Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Grub2 usb flash - potíže  (Přečteno 1487 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Grub2 usb flash - potíže
« kdy: 07 Listopadu 2017, 19:16:28 »
Vytvoril jsem si bootovaci usb flash na bazi Grub2 pro bootovani linux dister z iso souboru. Postupoval jsem dle https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2276498
a nakopiroval mint 17.3 xfce 32bit iso a mate 32bit iso. Flashka na mem testovacim PC Dell OptiPlex 755 fungovala a v obou pripadech jsem bezproblemove najel livesession. Funguje i v NTB Dell Latitude E4300 a E6410.

Na mém Dell Latitude E5420 však mám problém. Výpis na fotce a konfigurační zápis je tento:

Kód: [Vybrat]
menuentry "Mint xfce 32bit" {
        set isofile="/iso/jmeno_souboru.iso"
    loopback loop $isofile
    linux (loop)/casper/vmlinuz boot=casper iso-scan/filename=$isofile liveimg noprompt noeject quiet splash --
    initrd (loop)/casper/initrd.lz
}

Napadá někoho, kde je ten záhadný problém a co s tím?
« Poslední změna: 07 Listopadu 2017, 19:18:41 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Grub2 usb flash - potíže
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2017, 22:48:02 »
Vsetky bootovania boli rovnake?(MBR/UEFI)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Grub2 usb flash - potíže
« Odpověď #2 kdy: 08 Listopadu 2017, 02:16:37 »
Buď problém uefi vs. legacy nebo zkus použít 64bit .iso

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Grub2 usb flash - potíže
« Odpověď #3 kdy: 08 Listopadu 2017, 10:01:40 »
Pri pouziti 64bit iso se to chovalo stejne. Kdyz iso rozbalim do rootu a upravim konfiguracni zapis, tak je vse v poradku a OS najede ...

Grub2 nahran coby pseudo MBR a ntb nastaven do legacy. V pribuznem modelu ntb to normalne jede. Zacinam mit podezreni na nestandardni exoticky radic pro USB, ktery Grub2 neni schopen ovladat, nebo spis pak zavadeci baze systemu - jako by se proste flashka odpojila - viz chybove hlaseni pro [sdb].

Mozna by to vyresil prikaz pro nacteni nejakeho modulu [insmod], ale nevim ktereho.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2017, 10:06:21 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.