Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí  (Přečteno 64800 krát)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #25 kdy: 26 Října 2010, 12:21:10 »
Ja si myslím, že canonical chce najskôr premakaný systém, ktorý sa od všetkých líši a až potom ho odlaďovať aby sa dal použiť.A potom je dosť možné, že to bude dačo stáť.Nie?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #26 kdy: 26 Října 2010, 17:43:38 »
Pánové, neplašte, pořád je tu Greenie :-P

to si nepomůžeme protože 11.04 určitě zkopčí i s Unity:-)
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Kedrigern

Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #27 kdy: 26 Října 2010, 19:12:43 »
Ja si myslím, že canonical chce najskôr premakaný systém, ktorý sa od všetkých líši a až potom ho odlaďovať aby sa dal použiť.A potom je dosť možné, že to bude dačo stáť.Nie?
Canonical se spíš snaží trochu vyvrátit fámu, že nic pro OSS/GNU/Linux/... nic nedělá. A já začínám být docela spokojený. Třeba Fedora/Red Hat tlačí technologické novinky pod kapotou. Ubuntu je i docela integruje. Ale hlavně v Ubuntu vzniká spousta drobných "blbůstek", které tvoří detaily, jenž tvoří ten celek. Myslím, že vše z toho má význam. Jsem rád, že mi někdo nabídl trochu jiné ovládání notebooku. Stejně tak mám rád ten aplet pro zprávy, kde mám vše pohromadě. Jsou to opravdu jen malé věci (v porovnání např. s nějakou správou paměti v jádře), ale pro uživatele (i pokročilého) užitečné.

Koneckonců, když bych tyto věci nechtěl tak mohu nainstalovat Ubuntu 10.04 nebo Debian a mám to podobné.

Co se týče placených služeb, tak je to zcela ok. Docela se mi líbí představa toho, že nějaké ty aplikace, které budou doladěné půjde koupit rovnou v Software centru. Za spoustu věcí bych tam byl ochotný zaplatit. Tedy až na to, že Fluendo mě zrovna nezajímá, nevíte proč tam není třeba Penumbra, Worlds of Goo, či Mystic Mine?
Popřípadě je to také dobrá možnost pro vývojáře. Když někdo udělá něco opravdu užitečného a doladěného, tak proč by to přes SC v Ubuntu nedistribuoval?
Samozřejmě bych to bral jinak, kdyby hrozilo zpoplatnění jiných než doplňkových služeb, ale to nehrozí díky licencím, filosofii a možnosti komunity jít jinam.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #28 kdy: 26 Října 2010, 19:34:44 »
Pořád se zapomíná, že je tu Mint(debian based system:). Mám ho tu soslej, ale ještě nebyl čas ho potrápit :) Zkoušel jsem livko a na jednu věc tam nedošel, jak se dělá. Ale už nevím co to bylo. Jen to bylo poměrně důležité. Možná plná instalace vypadá jinak. Ale vím, jak změnit to hnusné menu :D
« Poslední změna: 26 Října 2010, 19:37:42 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #29 kdy: 26 Října 2010, 20:34:07 »
To je zase humbuku :)
Nejdříve velkej poprask, pak chvíli mumlání a nakonec ... už aby zase bylo něco nového, ať je co zkoušet.

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #30 kdy: 26 Října 2010, 20:42:32 »
presne si to vystihol, jak ked sa menili tlacidla dolava :-D

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #31 kdy: 27 Října 2010, 13:06:01 »
Pánové, neplašte, pořád je tu Greenie :-P

To ano, ale do doby než přijde nová 11.04  ;D pak se změní také  ;)
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #32 kdy: 27 Října 2010, 14:23:56 »
No, po prečítaní článku a dlhej diskusii tu na fóre som si Unity stiahol a začal ho skúšať. Na plno vecí by som si ešte musel zvyknúť, ale zatiaľ sa mi to veľmi pozdáva. Zdá sa mi to trochu pomalšie ako klasické Gnome, ale predpokladám, že do vydania nového Ubuntu to bude už  minulosťou. Páči sa mi, že si Canonical ide vlastnou cestou smerom k vlastnému OS, nie len "ďalšiemu distru Linuxu".
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #33 kdy: 27 Října 2010, 15:02:01 »
tak ja ja som ho nasadil, som zvedavy kolko vydrzi

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #34 kdy: 27 Října 2010, 18:50:47 »
Vôbec to nieje odladené.Vôbec...a to že to dali ešte k netbookom je pohoršujúca okolnosť.Skúšal som....pekný koncept, ale keď to má byť aj v desktop verzií tak to nesmie byť také pomalé.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #35 kdy: 27 Října 2010, 19:04:32 »
Podla mna je to tiez dost neprehladne a spomalujuce pri beznej praci. Nuz a posledny test vyvolany tymto vlaknom dopadol takto. :)


[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 27 Října 2010, 19:08:03 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #36 kdy: 28 Října 2010, 00:57:06 »
Tak naštastie to u mňa nebolo až také strašné ale aj tak...nedá sa stiahnuť ten starý netbook-launcher?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #37 kdy: 28 Října 2010, 10:20:13 »
Může mi prosím někdo říct jak se tam dělá správa souborů a čím?? :) A pracovní plocha je jen dekorační????;D
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #38 kdy: 28 Října 2010, 12:42:34 »
Myslím, že to nejlepší, co by mohli udělat, je přepsat GNOME Panel, tak aby byl modernější a univerzálnější po vzoru plasmy. No a na tom můžou vytvářet Unity. Věci jako globální menu nebo panel nalevo by mohly být naprosto v pohodě tvořeny applety. Každý by si je mohl odstranit a upravit si tak rozhraní k obrazu svému, např. tak, jak je to nyní. Navíc by nepřišel o další věci z Ubuntu jako notifikace, applety atd. Bojím se ale, že Unity bude pevně stanovená cesta, která nebude mít ze začátku prakticky žádné možnosti přizpůsobení, časem možná nějaké možnosti  přibudou, ale nebude to

