Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nastavení sítě  (Přečteno 3853 krát)

ukejack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
nastavení sítě
« kdy: 11 Února 2013, 20:08:39 »
Dobrý večer,
o víkendu jsem přešel na vyšší verzi Ubuntu, kterou mi v rámci aktualizací Ubuntu nabídlo a mám menší problém, který je ale způsoben mou neschopností. Nemůžu v nastavení sítí nalézt možnost statická IP, kterou jsem měl v předchozí (jistě staré) verzi Ubuntu. Jelikož pendluji mezi dvěma připojeními (automatické dhcp při návštěvách rodičů a statická ip u nás doma) nemůžu se teď připojit k internetu. Poradíte mi prosím, kde to nastavení statické ip hledat,popřípadě, co je tam potom potřeba zadat? Při předchozí verzi jsem potom zadával již jen DNS, zbytek byl uložen.
Moc díky a omlouvám se, že obtěžuji.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:nastavení sítě
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2013, 20:28:13 »

upravit pripojení to je tá posledná položka

pridat

ruční

Přdat uložit pripojit
« Poslední změna: 11 Února 2013, 23:04:52 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

ukejack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:nastavení sítě
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2013, 07:12:14 »
Děkuji mnohokrát, hned večer to zkusím. Jen doufám, že údaje zadám správně, mám v tom trošku guláš. DNS tedy nemusím zadávat? Tohle mi přijde jako automatické připojení, které používám u internetu přes O2.

jmp

  • Host
Re:nastavení sítě
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2013, 17:13:58 »
ono to, kde je na obrázku vybrána metoda "ruční", mi přijde z hlediska nastavení sítě "poněkud" špatně
(brána musí být z té sítě...)

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:nastavení sítě
« Odpověď #4 kdy: 12 Února 2013, 17:19:26 »
Ten obrázok je z wiki
http://wiki.ubuntu.cz/jak_na_internet#detailn%C3%AD_nastaven%C3%ADrouter_nep%C5%99id%C4%9Bluje_ip_adresu_pomoc%C3%AD_dhcp
a je to len orientačný obrázok, aspoň ja som to tak pochopil. Keď som si doma nastavoval tie údaje ani ma nenapadlo kopírovať ich z obrázka  ;)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

ukejack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:nastavení sítě
« Odpověď #5 kdy: 12 Února 2013, 17:46:42 »
No nejde to, napadne ještě někoho, v čem by mohl být problém?
Děkuji

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:nastavení sítě
« Odpověď #6 kdy: 12 Února 2013, 17:56:32 »
Dúfam že údaje od poskytovateľa máš niekde v zmluve a neopisoval si ich z obrázku  ;)
Dáš pripojiť k sieti a nič?
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

ukejack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:nastavení sítě
« Odpověď #7 kdy: 12 Února 2013, 18:03:48 »
Údaje samozřejmě mám:-)  alenevím, jestli je vyplňuji dobře. Chce to bránu, a tu mezi údaji nemám (pokud to není cosi co se až na jedno číslo liší od IP). Pak nevím, jestli tam mám vyplnit i DNS, taky je tam nějaký MAC...já se z toho zblázním. V tom předchozím bylo statická IP a měl jsem klid:-)

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:nastavení sítě
« Odpověď #8 kdy: 12 Února 2013, 18:06:37 »
mac je tvojho pc a to len klikni na tu šipku vedľa pole do ktorého sa zadáva mala by tam byť!
Bránu daj 10.0.0.0  alebo 0.0.0.0 ale to je len pokus
 Edit: na tom druhom obrázku Pripojeni k siti  nemal si tam viac nakonfigurovaných pripojení?
A nemal si to cez nejaké nastavenie wifi?
« Poslední změna: 12 Února 2013, 18:15:22 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

ukejack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:nastavení sítě
« Odpověď #9 kdy: 12 Února 2013, 18:15:02 »
MAC se neukázal, to už je jedno, hážu to z okna:-(
Mohl by mi někdo postupně popsat vše, co tedy musím zadat? Krok za krokem jako malému děcku, díky. To, co není nutné vyplňovat nepište. Momentálně mám otevřeno okno úprav, tak to vyplním.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:nastavení sítě
« Odpověď #10 kdy: 12 Února 2013, 18:24:43 »
Oprava, máš bezdrát? Tak musíš vytvoriť pripojeni k síti bezdrátová.
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

ukejack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:nastavení sítě
« Odpověď #11 kdy: 12 Února 2013, 18:25:59 »
No z půdy mi dolů táhnou kabel, takže zřejmě ano. Jak na to?

