy Včera v 09:05:14 »
Podle tohoto a ještě přečtení této věci bych tipl, že se v tom může vrtat KDE. O ptaní se big brother jsem nic nezaznamenal. Je teda fakt, že jsem tomu nedal moc času. Také je vysoce pravděpodobné, jak naznačil @juwa2, že to ty aplikace (imagemagic ap.) sami [do|pře]pisují. Zkusil bych v tom listu vytvořit sekci Removed Associations a do ní přidal (zabanoval) zlobivé aplikace (vtěrky). Víc asi nevymyslím.
13
Software / Re:Asociace souborů - samovolné nežádoucí změny
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy 23 Dubna 2024, 23:33:20 »
Hm....tak škoda, budu to asi muset zkusit jinde (na Rootu apod.). Nebo někde v zahraničí...
14
Software / Re:Asociace souborů - samovolné nežádoucí změny
« Poslední příspěvek od ramael kdy 23 Dubna 2024, 22:42:27 »
Ptáš se nesprávného člověka. Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti. V systému to mám, ale asi se to u mne nepoužívá. Páč jedinou grafickou věc co používám je webový prohlížeč. Jinak vše v terminálu, včetně souborových managerů (MC a Ranger). A ty mají svůj asociační mechanizmus.
15
Software / Re:Asociace souborů - samovolné nežádoucí změny
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy 23 Dubna 2024, 22:13:25 »
Rozbal si instalační (.deb) balíček toho imagemagicku a prostuduj postinstalační skript - ten by to mohl způsobovat.

Ty ještě žiješ?

Jo, kouknu na něj, ale ImageMagick tam byl už dřív, jen se asi aktualizoval (nebyl jsem u toho).

Jinak výchozí aplikace pro otevření určitého mimetypu se nastavuje nejjednodušeji v příslušném správci souborů (pravoklik > vlastnosti > otevřít s).

No samozřejmě (nebo v nastavení systému a tam asociace); jak myslíš, že to odsampoč dělám? Jsem snad začátečník?

Jde o to, že takto nastavené asociace se prostě samy od sebe občas přepíšou (a v seznamu možností, čím otevřít, jsou pak některé i víckrát). Zpravidla se to přepíše i v mimeapps.list. Možná to nějak souvisí s mimeinfo.cache (a ten zase s XDG bazmeky, co zmiňuju výše).

Já prostě chci systému zakázat, aby se jakkoliv samovolně hrabal v asociacích (vůbec jsem nepochopil, proč a jakým právem to dělá). Co si nastavím, to tam musí zůstat...

Ramaeli, halóóó....
16
Software / Re:Asociace souborů - samovolné nežádoucí změny
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy 23 Dubna 2024, 21:17:27 »
Rozbal si instalační (.deb) balíček toho imagemagicku a prostuduj postinstalační skript - ten by to mohl způsobovat.
Jinak výchozí aplikace pro otevření určitého mimetypu se nastavuje nejjednodušeji v příslušném správci souborů (pravoklik > vlastnosti > otevřít s).
Já s tímto nikdy potíže neměl/nemám, to spíše w-desítkáři by mohli vyprávět....
17
Software / Re:Asociace souborů - samovolné nežádoucí změny
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy 23 Dubna 2024, 20:40:05 »
Neuvidím, resp. uvidím pořád totéž, tedy svévolné náhodné chování v nepravidelných intervalech. Hele, děje se mi to v podstatě už roky, až teď nějak přetekl džbán trpělivosti.

Mezitím jsem k tomu našel pár docela výživných příspěvků různě po světě (takže nejsem sám), ale nebudu je tady zatím zveřejňovat, raději počkám na názory (lépe řečeno vědomosti a zkušenosti)...
18
Software / Re:Asociace souborů - samovolné nežádoucí změny
« Poslední příspěvek od Roman Vacho kdy 23 Dubna 2024, 18:46:15 »
Nemám takové problémy. A zrovna dnes se mi XDG aktualizoval. Tak uvidíš.
19
Software / Asociace souborů - samovolné nežádoucí změny
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy 23 Dubna 2024, 13:28:44 »
Mám už delší dobu problém, který se mi nedaří vyřešit. O co jde:

nejrůznější soubory tradičně otevírám především poklepem na ně (v Krusaderu nebo jiném souborovém správci). Nastavení asociací je (a mělo by být) uloženo v definičním souboru mimeapps.list, který se v *buntu a odvozených distribucích nalézá v adresáři /home/user/.config/.

No a co se děje: nějak nastavené asociace se zcela náhodně samovolně přepisují, naposledy se mi takto v Mintu přepsaly všechny myslitelné grafické formáty na asociaci s ImageMagick (včetně třeba *.pdf, který byl předtím asociován s Okularem).

Mám těžké podezření, že za tím vším stojí maxibejkárna zvaná XDG (přesněji Shared MIME database), která (pokud jsem to dobře pochopil) posílá dotazy Velkému Bratrovi, čím že se má ten který soubor otevřít a pokud se tamní soudruzi rozhodli jinak, než jsem si to já nastavil v systému, tak mám smůlu. A aby to nebylo jednoduché, tak mám tu smůlu náhodně...

Mohl by mi někdo (ramaeli? ;-) ) potvrdit nebo vyvrátit to, co jsem napsal a hlavně poradit, jak dosáhnout toho, aby se mi jednou (docela pracně) nastavené asociace už nikdy svévolně neměnily?

Napadá mě třeba změnit práva u mimeapps.list na r--, ale potíž je v tom, že i když mimeapps.list úplně smažu, tak systém stejně "nějak" ví, co má čím otevřít (i když po svém). Čili ta svévole trvá a já do ní nejsem schopen nijak zasáhnout.

Díky za smysluplné rady.
20
Obecná podpora / Re:nepravidelné mrznutí
« Poslední příspěvek od compaq kdy 22 Dubna 2024, 16:50:53 »
Starší járo linux-image-6.5.0-26-generic je zatím cajk...
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.