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #39 kdy: 28 Října 2010, 14:34:26 »
Takze prechadzam na xubuntu.
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

riko442

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #40 kdy: 28 Října 2010, 16:46:34 »
No tak, dajte tomu sancu.Pol roka je dost a uvidime co z toho nakoniec bude.Vsade sa uz frfle na novy gnome na gnome-shell, teraz na Unity a uz sa robia hororove sceny.Ja sa tesim a uvidim, bud zostanem na tej ich novinke alebo zostanem v paneloch a ak bude mat canonical znacne velmi negativne ohlasy urcite to zrusi.Skor sa tesme, ze sa Ubuntu niekam posuva a kazdou verziou prinesie nieco nove...drzim vyvojarom palce.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #41 kdy: 28 Října 2010, 17:46:28 »
Jj, ved sa vsade sa pise ze gnome bude paralene s unity. Cize maximalne trocha instalacie a prepnutie v GDM a je to.(aspon dufam)
S gimp to tak funguje tiez a kolko bolo kriku. :)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #42 kdy: 28 Října 2010, 22:19:39 »
Som dnes iba tak zo srandy bootoval CD 804 čo som našiel a musím povedať, že Ubuntu ide pekne dopredu..a presne take tie maličkosti ktoré tu už boli spomínané dotvárajú funkčnosť celého systému.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #43 kdy: 29 Října 2010, 00:28:10 »
http://www.linuxexpres.cz/unity-se-canonicalu-nemusi-vyplatit

Publikoval jsem na toto téma úvahový článek. Pokud nesouhlasíte, klidně mě v komentářích strhejte  :)

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #44 kdy: 29 Října 2010, 08:07:07 »
Tak sem se díval co to vlastně to unity je. ......Sakra já nechci mít na PC něco co vypadá jak ovládání bankomatu !!!!  :)

riko442

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #45 kdy: 29 Října 2010, 10:06:10 »
http://www.linuxexpres.cz/unity-se-canonicalu-nemusi-vyplatit

Publikoval jsem na toto téma úvahový článek. Pokud nesouhlasíte, klidně mě v komentářích strhejte  :)
Zaujimavy clanok, no nechajme sa prekvapit.Unity desktop ma byt k dispozicii na vyskusanie "as soon as possible" a potom mozme hodnotit, ci to je spravny krok alebo nie.Mozno nakoniec budeme vsetci dakovat canonicalu ze to riskli.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #46 kdy: 29 Října 2010, 12:02:49 »
Mozne to je, ale z principu pouzivania desktopu kde sa pouziva odhadom 80-90% aplikacii v okne mi to pripada velmi nepohodlne. Rovnako mi pripada nepohodlne menu ktore tam je, pretoze ak sa prida polozka do menu tak sa zmeni poradie poloziek. Niekedy sa len posunu o jedno miesto do prava inokedy idu az na dalsi riadok. Je to ako v ovladacich paneloch vo win. kde bolo kazdu chvilu nieco treba hladat na inej pozicii. :)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Tomass

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #47 kdy: 29 Října 2010, 22:33:54 »
Já jsem celkem konzerva a byl bych nejradši kdyby s drobnými vylepšeními zůstalo zachované současné Gnome.
Unity a Gnome shell znám jen z videí na YT a sám jsem to nezkoušel, ale z toho co jsem viděl tak Unity se mi zdá lepší. Nevím jak se mi s tím bude pracovat na mém ne-širokoúhlém monitoru, to se uvidí.
Mám dobře fungující 10.04, takže toto zatím zas tak neřeším, ale pokud Canonical Unity vyladí a bude dobře fungovat, tak bych se mu nebránil, když už to má současné Gnome za pár.
Podle mých současných pocitů, se mi to jeví jako krok správným směrem.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #48 kdy: 29 Října 2010, 22:49:40 »
Já jsem celkem konzerva a byl bych nejradši kdyby s drobnými vylepšeními zůstalo zachované současné Gnome.
Unity a Gnome shell znám jen z videí na YT a sám jsem to nezkoušel, ale z toho co jsem viděl tak Unity se mi zdá lepší. Nevím jak se mi s tím bude pracovat na mém ne-širokoúhlém monitoru, to se uvidí.
Mám dobře fungující 10.04, takže toto zatím zas tak neřeším, ale pokud Canonical Unity vyladí a bude dobře fungovat, tak bych se mu nebránil, když už to má současné Gnome za pár.
Podle mých současných pocitů, se mi to jeví jako krok správným směrem.

Podle mě bude současná podoba Gnome žít ještě dlouho - podobně jako nezemřelo KDE 3.5. Kdyžtak není problém přejít na xfce...

Zatím mi ergonomie Unity ani shellu moc nezamlouvá...ale změna je život
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

hawker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #49 kdy: 30 Října 2010, 10:07:49 »
Já momentálně jedu na Ubuntí odnoži Mintu, pokud Unity v další verzi převezmou, pak přejdu na Mint založený na Debianu, případně přímo na Debian. Unity prostředí mi opravdu nevyhovuje.
Acer Extensa 5430 - Lubuntu 14.04-32bit/Windows 8.1-32bit Asus EEE-1005HA - Lubuntu 14.04-32bit/Windows 8.1-32bit
www.qblog.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.