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:nastavení sítě
« Odpověď #12 kdy: 12 Února 2013, 18:33:26 »
tak ešte raz. Do pc strkáš kabel = drátové  alebo ideš cez wifi = bezdrátové
Od toho sa odvíja aké pripojenie nastavuješ.
Jak na to už lepšie popísať neviem, tak snáď niekto prispeje. ;)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

ukejack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:nastavení sítě
« Odpověď #13 kdy: 12 Února 2013, 18:37:41 »
Kabel samozřejmě.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:nastavení sítě
« Odpověď #14 kdy: 12 Února 2013, 18:48:56 »
do tej brány nastav to čo sa podobá na ip adresu
Inak už neviem, skús wiki alebo skúšaj sám, alebo čakaj
ešte kukni do
Kód: [Vybrat]
/etc/NetworkManager/system-connections koľko tam máš položiek?
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

ukejack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:nastavení sítě
« Odpověď #15 kdy: 12 Února 2013, 18:53:57 »
Tak nic, už se mi sesypal nejprve zvuk, a pak i zbytek. Nic nefunguje, počítač prakticky ani nenastartuje. Ptám se tedy: je možnost odinstalovat ubuntu a nahradit ho nějakým jiným, třeba starším? Ale potřeboval bych zachovat soubory, mám tam spoustu dokumentů a fotek atd.

ukejack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:nastavení sítě
« Odpověď #16 kdy: 12 Února 2013, 18:56:17 »
no, snad se to chytne, díky za rady, ale už mám dost...zřejmě špatná verze, ale co teď s tím?

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:nastavení sítě
« Odpověď #17 kdy: 12 Února 2013, 19:07:40 »
záloha na cd / usb pomocou livecd
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

ukejack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:nastavení sítě
« Odpověď #18 kdy: 12 Února 2013, 19:26:55 »
asi mě čeká dlouhá noc, už jsem zoufalej, ještě to zkusím nastavit

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:nastavení sítě
« Odpověď #19 kdy: 12 Února 2013, 20:41:36 »
Klikátka neznám. Následující není permanentní řešení, po restartu toto nastavení zmizí.
Tučné máte někde od providera, tak si to změňte na své hodnoty a nakopírujte do terminálu a zkuste jestli jede internet.
8.8.8.8 případně můžete změnit za IP adresu DNS kterou máte od providera.
Případně hodnoty pro kontrolu ještě hoďte sem.


sudo ip a a adresa/maska dev eth0
sudo ip r r default via adresabrany dev eth0
sudo sh -c "echo nameserver 8.8.8.8 > /etc/resolv.conf"
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

ukejack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:nastavení sítě
« Odpověď #20 kdy: 13 Února 2013, 07:18:32 »
Nové Ubuntu bylo možná chybové, nebo ho můj starý comp nezvládal, ale každopádně už nefungovalo prakticky nic. Tak jsem nainstaloval starší verzi. Alespoň fotky jsem zachránil. Je možné data ještě zpětně "vydolovat"? A jak? U woken se mi to kdysi podařilo.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:nastavení sítě
« Odpověď #21 kdy: 13 Února 2013, 16:06:43 »
Ako vydolovať dáta netuším, ale nabudúce rozdeľ disk pri inštalácii na / = koreňový a /home = tvoje nastavenia programov a t.d. potom pri nejakom zlyhaní systému a nutnej preinštalácii nainštaluješ ubuntu na partíciu / a /home len označíš ako prípojný bod dáta sa zachovajú systém je nový skoro ;) alebo si necháš zložku /media a urobíš to podobne. Príklad viď obr.
Edit:tabuľka je čisto fiktívna! To len pre detailistov

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 13 Února 2013, 16:08:14 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.