Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak máte stabilní a funkční compiz?  (Přečteno 1678 krát)

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Jak máte stabilní a funkční compiz?
« kdy: 08 Června 2011, 20:16:54 »
Ahoj

Jakpak vám šlape Compiz? Mně se občas složí a to tak, že bez varování spadne do přihlašovací obrazovky. Někdy se stává, že na nějakých částech obrazovky není možné kliknout myší jak na ikonku tak i na cokoliv jiného a to bez rozdílu v jakém okně aplikace se momentálně nacházím (sledováno např. na ploše, Thunderbird, FF, Libre Office atd). Většinou pomůže odhlásit a přihlásit. Taky se občas stane, že když mám otevřený LibreOffice tabulky a z něj prokliknu hyperlink, dostanu se do okna FF, ale pokud v něm chci psát např. do formuláře, tak skutečné psaní se prování v LibreOffice tabulkách tak, jako by FF nebyl momentálně aktivní okno.
Tyto problémy jsem s minulou verzí 10.10 neměl. V 11.04 používám sezení s akcelerovaným prostředí bez Unity.
Jak jste na tom vy?

Kocuro Pablo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:Jak máte stabilní a funkční compiz?
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2011, 22:13:12 »
No, používám Ubuntu 10.04 LTS s přidaným prostředím Lubuntu-desktop, to je v pohodě. Compiz bez nejmenšího problému. Ale v dual-bootu mám i Ubuntu 11.10 a to filozofie Unity na velikým displeji mi uniká. S..u se s tím několik dní. Proč si ksakru nemůžu přidat další panel třeba napravo, kde si dám svoje ikonky, na který jsem zvyklej, abych je měl po ruce????? >:( >:( Kostku jsem nijak nerozpohyboval, nepovedlo se mi to.
 Takže, jak to půjde, budu používat ono 10.04 LTS se vším svým nastavením. Třeba Unity za čas zanikne a bude klid. :-\

Dodávám, úplně mi zmizel panel s těmi indikátory, když jsem zkoušel rozběhat Compiz, teď už funguje jen 2D. Žádná rada na fóru zatím nepomohla. Budu zkoušet dál.
 
A abych odpověděl na Compiz, všechno v pohodě, už od dob od dubna 2007, kdy to byl Beryl a byl jen experimentální. Pouze se se mi občas ztratěj rámečky oken. Jako rám oken používám Emerald, oproti defaultním není rozdíl v jejich pádání. A na to mám v panelu trvale spuštěnou ikonku Compiz pro údržbu, kde dám "Reload Window Manager" a je to.. Děje se to zřídka.
 Další věc, co je, ale to není určitě věc Compizu, u aplikací KDE se ukáže rám přes celou obrazovku. Dělalo to kdysi, našel jsem, jak se toho chování zbavit, teď při jedné údržbě to zase začalo. Budu muset zjistit, co s tím.
  A poslední věc, dříve v Compizu bylo hodně nejrůznějších efektů a nastavení, které zmizely v propadlišti času. Třeba klávesnicí výměnu ploch jako kostku, myší potom jako kouli, nebo válec s plasticky odstávajícími okny. Pak běžící soukolí Gear, které se nechalo běžet v lehce průhledné kostce, o tom jsem tvrdil, že Linux je poháněný ozubeným soukolím, okna, co se minimalizovala jako vlaštovka, kostičky, hořela a podobně plno hezkých zbytečností, kterými jsem poťouchle šokoval svoje kamarády.
  Je to škoda, ale nějak se nám Compiz moc "racionalizoval".
« Poslední změna: 21 Listopadu 2011, 23:06:39 od Kocuro Pablo »
HP Compaq 7900SFF, C2D8400, RAM 3.5, HDD 2TB, Ubuntu 14.04    Lenovo Ideapad S100 s Lubuntu 14.04, nemá chybu! A Acer Iconia A1-830, Android 4.2.

Rover623

Re:Jak máte stabilní a funkční compiz?
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2011, 22:35:39 »
Mě se děla jedna věc, občas se systém sám od sebe odhlásil. Tedy při zavření Chromia, to prostě padlo a odhlásilo se to, ale chyba byla v Chromiu

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Jak máte stabilní a funkční compiz?
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2011, 18:51:44 »
Jediné, co je u mě s Compizem špatně funguje je Krusader. Když se objeví některý dialog a odklikne se, tak občas zůstane hlavní okno Krusaderu neaktivní a musí se na něj kliknout. Někdy dokonce i po vrácení odmítají fungovat šipky. Pomůže jeho minimalizace a maximalizace. Jinak vše v pohodě, Ubuntu 10.04 LTS. Pokud by někdo věděl co s tím, budu rád.  :)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:Jak máte stabilní a funkční compiz?
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2011, 23:22:58 »
Ahoj

Jakpak vám šlape Compiz? Mně se občas složí a to tak, že bez varování spadne do přihlašovací obrazovky. Někdy se stává, že na nějakých částech obrazovky není možné kliknout myší jak na ikonku tak i na cokoliv jiného a to bez rozdílu v jakém okně aplikace se momentálně nacházím (sledováno např. na ploše, Thunderbird, FF, Libre Office atd). Většinou pomůže odhlásit a přihlásit. Taky se občas stane, že když mám otevřený LibreOffice tabulky a z něj prokliknu hyperlink, dostanu se do okna FF, ale pokud v něm chci psát např. do formuláře, tak skutečné psaní se prování v LibreOffice tabulkách tak, jako by FF nebyl momentálně aktivní okno.
Tyto problémy jsem s minulou verzí 10.10 neměl. V 11.04 používám sezení s akcelerovaným prostředí bez Unity.
Jak jste na tom vy?

   Compiz jsem řešil, ale nevyřešil. Vyníkem je Nvidia GFX 560Ti, přesněji řečeno její ovladače. Pokud použiji svobodné ovladače VGA, tak prostředí chodí jak víno, kostka se točí, okna se vlní, ..., ale 3D akcelerace ve hrách se nekoná . (černá obrazovka a konec).
   Pokud použiji uzavřené ovladače Nvidia (momentálně 285.05.09), pak hry chodí bez problému, ale zase nefungují efekty v Gnome. Pokud se např. pokusim vypnout OpenGL v manažeru nastavení Compizu, tak manažer spadne, a změna se neprojeví. Jinak se aplikace vykreslují korektně, bez artefaktů a zpoždění, ale také bez oku lahodících efektů. (Ubuntu 11.10 64bit)

Na netbooku s Atomem N455 a integrovanou grafikou Intel 3150 efekty překrásně chodily,  a to až do předposledního povýšení jádra, od té doby nic, ale tady jsem se do toho ještě příliš nevrtal. Jediný pokus spočíval v tom, že jsem efekty v Manažeru nastaveni Compizu povypínal, restartoval a znova zapnul a znova restartoval. No a nepomohlo to. (Ubuntu 10.04 LTS 32 bit)

   Takže takto zatím dopadlo mé flirtování s Compizem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.